Pomagają wyrazić podglądy, podkreślają wizerunek i odzwierciedlają cechy charakteru. Tatuaże muszą być jednak dobrze przemyślane. Wybrany wzór nie powinien być kwestią mody czy chwilowym kaprysem, ponieważ będzie towarzyszył Ci przez całe życie. Czego unikać? Wiele zależy od indywidualnej sytuacji. Jest jednak kilka motywów, które bardzo często oznaczają potem kłopoty. Przeczytaj i dowiedz się, jakich tatuaży lepiej nie robić.

Jakich tatuaży możesz żałować po wykonaniu?

W naszym studio tatuażu zawsze pytamy, czy klient jest pewny swojej decyzji. W dotychczasowej pracy zawodowej spotkaliśmy się z wieloma sytuacjami, gdy ktoś chciał przyozdobić ciało pod wpływem chwili. Niektórzy decydują się przenieść na skórę symbole odnoszące się do ich aktualnego związku, pasji czy chwilowych trendów zaczerpniętych ze świata mediów. Z upływem czasu na tej materii może jednak wiele się zmienić, a dziara, zamiast zdobić, zaczyna być problemem. Trudno się jej jednak pozbyć, dlatego nie warto decydować się na grafiki, których później będziemy żałować. Co do nich należy? Przedstawiamy wzory, które bardzo często w przyszłości okazują się kłopotliwe.

Nie tatuuj imion swoich partnerów/partnerek

Poznajesz kogoś. Wasza relacja się rozwija i wydaje Ci się, że będziecie razem „do końca świata i o jeden dzień dłużej”. Miłość jest piękna, dodaje energii do działania i sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Często jednak na etapie zakochania nie jesteśmy w stanie obiektywnie spojrzeć na nasz obiekt westchnień. Związek, który miał być tym jedynym i na całe życie, niestety może nie przetrwać zetknięcia z szarą rzeczywistością.

Gdy na drugą osobę przestajemy patrzeć przez różowe okulary, może okazać się, że zupełnie się nie zgadzamy z nią w wielu kwestiach i nie potrafimy wspólnie budować dalszej przyszłości. Rozstanie zawsze jest bolesne. Co, gdy wcześniej zrobiłeś/łaś tatuaż z imieniem czy inicjałami partnerki bądź partnera? Nie tylko będzie on przypominał o osobie, którą chcesz zapomnieć, ale i będzie bardzo kłopotliwą pamiątką, która utrudni budowanie nowej relacji. Bo kto chciałby, żeby jego druga połówka miała naniesione na ciało imię swojego byłego lub byłej?

Nie wybieraj dziar z twarzą partnera/partnerki

Niektórzy idą o krok dalej i w miejsce napisu chcą przenieść na ramię, plecy lub w inne miejsce na ciele podobiznę swojej ukochanej bądź ukochanego. Ten pomysł jest jeszcze bardziej nietrafiony, co tatuowanie imienia. W razie rozpadu związku, twarz będzie jeszcze trudniej niż litery przerobić na coś innego.

Czy jednak nie można przypieczętować dziarą swojej miłości? W naszym studio tatuażu parom polecamy nieco inne rozwiązanie. Doskonale sprawdzą się dla nich symbole odnoszące się do uczucia. Mogą to być dwie połówki serca, szybujące razem jaskółki czy puzzle będące uzupełnieniem wspólnej układanki. Takie grafiki pozwolą Wam przypieczętować związek tatuażem, a jednocześnie są o wiele bardziej neutralne.

jakich-tatuazy-nie-robicTatuaż z wizerunkiem wschodzącej gwiazdy muzyki? Przemyśl to!

Jesteś fanem piosenkarki, piosenkarza lub zespołu, który aktualnie jest na topie? Tatuaże z ponadczasowymi idolami popkultury dla prawdziwych wielbicieli muzyki dobrze się sprawdzają. Jednak często w danym sezonie hitem stają się przeboje wschodzących gwiazd, których sława szybko przeminie. W takim przypadku naprawdę warto zachować ostrożność, ponieważ ozdoba pozostanie na całe życie.

Zastanów się, czy potrzebujesz popularnego obecnie wzoru

Najlepszy tatuaż to taki, który ma wymiar symboliczny – odzwierciedla Twoje emocje i poglądy. Powinien odnosić się do charakteru, życiowej pasji i pasować do stylu, dlatego niekoniecznie poddaj się chwilowym trendom, które bardzo szybko się zmieniają. Naśladowanie tłumu nigdy nie było dobrym pomysłem na budowanie indywidualnego wizerunku. Dobrze przemyśl, czy chcesz ślepo podążać za innymi, czy wolisz wybrać swój własny, unikalny motyw.

Masz niechciany tatuaż? Cover up jest dla Ciebie!

Zabrakło Ci zdroworozsądkowego podejścia i masz tatuaż, którego teraz zwyczajnie nie chcesz? Cover up pomoże Ci zastąpić niechciany rysunek innym.

Nie jesteś pewny, jaki wzór tatuażu chcesz mieć? Odwiedź 7 Sins Tattoo i porozmawiaj z naszymi ekspertami!

Chcesz ozdobić swoją skórę ciekawą grafiką, ale nie wiesz, jaki wzór będzie najlepszy? Wybierz studio tatuażu 7 Sins Tattoo i umów się na konsultację. Nasi eksperci nie tylko doskonale znają różne techniki tatuowania, ale i na bieżąco śledzą aktualne trendy. Podpowiedzą Ci, jak dopasować najlepszy motyw, który będzie doskonale dopasowany do Twojego wizerunku i poglądów. Dzięki temu unikniesz dziar, których naprawdę nie warto robić, aby za kilka lat nie żałować.