fbpx
X
X
Back to the top
X

Jak dbać o nowy tatuaż używając SUPRASORB F

Jak dbać o nowy tatuaż używając SUPRASORB F

Suprasorb F to niemiecki film medyczny szeroko stosowany w medycynie i przemyśle tatuażu.

Suprasorb F nie goi skóry ani tatuażu, ale stwarza optymalne warunki w których organizm sam naprawia uszkodzona skore wydzielając posokę.

Grzbiet to płyn zawierający wiele aktywnych komórek, dlatego jego zadaniem jest jak najszybsza odbudowa zniszczonej skóry. Stad ogólne zasady: musisz przykleić na świeży tatuaż, aby pojawiła się posoka, tatuaż (rana) musi być czysty, mocowanie musi być bezpieczne.

Film należy trzymać na skórze 4-6 dni. W żadnym wypadku nie należy naruszać jego integralności, w przypadku tworzenia się bąbelków w folii nie należy ich przebijać ani próbować usunąć.

Zalecamy wzięcie prysznica po założeniu folii po 5-6 godzinach. Jest to konieczne aby film zyskał przyczółek i utrzymał się przez kolejne dni.

Również pod prysznicem staraj się NIE zalewać folii gorąca woda i staraj się by woda nie stykała się z Suprasorb F.

Po sesji zalecamy spożywanie i picie leków przeciwzapalnych dostępnych bez recepty. (paracetamol, ibuprofenum, pyralginum)

Po 5-6 dniach zaleca się zdjęcie folii od dołu do góry, trzymając ja za dwie krawędzie folii. Musisz powoli i ostrożnie usunąć folie. Podczas usuwania Suprasorb F można odczuwać dyskomfort, ale jest to całkowicie normalne.

Jeśli odczuwasz silny dyskomfort podczas usuwania, usuń go pod prysznicem mocząc w cieplej wodzie.

Po zdjęciu folii dokładnie myj tatuaż mydłem dla dzieci lub antybakteryjnym w cieplej wodzie i nałóż cienką warstwę kremu Bepanthen PLUS (do kupienia w aptece). Tatuaż należy nawilżać kremem przez kolejne 3-4 tygodnie, 4-5 razy dziennie.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Nami w studio osobiście lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Facebook  – Seven Sins Tattoo Poznan

Instagram – 7_Sins_Tattoo