fbpx
X
X
Back to the top
X

Pielęgnacja

Pielęgnacja - Zalecenia dotyczące pielęgnacji

 

 

Informujemy, iż świeży tatuaż jest raną, którą trzeba pielęgnować w szczególny sposób. Poniżej przedstawione wskazówki są sprawdzone i polecane przez specjalistów z dziedziny tatuażu.UWAGA: dbałość o tatuaż po jego wykonaniu jest równie ważna, jak jego prawidłowe wykonanie. Dlatego też, by umożliwić wygojenie się rany oraz uzyskanie pożądanego efektu, koniecznie jest przestrzeganie poniższej instrukcji oraz stosowanie wyłącznie produktów wymienionych poniżej.

 • Mycie tatuażu:Tatuaż przemywamy mydłem antybakteryjnym / szarym mydłem.
  Tatuaż przemywamy jedynie delikatnie wewnętrzną powierzchnią dłoni, zabronione jest używanie gąbki / myjek.
  Każdorazowo płuczemy powierzchnię tatuażu letnią wodą do momentu, aż tatuaż stanie się „matowy”, aż całe osocze, krew, resztki tuszą zostaną dokładnie zmyte.
  NIE używać do mycia gorącej wody, NIE moczyć tatuażu przez czas dłuższy, niż konieczny do jego przemycia! Takie działania mogą prowadzić do wychodzenia barwnika.
 • Osuszanie tatuażu:Skórę osuszamy przy pomocy jednorazowych, papierowych ręczników. Zakazane jest tarcie skóry, jak również używanie materiałowych ręczników.
  Powierzchnię skóry z tatuażem pozostawiamy odsłoniętą przez okres min. 10 minut, do całkowitego jej wyschnięcia.
 • Przygotowywanie opatrunków:Do czasu całkowitego wygojenia tatuażu, przygotowujemy opatrunek w sposób wskazany Państwu w salonie. Tatuaż smarujemy warstwą kremu dla zagojenia (Bephanten Plus – działanie tego kremu dobrze znamy i możemy zagwarantować, że jest on odpowiedni dla gojenia tatuażu, dlatego prosimy o zakup właśnie tego kremu w aptece)
  Na posmarowany tatuaż nakładamy podkład pieluchowy. Do wykonania opatrunku korzystamy z podkładu higienicznego, który zabezpiecza przed zanieczyszczeniami, pozwalając jednakże skórze oddychać.
  ZAKAZANE jest przykrywanie powierzchni tatuażu folią – prowadzi to bowiem do odparzania się skóry, zaburzenia procesu gojenia i wytrącania barwnika.
  Opatrunek zmieniamy w zależności od potrzeb przynajmniej 3 – 4 razy dziennie (bądź częściej!), przez pierwsze ok. 4-5 dni. Proszę pamiętać, iż opatrunek ma również za zadanie chronić ranę przed kontaktem z zanieczyszczeniami i możliwymi źródłami zakażeń.
 • Nawilżanie tatuażu:Po 4 dniach tatuaż należy smarować delikatnym kremem dla niemowląt co najmniej 4-5 razy dziennie, tak aby tatuaż przez cały czas był nawilżony.
  ZAKAZANE jest używanie wszelkich produktów, które natłuszczają skórę i utrudniają jej oddychanie, takich jak np. wazelina, olejki. ZAKAZANE jest także z uwagi na ich skład, stosowanie balsamów do ciała, kremów do rąk czy do twarzy.
 • Wizyta kontrolna:Po 4-5 dniach od wykonania tatuażu, prosimy o zgłoszenie się do nas na wizytę kontrolną. Pozwoli nam to na ocenę procesu gojenia się rany a także na ewentualne udzielenie Państwu wskazówek co do jej dalszej pielęgnacji.

 

CHRONIMY tatuaż przed wszelkimi zabrudzeniami, podrażnieniami skóry – NIE DRAPIEMY, NIE DOTYKAMY, NIE ZDZIERAMY, NIE UDERZAMY, NIE POCIERAMY SKÓRY.
Aż do całkowitego wygojenia się tatuażu – ok. 1 m-ca (w zależności od kondycji danej osoby, stopnia dbałości o tatuaż, typu skóry) ZAKAZANE JEST m.in.: uczęszczanie do solarium, do sauny, na basen, na siłownię, wystawianie tatuażu na bezpośrednie słońce, a także SPOŻYWANIE ALKOHOLU.
Podkreślamy, iż NIEPRZESTRZEGANIE POWYŻSZYCH WSKAZÓWEK PROWADZI DO ZAKŁÓCENIA PROCESU GOJENIA SIĘ RANY. W konsekwencji efekt, który chcieliście Państwo uzyskać może nie zostać osiągnięty pomimo prawidłowego wykonania przez nas tatuażu. Prosimy uwzględnić, iż nie ponosimy odpowiedzialności za efekt ostateczny wykonanego tatuażu w przypadku nieprzestrzegania powyższych reguł.