fbpx
X
X
Back to the top
X

Piercing pielęgnacja

Piercing pielęgnacja przekłuć powierzchniowych

Czyszczenie po przekłuciu czyli jak dbać o piercing.

Używać wody morskiej do nosa dla dzieci lub srebra koloidalnego 2/3 razy dziennie (namoczyć patyczek higieniczny w roztworze i czyścić miejsce przekłucia z każdej strony). Po wygojeniu również czyścić codziennie jako forma higieny przekłucia.

Świeży piercing – co zrobić w przypadku opuchlizny:

Zaparzyć kore dębu (do kupienia w aptece) zgodnie z instrukcją z tyłu na opakowaniu, gdy temperatura roztworu się zmniejszy namoczyć gazik i robić okłady 1-3 razy dziennie przez 3-6 minut]

Co robić, a czego unikać dbając o świeży piercing?

Należy sprawdzać dokręcanie kulki CZYSTYMI rękami raz dziennie.
Nie wolno: kręcić kolczykiem, wyjmować go, wymieniać przed czasem wskazanym przez piercerke, zaklejać plastrami (przepuszczające powietrze są ok). Nie wolno doprowadzić przekłucia do zbiornika z wodą tj jezioro, morze, basen; nie można nakładać kremów, makijażu itd przy przekłuciu, nie dotykać przekłucia brudnymi rękami, bardzo uważać na zahaczenia, uderzenia, nie uciskać tego miejsca. Nie chodzić na solarium przez czas gojenia przekłucia.

Spożywanie alkoholu, mocnej kawy, herbaty ograniczyć zwłaszcza w dniu przekłucia, bo rozszerza się układ krwionośny przez co może lecieć krew, a za tym idzie to, że rana będzie goić się gorzej.

piercing ucha pielęgnacja.

 

Nie nosić słuchawek dousznych, nausznych i zmienić świeżą poszewkę na poduszkę oraz pościel i zmieniać ja częściej niż dotychczas.

w zależności od rodzaju przekłucia.

Pępek:

Przez okres 2/3 tygodni unikać ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha. Nie nosić ubrania, które uciska miejsce przekłucia.

Pielęgnacja przekłuć oralnych

Czyszczenie:

Przez czas gojenia się przekłuć płukać jamę ustną naparem z kory dębu przez 30 sekund x2.3 razy kilka razy w ciągu dnia – zmniejszy to opuchliznę, która może się pojawić. Płukać również jamę ustną płynem do higieny jamy ustnej bez alkoholu.

Restrykcje jedzeniowe:

Unikać spożywania produktów zawierających żywe kultury bakterii (jogurty, mleko itp.),nie jeść produktów mocno przyprawionych, bardzo gorących lub bardzo zimnych, kleistych np. budyń, nie ssać np. cukierków (dotyczy przekłuć języka), nie pić alkoholu, nie spożywać mocnej kawy, mocnej herbaty, nie palić papierosów.

Czego nie wolno robić w okresie gojenia świeżego piercingu:

Nie bawić się kolczykiem! Unikać kontaktów oralnych, nawet pocałunków w polik. Nie wyciągać kolczyka, nie wymieniać na mniejszy samemu. TRZEBA SPRAWDZAĆ DOKRĘCENIE KULECZEK W KOLCZYKU.

więcej o piercingu w naszym studio znajdziecie w zakładce Piercing Poznań

cennik oraz rodzaje przekłuć możesz znaleść w zakładce cennik piercing