Rosnącą popularnością w studio tatuażu 7 Sins Tattoo cieszy się conch piercing, który pozwala tworzyć wiele ciekawych stylizacji z różnymi kolczykami w roli głównej. Co to jest? Wyjaśniamy! Przeczytaj i dowiedz się, czym jest ten zabieg, jak wygląda i ile trwa gojenie się rany. Poznaj także biżuterię, która najlepiej się do niego sprawdzi i ciesz się nową ozdobą, która podkreśli Twój charakter oraz stanie się częścią codziennego wizerunku.

Conch piercing, czyli co?

Na czym dokładnie polega ten zabieg? Conch piercing pozwala przekłuć środkową część małżowiny usznej (przez chrząstkę). Jest to duży obszar, co daje ogromne możliwości zdobień. Stał się on hitem ostatnich lat. Przekłucie umożliwia dobieranie i noszenie wyrazistych kolczyków oraz ich szybkie wymienianie, by tworzyć stylizacje w rozmaitych stylach. Jednocześnie dziurki są dyskretne i nie rzucają się w oczy. Dzięki temu na co dzień czy na imprezy możesz dobierać ciekawą biżuterię, a podczas formalnych spotkań (np. rozmowy rekrutacyjnej czy ważnego spotkania biznesowego) zrezygnować z takiego wizerunku.

Jak wygląda zabieg conch piercingu?

Zabieg należy wykonać z zachowaniem środków ostrożności i za pomocą odpowiednich narzędzi, dlatego zaleca się wizytę w profesjonalnym studio. Conch piercing robi się wyłącznie igłą. Specjalny pistolet, który wykorzystuje się do tradycyjnego przekłuwania płatka ucha, nie sprawdzi się do chrząstki. Mógłby on bowiem rozerwać tkankę małżowiny, co niepotrzebnie przedłużałoby proces gojenia, a w skrajnych przypadkach mogłoby doprowadzić do infekcji. Conch piercing powszechnie uznawany jest za niezbyt bolesny, ale tak naprawdę każdy ma swój własny próg tolerancji.

Ile trwa gojenie się rany po conch piercingu?

Przekłucie typu conch piercing goi się dłużej niż standardowe założenie kolczyka w płatek ucha. Cały proces może trwać od 3 nawet do 9 miesięcy, ale średnio jest to 4-6 miesięcy. Przez ten czas należy prawidłowo dbać o ranę. Zaraz po zabiegu tworzy się opuchlizna, która może być nieco bolesna w dotyku. Bardzo ważne jest oczyszczanie miejsca 2 razy dziennie patyczkiem higienicznym nasączonym preparatem odkażającym lub solą fizjologiczną. To pozwoli usuwać zbierającą się limfę i chronić uszkodzoną skórę przed przedostaniem się bakterii, które mogłyby spowodować stan zapalny.

Świeżego piercingu nie wolno dotykać (np. bawić się kolczykiem czy go ściągać) ani w żaden inny sposób podrażniać. W czasie gojenia uważaj podczas czesania, zakładania czapki i szalika czy ubierania swetra, aby niechcący nie zahaczyć o kolczyk. Zachowaj również ostrożność w czasie snu – lepiej nie spać na boku, na którym znajduje się przekłute ucho. Gdy odpowiednio zadbasz o małżowinę z nakłuciem, ranka szybciej się zagoi.

conch-piercingConch piercing – jakie wybrać kolczyki?

Ten rodzaj ozdoby ucha daje bardzo duże możliwości dobierania fajnej biżuterii i eksperymentowania ze swoim wizerunkiem. Conch piercing z jednej strony podkreśli Twój oryginalny styl, z drugiej jest dyskretny, ponieważ zawsze możesz zdjąć kolczyk, gdy byłby on w jakiejś sytuacji niemile widziany.

Na świeże przekłucie w studio tatuażu i piercingu nakłada się dłuższy labret z bioplastu lub tytanu. Powinien być on dopasowany do budowy anatomicznej konkretnego ucha, ponieważ początkowo rana puchnie i zbyt mała ozdoba byłaby kłopotliwa. Gdy ulegnie ona całkowitemu wygojeniu, możesz zacząć eksperymentować z dekoracyjną biżuterią. Najpopularniejsze są specjalne nakrętki do labretów (clustery). Składają się one z kilku części o różnych wymiarach i kształtach połączonych w jedną ozdobę – np. kołeczka z kryształkami mogą stworzyć półksiężyc, trójkąt czy kwiatek.

Możesz nosić również clickery (kółka) czy podkowy. Lubisz subtelną biżuterię pełną kobiecości? Możesz wybrać kuleczki czy kolczyk z delikatnym kamykiem szlachetnym lub półszlachetnym. Takie zdobienie sprawdzi się nie tylko dla kobiet, ale i mężczyzn. Panowie najczęściej wybierają minimalistyczne kolczyki – np. kółka czy półksiężyce okalające ucho.

Chcesz mieć conch piercing? Wybierz 7 Sins Tattoo!

Spodobał Ci się conch piercing i chcesz bezpiecznie wykonać przekłucie? Odwiedź Studio tatuażu i piercingu 7 Sins Tattoo. W przytulnie urządzonych wnętrzach czekają na klientów eksperci, którzy w profesjonalny sposób wykonają zabieg, doradzą Ci, jakie kolczyki będą najlepiej pasować do Twojego typu urody i objaśnią, jak pielęgnować gojącą się ranę. Chcesz umówić się na konsultację? Zapraszamy do kontaktu.