Imię byłego czy byłej, wybrany pochopnie w młodości wzór, a może po prostu obrazek wykonany w słaby sposób? Bez względu na to, jaki rysunek na ciele chcesz zasłonić – sprawdzi się cover up. To po prostu zasłonięcie niechcianego tatuażu nowym. Dobry tatuażysta poradzi sobie z tym zadaniem śpiewająco! W Poznaniu, w profesjonalnym studiu 7 Sins Tattoo, zamienisz szpecący ciało obrazek w dzieło sztuki. Na czym dokładnie polega cover up i co warto wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Sprawdź!

 

Sposób na zakrycie niechcianego tatuażu

W jaki sposób ukryć niechciany lub brzydki tatuaż? Istnieje kilka możliwych sposobów, do których należą:

  • ukrywanie pod ubraniami – co często jest po prostu niemożliwe, szczególnie gdy rysunek znajduje się w widocznym miejscu,
  • usuwanie laserowe – dobry sposób, jednak bardziej bolesny od tatuowania, a przy tym bez gwarancji efektów (nawet mimo kilku-kilkunastu sesji tatuaż może być nadal widoczny),
  • cover up – najbardziej skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz przepiękny wzór, zamiast paskudnego obrazka.

W studiu 7 Sins Tattoo w Poznaniu artyści wykonują naprawdę niesamowite covery – dzięki którym klient zyskuje nowe życie i chętnie chwali się swoim tatuażem.

Kolor tatuażu ma znaczenie

Cover up jest stworzeniem nowego tatuażu na miejscu starego. Najłatwiej oczywiście tatuuje się stare i wyblakłe obrazki, gdy tusz nie jest już tak intensywny. Im jaśniejszy rysunek – także pod względem kolorów – tym większe możliwości. W tym celu konieczne mogą być sesje usuwania laserowego, dzięki którym tusz nieco wyblaknie.

Wyobraź sobie, że malujesz obrazek na papierze. Ciemnego koloru, m.in. czarnego, niebieskiego lub brązowego, nie da się pokryć jasną farbą (np. żółtą). Podobnie wygląda to na skórze. Najczęściej do wykonywania coverów stosuje się ciemne tusze – głównie czarny i niebieski. Lepiej kryją ponadto chłodne odcienie. Dobry tatuażysta od razu wie, jakimi barwami pokryć Twój tatuaż, by brzydki obrazek nie przebijał. Zaufaj mu!
zakrywanie-tatuazu

Wybierz profesjonalne studio tatuażu

Cover up to sposób wymagający od tatuażysty dużego doświadczenia i ogromnych pokładów kreatywności. W końcu nowy wzór ma zachwycić, a przy tym musi być idealnie wkomponowany w to, co już znajduje się na skórze! Jak zasłonić niechciany tatuaż? W dobrym i profesjonalnym studiu zakrycie wykonuje się na cztery sposoby:

  • całkowity cover up – czyli zupełnie nowy obrazek na miejscu starego,
  • wzbogacenie istniejącego wzoru – czyli nadanie dziarce nowego wymiaru (czasami wystarczy dodanie kolorów, linii czy akcentów),
  • blast over – czyli zakrycie starego tatuażu, ale w taki sposób, by nadal przebijał i był widoczny,
  • blackwork – czyli wypełnienie wzoru w całości czarnym tuszem.

Większość osób wybiera pełny cover up – głównie dlatego, że zakrywa się dziary po prostu brzydkie, niechciane i kojarzące się w przykry sposób.

Jeszcze kilka wskazówek od dobrego tatuażysty

W jaki sposób wybrać najlepszy cover up? Jeśli masz dziarkę, która naprawdę Ci się nie podoba i chcesz coś z tym zrobić – nic prostszego! Oto najważniejsze wskazówki:

  • wybierz profesjonalne studio tatuażu, które w swoim portfolio ma już covery – dzięki temu zyskasz pewność, że nowa dziarka spełni Twoje oczekiwania,
  • zaufaj tatuażyście – dobry artysta wie, jakiej wielkości przygotować rysunek i jakie kolory wybrać, żeby zakryć niechciany tatuaż,
  • nie oszczędzaj na coverze – kolejnej szansy na naprawianie błędu przeszłości może już nie być, ten obrazek zostanie z Tobą już na zawsze, dlatego musi być dobrze zrobiony. Postaw także na wysokiej jakości tusze.

Jeśli masz pomysł, czym zakryć paskudny rysunek, pokaż artyście w 7 Sins Tattoo w Poznaniu inspiracje. Na pewno wspólnie uda się stworzyć coś pięknego, co idealnie wpasuje się w Twój gust!

Chcesz zakryć tatuaż? Zgłoś się do 7 Sins Tattoo!

Już wiesz, jakie masz opcje, by pozbyć się niechcianego wzoru ze swojej skóry. Teraz czas na wybór odpowiedniego studia i tatuażysty! W 7 Sins Tattoo w Poznaniu pożegnasz się z koszmarkiem, który spędza Ci sen z powiek. Wyjdziesz z dziełem sztuki stworzonym przez jednego z naszych artystów. Wpadnij do studia i pozbądź się dziary, która tak bardzo Ci się nie podoba. Zakrywaliśmy już imiona i tatuaże zrobione pod wpływem chwili, a także sporo błędów młodości!