Szukasz kreatywnego i ciekawego sposobu na wyrażenie siebie dziarką na skórze? Ostatnio coraz popularniejsza technika to handpoke – czyli powrót do korzeni. W dobrym studiu tatuażu artysta wykona niepowtarzalny rysunek właśnie przy pomocy tej metody. W tym przypadku tatuażysta nie używa maszynki, a tusz wprowadza pod skórę ręcznie. Na czym dokładnie polega handpoke? Czy boli bardziej niż tatuowanie maszynką? Jakie wzory polecamy? Wątpliwości rozwiewają eksperci ze studia 7 Sins Tattoo w Poznaniu!

 

Handpoke – tatuaż dla odważnych?

O metodzie handpoke zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Czy to rozwiązanie dla każdego? Jeśli tylko chcesz mieć rysunek wykonany w taki sposób, jak robiono to kiedyś – to na pewno opcja dla Ciebie! Tak naprawdę tatuaż handpoke nie różni się wyglądem od tego wykonanego maszynką.

Dlaczego? Chociaż stworzenie dziarki maszynką wydaje się łatwiejsze, wszystko zależy od profesjonalizmu i doświadczenia tatuażysty. Dobry artysta wykona ładny, równy i stylowy rysunek bez względu na wykorzystywaną technikę. Przy metodzie handpoke nie trzeba odwagi – niezbędne jest za to sprawdzone studio!

Dowiedz się więcej o tej technice tatuowania

Nazwa handpoke wzięła się od połączenia dwóch słów: hand (ang. ręka, dłoń) oraz poke (ang. dźgać). To tłumaczenie idealnie oddaje ducha tej techniki. Tatuaże są wykonywane przy pomocy dłoni oraz igły – po prostu ręcznie. Obrazek jest tworzony z kropek stawianych obok siebie. Metoda ta ma długą historię. W taki sposób tatuaże były i są tworzone przede wszystkim w kulturach plemiennych, gdzie nie ma dostępu do maszynek.

Teraz technika staje się coraz popularniejsza – szczególnie wśród osób, które chcą wrócić do korzeni i mieć na ciele obrazek inny niż wszystkie. W dobrym studiu tatuażu, np. 7 Sins Tattoo w Poznaniu, artysta stworzy na Twojej skórze niepowtarzalny rysunek handpoke.

A co z trwałością takiego rysunku? Wysokiej jakości tusz i odpowiednia pielęgnacja tatuażu (wszystkiego dowiesz się w salonie) to gwarancja, że grafika utrzyma się w taki sam sposób jak ta wykonana maszynowo!

Gdzie zrobić tatuaż, żeby nie bolało?

Ból pojawiający się podczas robienia tatuażu jest sprawą bardzo indywidualną i nie da się przewidzieć, jak zareaguje Twoja skóra. Zasada jest jednak prosta – im grubsza skóra w danym miejscu, tym ból powinien być mniej odczuwalny. Do najmniej bolesnych miejsc należą zwykle takie obszary jak:

  • wewnętrzna i zewnętrzna strona przedramienia,
  • zewnętrzna część ramienia,
  • wierzchnia część uda,
  • łydki z każdej strony.

Czy dziarki wykonywane techniką handpoke bolą mniej, czy bardziej od tych robionych maszynką? Tutaj zdania również są podzielone. Wszystko zależy od indywidualnej tolerancji na ból i konkretnego miejsca na skórze. Dla większości osób tatuaże handpoke są dużo mniej bolesne. Wszystko dlatego, że odczucia wiążące się z wykonywaniem rysunku są opisywane raczej jako delikatne szarpanie, a nie kłucie. Hanpoke to dobry pomysł szczególnie na pierwszy obrazek!
wzor-tatuaz

Wzory handpoke – zainspiruj się!

Podoba Ci się technika handpoke? Chciałbyś mieć taką dziarę? Dobre studio tatuażu wykona w ten sposób tak naprawdę dowolny wzór. Wystarczy wybrać tatuażystę, który ma doświadczenie w ręcznym wykonywaniu dziarek.

Większość osób decydujących się na hanpoke stara się wybrać coś małego. Tatuaże są delikatne, mają niewielkie wzory, a ich linie są cienkie. Nierzadko takie obrazki są ledwo widoczne i stworzone w taki sposób, by nie rzucały się w oczy. Do najczęściej wybieranych grafik należą:

  • motywy roślinne i kwiatowe, np. liście, bluszcze, kwiat lotosu,
  • proste wzory zwierzęce, np. ptaki, koty,
  • motywy geometryczne, takie jak linie, koła, trójkąty,
  • pojedyncze obrazki o wielkości kilku centymetrów,
  • ozdoby na dłoniach i rękach.

Do studia 7 Sins Tattoo w Poznaniu możesz przynieść inspirację, a tatuażysta stworzy dla Ciebie niepowtarzalny wzór!

Gotowy na nowy tatuaż? Zapraszamy do 7 Sins Tattoo!

Technika handpoke to świetny sposób, by zrobić sobie tatuaż inny niż wszystkie i nawiązać niepowtarzalną więź z artystą – w końcu ręczne wykonywanie rysunku trwa dłużej. Jeśli szukasz profesjonalnego i dobrego studia tatuażu w Poznaniu – wpadnij do 7 Sins Tattoo. Może skusisz się na ciekawą dziarkę, którą tatuażysta wymyśli specjalnie dla Ciebie?