fbpx
X
X
Back to the top
X

Laserowe usuwanie tatuażu Poznań

Laserowe usuwanie tatuażu Poznań - Laser Q Switch

 

 

Oferowana usługa jest wykonywana z wykorzystaniem innowacyjnej i sprawdzonej metody. Proponowane w Poznaniu  laserowe usuwanie tatuażu pozwala na bezpieczne pozbycie się grafiki bez względu na jej kolor, wielkość, miejsce wykonania oraz upływ czasu od momentu powstania rysunku. W Studio 7 Sins Tattoo korzystamy z nowoczesnego sprzętu o wysokim stopniu skuteczności w postaci lasera Q-Switch, który umożliwia zniszczenie barwnika i niechcianego wzoru na skórze.

Decydując się na zabiegi w naszym salonie, możesz liczyć na profesjonalną pomoc i atrakcyjne ceny. Zapraszamy do współpracy!

Laser Q Switch Poznań – nowoczesne urządzenie do usuwania niechcianych tatuaży

Ten typ laserowej technologii jest szeroko stosowany w różnych dziedzinach, w tym dermatologii, medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. To wielozadaniowy sprzęt, który pozwala na usuwanie wieloletnich, kolorowych i głębokich tatuaży, makijażu permanentnego, blizn potrądzikowych, przebarwień. Q-Switch to laser generujący impulsy o bardzo krótkim czasie trwania (w granicach piko- lub nanosekund) o dużej mocy.

Urządzenie emituje promieniowanie o konkretnej długości fali, które jest selektywnie absorbowane przez barwniki użyte do wykonania tatuaży. Dzięki temu możliwa jest precyzyjna redukcja niepożądanych rysunków, przy jednoczesnym zminimalizowaniu uszkodzeń otaczającej tkanki.

Q-Switch, w przeciwieństwie do lasera frakcyjnego CO2, wykorzystuje efekt fotomechaniczny. W rezultacie emitowane laserowe wiązki powodują rozbicie barwnika na mniejsze cząsteczki, warstwa po warstwie malunku. Mniejsze cząsteczki pigmentu dostają się do przestrzeni międzykomórkowej, gdzie są usuwane przez komórki żerne z układu limfatycznego (tzw. mikrofagi), które neutralizują patogeny i pozostałości po barwniku.

Dzięki temu urządzeniu możemy dobierać poszczególne rodzaje fal do różnych warstw skóry. Umożliwia to usuwanie wielobarwnych wzorów z ciała, niezależnie od głębokości, na jakiej pigment został naniesiony. Przykładowo wiązki laserowe o długości powyżej 1000 nm są doskonałe do absorpcji czarnego, brązowego i granatowego barwnika. Natomiast dla redukcji pigmentu w odcieniach czerwieni, pomarańczy i fioletu używamy krótszych wiązek o długości 532 nm.

Chcesz pozbyć się motywu na skórze, który przestał Ci się podobać lub wywołuje przykre wspomnienia? Zapraszamy do Studia 7 Sins Tattoo w Poznaniu. Laser Q-Switch czeka na Ciebie. Z naszą pomocą usuniesz niechciany wizerunek.

laserowe usuwanie tatuażu poznańLaserowe usuwania tatuażu Poznań – o czym należy wiedzieć?

Pierwszym etapem jest gruntowna ocena Twojego tatuażu i stanu skóry, której dokona nasz wykwalifikowany pracownik. Na podstawie badania zaproponuje liczbę zabiegów, która zależy w szczególności od:

  • wielkości, koloru barwnika zawartego w komórkach,
  • gęstości osadzania pigmentu,
  • indywidualnej reakcji układu immunologicznego na laser.

Usuwanie rysunków amatorskich wymaga przeciętnie 4–6 sesji. Profesjonalne grafiki, które zazwyczaj odznaczają się dużą gęstością i silną wielobarwnością wymagają większej liczby spotkań. Pomiędzy kolejnymi zabiegami następuje około 6–8 tygodni przerwy, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem (zanikaniem) tatuażu.

Przed ustaloną datą pierwszej wizyty należy pamiętać o unikaniu opalania i nadmiernej ekspozycji solarnej lub wystawiania ciała na sztuczne źródła promieniowania ultrafioletowego, takie jak solarium. Także składniki chemiczne zawarte w samoopalaczach mogą ujemnie wpływać na reakcję skóry na laser. Te przeciwskazania dotyczą również okresu po usunięciu niechcianego rysunku.

Ponadto należy pamiętać, aby po wykonanym zabiegu przemywać miejsce letnią wodą, nie zrywać pęcherzy i strupków oraz dbać zarówno o higienę osobistą, jak i czystość w pomieszczeniu.

Jakie są przeciwskazania do usuwania tatuażu laserem?

Mimo że technologia laserowa Q-Switch jest bezpieczna, to osoby z niektórymi dolegliwościami i schorzeniami powinny wcześniej zasięgnąć konsultacji medycznej. Chodzi tu przede wszystkim o choroby układu nerwowego, endokrynologiczne, serca i zaburzenia krążenia, psychosomatyczne czy cukrzycę.

Ciąża, karmienie piersią, aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybiczne, przyjmowanie antybiotyków wykluczają poddanie się zabiegowi.

Laserowe usuwanie tatuażu Poznań – postaw na 7 Sins Tattoo

Masz na ciele rysunek, który przestał oddawać Twoją osobowość oraz styl życia i chciałbyś się go pozbyć? Jest na to sposób – nowoczesna technologia Q-Switch, która oferuje Studio 7 Sins Tattoo w Poznaniu. Laserowe usuwanie tatuażu wykonujemy przy zachowaniu odpowiednich standardów higienicznych, dbając o bezpieczeństwo i wysoką jakość usługi w atrakcyjnej cenie. Dzięki zaawansowanej technicznie aparaturze jesteśmy w stanie zredukować intensywność pigmentu i stopniowo usuwać niepożądaną grafikę, pozostawiając skórę zdrową i nieuszkodzoną.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego salonu. Nasi wykwalifikowani specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania i zapewnią Ci profesjonalne wsparcie.