fbpx
X
X
Back to the top
X

tatuaż na szyi

Tatuaż na szyi

Stanowią niecodzienny widok i z pewnością przyciągają wiele uwagi ze strony otoczenia, ponieważ tatuaże na szyi czy tatuaże na karku nie są często spotykane. Ludziom łatwiej jest się zdecydować na cały rękaw, niż na tatuaż na szyi pomimo, że są widoczne w takim samym stopniu. Wynika to głównie z nie wielu opcji ukrycia tatuaz na szyi czy tatuaz na karku, głównie w miejscu pracy, gdzie zazwyczaj panuje rygor wizerunkowy. Najtrudniej jest je ukryć latem, kiedy nie wytrzymamy w wysokiej temperaturze paradując w golfie lub tym podobnym.

Społeczeństwo powoli zaczyna się oswajać z kulturą tatuażu i jej światem, lecz nie jest to proces szybko postępujący. Dlaczego? Ponieważ większość ludzi kojarzy tatuaż, a głównie tatuaż na szyi czy tatuaż na karku z czymś złym, nie wpisującym się w ramy normalności lub z kryminałem, lecz od tego stereotypu już prawie się odeszło. W obecnych czasach ludzie pomału zaczynają się przekonywać do podjęcia decyzji, aby wykonać tatuaż na szyi lub karku. Jest to niekonwencjonalna, lecz piękna ozdoba ciała w formie tatuażu.

TATUAŻE NA SZYI, CZYLI CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WYKONANIEM TATUAŻU

Zacznijmy od tego, że jest to bardzo wrażliwe miejsce, ponieważ skóra stanowi tu cienką warstwę oraz zazwyczaj nie ma pod nią za dużo tłuszczu. Najbardziej tatuaże na szyi nadają się dla ludzi o mocnych nerwach i wysokim progu bólu. Nie jest to oczywiście żadna zasada, ponieważ każdy znosi wykonywanie tatuaży inaczej. Jednego tatuowanie może w ogóle nie boleć, a dla innego będzie to bolesny proces. Pamiętajcie, że w każdym momencie możecie przerwać sesję i umówić się na kolejną, jeśli ból jest nie do zniesienia.

Warto też zaoszczędzić czas sobie oraz artyście i wcześniej rozważyć rozłożenie wykonywania tatuażu na szyi na dwie lub więcej sesji. Wszystko zależne jest od rozmiaru i szczegółowości tatuażu, ponieważ graficzny tatuaż potrzebuje mniej czasu niż realistyczne tatuaże. Dobrze też przed sesją lub w trakcie konsultacji wykonać przymiarki i zastanowić się jak najlepiej anatomicznie będzie układał się dany tatuaż. W razie wątpliwości zawsze możecie poprosić artystę o pomoc w wyborze wzoru na tatuaż na szyi.

TATUAŻE NA SZYI, CZYLI NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE WZORY NA TO MIEJSCE NA CIELE

Jako, że tatuaże na szyi są widoczne na pierwszy rzut oka, to jest to dobre miejsce na manifest czy wyrażenie siebie. Możemy tu umieścić jakiś ważny motyw lub symbol, który będzie do Was nawiązywał czy do jednej z Waszych cech charakteru. Mężczyźni często stawiają na motyw sowy lub jastrzębia jako tatuaż na szyi, ponieważ pierwsze z nich symbolizuje mądrość i roztropność, natomiast drugi jest symbolem odwagi i władzy. Niesamowicie efektownym zdobieniem są graficzne tatuaże na szyi lub neotradycyjny tatuaż na szyi. Oba style z łatwością można dopasować do męskiego czy damskiego gustu, tak aby tatuaż na szyi, który powstanie zadowalał klienta w 100% Dlatego zapraszamy do naszego profesjonalnego studio tatuażu .

Delikatne kwiaty lub wybrane zwierzę w neotradycyjnym stylu jako tatuaż na szyi z pewnością będą pięknie zdobić Wasze ciała przez długie lata. Zawsze warto zastanowić się jakiego efektu końcowego oczekujcie, jeśli chodzi o tatuaże na szyi. Rozważcie każdy styl czy motyw jaki do Was przemawia i odpowiada Waszej estetyce, tak abyście nie żałowali wykonania tatuażu na szyi. Poświęćcie także więcej niż kilka minut na znalezienie profesjonalnego tatuatora, który wie co robi tworzy tatuaże na szyi na jak najwyższym poziomie.

Wykonywanie tatuaży nie jest łatwą sztuką, lecz tatuaż na szyi jest dużo trudniej wykonać ze względu na budowę anatomiczną ciała. Lepiej poświęcić trochę więcej czasu, aby dumnie pokazywać swój tatuaż na szyi, a nie szukać salonu, który wykona cover lub laserowo usunie wykonane “dzieło”. Przemyślenie wszelkich aspektów przed wykonaniem tatuażu na szyi zaoszczędzi Wam wiele czasu w przyszłości, pod warunkiem że po uzyskaniu wymarzonego tatuażu będziecie się o niego troszczyć i dbać.

TATUAŻ NA SZYI I NIE TYLKO

Mniej ryzykowny niż tatuaż na szyi, jest tatuaż na karku. Możemy tam umieścić mały wzór lub symbol, który nie będzie tak bardzo przyciągał uwagi. W przypadku długich lub dłuższych włosów sytuacja staje się prostsza, ponieważ to włosy zakrywają tatuaż z tyłu szyi – oczywiście pod warunkiem, że są rozpuszczone. Zdecydowanie częściej kobiety decydują się na tatuaże w tym miejscu, ponieważ są delikatniejsze i mogą wybrać pojedynczy, drobny wzór. Natomiast jeśli chodzi o tatuaż na szyi, to lepiej zdecydować się na większy motyw, ponieważ będzie się lepiej prezentował i łatwiej będzie dopracować wszelkie szczegóły.

Możemy także pomyśleć nad większym dziełęm, które z klatki piersiowej będzie przechodziło w tatuaż na szyi. Tak samo jest w przypadku tatuaży na plecach, które możemy dopasować także tak, aby zaczynał lub kończył się na karku. Dlatego nie warto jest inwestować w małe tatuaże na szyi w większej ilości, a z rozwagą decydować się na wszelkie tatuaże, ponieważ nie wiemy jakie będą nasze zdanie i upodobania estetyczne za kilka lat. Każdą decyzję w tym kierunku lepiej jest przemyśleć kilka razy, aby być w pełni zadowolonym