Uważasz, że klasyczny earlob piercing to nuda? Masz ochotę na oryginalne przekłucie w okolicy ucha? Jak się okazuje, możliwości na tego rodzaju ozdoby jest mnóstwo. Ogromną zaletą piercingu w tym obszarze jest uzyskanie różnorodnych efektów – od ekstrawaganckich tuneli po subtelne kolczyki na chrząstce. Sprawdź najciekawsze rodzaje przekłuć ucha. Na czym polegają i które będą dla Ciebie najkorzystniejsze?

 

Poznaj nietypowe rodzaje przekłuć ucha

Kolczyki w uchu to klasyka piercingu. W ten sposób zdobili swoje ciała już ludzie w prehistorii. Słynny „Człowiek Lodu” Otzi, którego 5-tysiącletnie ciało odnaleziono w Alpach, oprócz tatuaży miał właśnie przekłute uszy. Najbardziej popularnym rodzajem piercingu w tym obszarze jest oczywiście standard lobe, czyli centralne przebicie płatka ucha. To często spotykana ozdoba zwłaszcza wśród kobiet i dziewczynek. Nie wzbudza ona kontrowersji i jest ogólnie akceptowana w każdym środowisku.

Standard lobe to jednak dla wielu osób zbyt zachowawczy rodzaj piercingu. Na szczęście w obrębie uszu jest jeszcze wiele innych miejsc, które można przekłuć.

Poznaj sposoby na nietypowy piercing uszu.

Przekłucie w chrząstce, czyli tragus

Jedną z możliwości przekłuć ucha jest tragus piercing. W tym przypadku dziurka umiejscowiona jest na chrząstce osłaniającej kanał słuchowy. Ponieważ miejsce to jest nieco grubsze, zabiegowi może towarzyszyć większy ból niż podczas standardowego lobe piercingu – wszystko zależy jednak od stopnia wrażliwości. Czas gojenia przekłucia w chrząstce wynosi 2-3 miesiące i w tym okresie zaleca się zrezygnowanie z noszenia słuchawek.

Tragus piercing to ciekawa ozdoba, która w zależności od wybranego kolczyka, może być bardziej lub mniej widoczna.
piercing-uszu

Oryginalny industrial piercing

Industrial piercing to przekłucie górnej chrząstki ucha w dwóch miejscach. Piercer wykorzystuje na początku klasyczną sztangę, którą później można zmienić na inne warianty ozdoby: kolczyki w kształcie strzały, kółka z łańcuszkiem i inne. Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych przekłuć chrząstek, zabieg może być dość bolesny, zwłaszcza dla wrażliwych osób. Końcowy oryginalny efekt jednak wynagradza wszelki dyskomfort.

Industrial piercing wymaga dużej precyzji w wykonaniu, dlatego konieczna jest tu wprawna ręka. Profesjonalne studio tatuażu w Poznaniu 7sinstattoo wykonuje również te rodzaje przekłucia uszu. Sprawdź nasz cennik!

Tunel w uchu – co warto wiedzieć?

Na tunele w uszach decydują się dziś osoby również spoza różnego rodzaju subkultur. Dziś taka ozdoba staje się coraz bardziej uniwersalna wśród młodych ludzi chcących się wyróżnić. Zabieg przekłucia pod tunel powinien zostać przeprowadzony z dużą starannością, by proces rozpychania przebiegał sprawnie i bezpiecznie. Na początku piercer zakłada kolczyk 1.6 mm nieco wyżej niż w standard lobe, tak by poniżej pozostała odpowiednia ilość skóry na rozciąganie.

Dalsze rozpychanie odbywa się stopniowo i można wykonywać je samodzielnie, np. za pomocą taperów owijanych taśmą teflonową. Warto pamiętać o tempie rozciągania, które powinno wynosić 1 mm na ok. 3-4 tygodnie. W ten sposób skóra w naturalny sposób dostosuje się do nowej ozdoby.

Helix, czyli dyskretna ozdoba

Przekłucie górnej części małżowiny ucha to ostatnio modny sposób na ozdobienie ciała. Helix piercing często wybierają kobiety lubiące subtelną biżuterię, ale i nie tylko. Po przekłuciu można założyć niewielką kulkę lub kółeczko, jednak to zaledwie część z wielu wariantów takiej biżuterii. Ciekawą alternatywą jest podwójne przekłucie helix, które dodaje nieco więcej oryginalności w ozdobie uszu.

piercing poznań

Daith – piercing chrząstki ucha

Daith to przekłucie na środkowej chrząstce ucha. Ze względów anatomicznych nie każdy może pozwolić sobie na taki piercing. Gojenie tu przebiega nieco dłużej i może wynosić nawet ponad 5 miesięcy. Co ciekawe, w akupresurze ta część ciała odpowiada za zmniejszanie dolegliwości bólowych przy migrenach. Przekłucie daith zdaniem niektórych może więc wpływać korzystnie na złagodzenie bólów głowy.

Profesjonalne studio piercingu w Poznaniu

Zaczynasz przygodę z piercingiem? Przekłucie uszu to doskonały pierwszy krok w ozdabianiu ciała. Wybierz oryginalną ozdobę, która podkreśli Twój wyjątkowy styl, a w przyszłości możesz zdecydować się na kolejne przekłucia w tym obszarze. Sprawdź nasz salon w Poznaniu Seven Sins Tattoo, gdzie specjalizujemy się w piercingu i tatuażach.