Przyroda od zawsze była niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów z wielu różnych dziedzin sztuki, a świat tatuażu nie jest wyjątkiem. Od delikatnych, prostych motywów roślinnych, po majestatyczne, pełne kolorów krajobrazy – w każdym profesjonalnym studio, takim jak 7 Sins Tattoo, artyści tworzą dla klientów wzory inspirowane naturą. Co sprawia, że są tak popularne? Przeczytaj!

Dlaczego tatuaże inspirowane naturą są tak popularne?

Wzory inspirowane przyrodą i naturą cieszą się rosnącą popularnością ze względu na ich uniwersalność i osobiste znaczenie – zauważamy to również w naszym studio tatuażu 7 Sins Tattoo. Motywy te często symbolizują życie, wzrost, przemianę lub połączenie z otaczającym światem, co rezonuje z uczuciami wielu osób, szukających w tatuażach głębszej ekspresji własnych przeżyć i wartości. Takie wzory często są też wybierane przez osoby, które chcą poprzez sztukę na ciele przypominać sobie o swojej miłości do natury, zachowując ją przy sobie na zawsze, w formie permanentnego znaku na skórze.

Najczęściej wybierane motywy roślinne

Jednym z najpopularniejszych i uniwersalnych motywów roślinnych, dostępnych w studiach tatuażu, takich jak 7 Sins Tattoo i inne, jest zdecydowanie róża – bardzo charakterystyczna dla old schoolu, ale wykonywana również przez artystów, którzy dziarają w innych stylach. Kwiat ten może symbolizować miłość, pasję, tajemnicę, a nawet ból – tak naprawdę ile osób, tyle interpretacji i osobistych znaczeń. Inne popularne kwiaty, wybierane przez osoby odwiedzające studia tatuażu, to np. piwonie, maki i słoneczniki.

W ostatnich latach bardzo popularne, szczególnie wśród kobiet, stały się tzw. liściaste lub kwiatowe bransoletki – delikatne, oplatające nadgarstek wzory, które imitują naturalne girlandy roślinne. Ten subtelny i elegancki motyw jest doskonały dla osób, które preferują minimalistyczne i naturalne akcenty.

Wśród mężczyzn, decydujących się na roślinne tatuaże, dominują raczej gęste sploty liści albo wzory przedstawiające drzewa. Nie jest to oczywiście sztywna reguła – wszystko jest kwestią gustu, a wzory wykonywane w profesjonalnych studiach, takich jak 7 Sins Tattoo, nie mają odgórnie narzuconego podziału na kobiece czy męskie.

tatuaz-inspirowany-naturaKrajobrazy jako symbol

Wzory przedstawiające krajobrazy, takie jak góry lub morze, są wybierane przez klientów studia 7 Sins Tattoo nie tylko ze względu na ich niezaprzeczalny urok wizualny, ale również symboliczne znaczenie. Góry często symbolizują pokonane w życiu trudności lub cele, do których ktoś aspiruje. Morza i oceany mogą świadczyć o głębi emocji czy opowiadać o ważnych podróżach w życiu. Takie tatuaże są też często pamiątkami z różnych miejsc odwiedzonych na świecie, symbolami życiowych zwrotów czy uczczeniem osobistych osiągnięć i zmagań.

Jakimi technikami można wykonać tatuaż inspirowany naturą?

Technika wykonania takiego wzoru jest dowolna. Jak w przypadku wszystkich innych tatuaży, warto wybrać się do artysty, którego styl wizualnie Ci odpowiada, przedstawić mu swój pomysł, podsunąć inspiracje i poprosić o stworzenie unikalnego projektu. W 7 Sins Tattoo możesz udać się do tatuatorów, którzy specjalizują się w różnorodnych stylach – bez problemu znajdziesz tu kogoś, kto przeniesie Twoją wizję na kalkę!

Technika realizmu jest idealna dla tych, którzy chcą, aby ich tatuaż był jak najwierniejszym odwzorowaniem rzeczywistości. Old school oferuje bardziej stonowane i symboliczne podejście z użyciem grubych linii i limitowanej palety kolorów. Neotraditional jest kuszącym wyborem dla osób, którym podobają się żywe kolory i mocne detale, a trash polka trafi do tych, którzy lubią bardziej abstrakcyjne i nowoczesne podejście. Osobom, którym podobają się minimalistyczne i subtelne wzory, polecamy techniki dotworku czy lineart’u.

Tatuaż? Tylko w 7 Sins Tattoo

Marzy Ci się nowa dziara? Odezwij się do nas lub odwiedź nasze studio, aby umówić konsultację. W 7 Sins Tattoo znajdziesz tatuatorów, którzy specjalizują się w różnorodnych stylach – któryś z nich z pewnością przypadnie Ci do gustu i stworzy dla Ciebie wyjątkowy projekt tatuażu, który ozdobi Twoje ciało na zawsze. Zapraszamy!