Wakacje to czas odpoczynku, kiedy można cieszyć się długimi dniami na słońcu. Dla posiadaczy tatuaży to również okres, kiedy powinni zwracać szczególną uwagę na ochronę i właściwą pielęgnację wzorów na swojej skórze. Dlaczego? Przeczytaj artykuł 7 Sins Tattoo, aby się dowiedzieć!

Dlaczego tak ważna jest ochrona tatuażu przed słońcem?

Wzory wytatuowane na ciele to sztuka, która zostaje z nami na całe życie – dlatego tak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja i ochrona przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak np. promieniowanie słoneczne (UV). Dzięki temu możemy zachować ich piękno na dłużej. Wystawianie tatuażu na słońce może powodować blaknięcie kolorów i rozmazywanie linii, przez co wzór wykonany nawet w profesjonalnym i doświadczonym studio, takim jak 7 Sins Tattoo, może wyglądać o wiele starzej i po prostu mniej estetycznie.

Pamiętaj o stosowaniu filtrów z wysoką ochroną

Bardzo ważnym aspektem pielęgnacji i ochrony tatuaży w lecie jest używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim faktorze SPF, np. SPF 50. Takie produkty nie tylko chronią przed promieniowaniem, ale często zawierają też składniki nawilżające, które dodatkowo pielęgnują skórę. Regularne aplikowanie kremu na wytatuowane miejsca na ciele, np. co 1-2 godziny, pomoże utrzymać wzory w dobrym stanie. Pamiętaj, że jeśli jesteś na przykład na plaży czy nad jeziorem, koniecznie musisz nakładać nową warstwę kremu SPF po każdym zanurzeniu się w wodzie, aby zapewnić tatuażom maksymalną ochronę!

Nie zapominaj też, że nawet w chłodniejsze dni, gdy słońce nie wydaje się być intensywne, promieniowanie UV wciąż może być silne – dlatego pielęgnacja z użyciem kremu SPF powinna stać się stałym elementem Twojej rutyny. W ten sposób zabezpieczysz swoje dziary i będziesz mógł cieszyć się ich pięknem, bez obaw o negatywne skutki wystawienia na promienie słoneczne. Jeżeli masz wątpliwości, jaki krem ochronny wybrać, możesz zapytać o to swojego tatuatora – w 7 Sins Tattoo zawsze chętnie podpowiemy!

tatuaz wakacjeZadbaj o dobre nawilżenie tatuażu

Nawilżanie skóry, nie tylko w lecie, ale przez cały rok, to kolejny istotny element pielęgnacji, który ma znaczący wpływ na wygląd tatuażu. Odpowiednio nawilżona skóra jest zdrowsza i bardziej elastyczna, co przekłada się na lepszy wygląd znajdujących się na niej wzorów. Istnieją specyfiki przeznaczone specjalnie do ochrony tatuaży – możesz zapytać o nie przy okazji wizyty w studio 7 Sins Tattoo albo kupić je przez internet. Jeśli jesteś na wakacjach w miejscu, w którym nie masz dostępu do takich kosmetyków, możesz używać również balsamów i kremów do codziennej pielęgnacji.

Utrzymując odpowiedni poziom nawilżenia skóry, można również minimalizować ryzyko wystąpienia swędzenia i podrażnień. Warto także pamiętać, że dobrze nawilżony tatuaż lepiej reaguje na zmiany klimatyczne i środowiskowe, które mogą wystąpić podczas podróży, zwłaszcza w ekstremalnych warunkach, takich jak wysoka temperatura czy duże zasolenie wody. Dlatego niezależnie od Twojego miejsca pobytu, nie zapominaj o odpowiedniej ochronie i pielęgnacji swoich dziar.

Postaw na przewiewne ubrania na wakacjach

Nie tylko kremy SPF i balsamy nawilżające do pielęgnacji tatuaży wpływają na ich ochronę latem. Istotny jest też wybór odpowiednich ubrań – przewiewne, lekkie tkaniny, które nie przylegają mocno do ciała, są najlepsze, aby zapewnić skórze oddychanie i ochronę przed przegrzaniem. Tatuatorzy z profesjonalnych studio, takich jak 7 Sins Tattoo zalecają wybór naturalnych włókien, takich jak bawełna czy len – pomogą zapobiegać podrażnieniom skóry, które mogłyby wystąpić w wyniku kontaktu z materiałami syntetycznymi.

Szukasz więcej informacji o pielęgnacji tatuaży? Sprawdź bloga 7 Sins Tattoo

Dbając o wspomniane w artykule aspekty pielęgnacji, zapewnisz swoim tatuażom ochronę nawet podczas upalnych, słonecznych dni spędzonych na wakacjach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat albo masz jakieś pytania, wpadnij do 7 Sins Tattoo albo poczytaj naszego bloga – znajdziesz tu sporą dawkę wartościowych informacji! Zawsze jesteśmy gotowi pomóc i doradzić we wszystkich sprawach związanych z tatuowaniem – zapraszamy do kontaktu!