Większość z nas popełniła w życiu jakiś błąd. Pewnie Ty również. O niektórych zapomniałeś, z innymi się pogodziłeś. Jednak jeśli zła decyzja dotyczy tatuażu, to sprawa nieco się komplikuje. Patrzenie na nieudany wzór, który szpeci Twoje ciało, jest dla Ciebie krępujące, a niekiedy wręcz żenujące. Na szczęście, brzydka dziarka to nie koniec świata. Sprawdź, jak studio tatuażu 7Sins w Poznaniu radzi sobie z koszmarkami swoich klientów, dając wzorom nowe, lepsze życie.

Co zrobić z niechcianym tatuażem?

Szczęśliwie, kiepski tatoo można usunąć laserowo lub zasłonić. Zdecydowanie bardziej popieramy covery. Dlaczego? Ingerencja laserowa wymaga od osoby niesamowicie wysokiej odporności na ból, zabieg należy wykonywać wielokrotnie (pamiętaj, że raczej nikt nie da Ci pewności, ile sesji jest wymaganych i czy efekt końcowy będzie w pełni satysfakcjonujący), no i koszt również jest spory. Jednak niekiedy jest to nieuniknione, nawet jeśli wybierzesz opcję cover up. Jeśli Twoja niechciana ozdoba jest sporych rozmiarów, z dużą ilością ciemnego tuszu, może on po prostu przebijać po naniesieniu nowego wzoru. Jednak dobry tatuażysta z 7 Sins Tatoo w Poznaniu nawet na odległość oceni, czy jest to konieczne, czy też nie.

Jak wygląda zasłanianie niechcianego tatuażu?

Przede wszystkim, najpierw znajdź dobre studio tatuażu, takie jak poznańskie 7 Sins. Ważne jest zaufanie do tatuatora. Bądź otwarty na jego sugestie, co do wzoru, kolorów, miejsca i wielkości coveru. Niestety, zasłanianie starej dziary wiąże się z wieloma ograniczeniami, których nie da się ominąć, aby efekt był satysfakcjonujący. Jakie masz opcje?

Cover up, czyli całkowite zakrycie tatuażu

To zdecydowanie najpopularniejszy sposób. Przy tej metodzie nowy wzór w pełni zakrywa nieudaną, starą dziarkę. Najlepiej, jeśli wzór jest mały, choć nie jest to regułą. Warto mieć na uwadze, że covery niekiedy wymagają wielu sesji, aby nowy tatuaż się przyjął,  zwłaszcza gdy poprzedni tatoo zostawił na skórze blizny lub użyty tusz był najniższej jakości.

Wzbogacenie wzoru o nowe dodatki

To rodzaj odświeżenia dziarki, nadania jej drugiego życia. Niekiedy wystarczy bowiem rozbudować wzór, poprawić go, dodać jakieś akcenty, by zaczął wyglądać dobrze. Czasem poprawienie kreski, użycie kolorów, czy delikatna rozbudowa są w stanie nadać zupełnie nowego wyrazu. Po konsultacji z artystą z poznańskiego studio tatuażu 7 Sins będziesz mieć absolutną pewność, czy Twój wzór wymaga usunięcia, coveru, czy można go jeszcze uratować.

Blast over, czyli misz masz pełną gębą

Mało znana, dość osobliwa  i rzadko stosowana metoda. Polega na wrzuceniu nowego wzoru na stary, jednak nie zakrywa on w pełni swojego poprzednika. Nie przykłada się tu szczególnej uwagi, jeśli chodzi o wkomponowanie dziary i jej aranżację. To również sposób wybierany przez osoby, które nie mają już miejsca na następne tatuaże. Dla niektórych blast overy wyglądają niechlujnie, dla innych intrygująco. Jak zobaczysz takie prace, szybko wyrobisz własną opinię.

Blackwork, czyli czerń na pierwszym planie

Blackwork to nic innego jak pełne wypełnienie fragmentu skóry czarnym tuszem. W tym stylu można zakryć niechcianą dziarkę lub też wyeksponować jej dobry fragment (jeśli tak ów istnieje). Jest to dość radykalna i odważna opcja, która jednak ma swoich zwolenników, nawet jeśli jest to pierwszy tatoo.

Ile kosztuje zasłonięcie niechcianego tatuażu?

Pytanie o cenę zazwyczaj jest pierwszym, które pada od osób, pojawiających się w naszym studio tatuażu w Poznaniu. Cennik jest jednak kwestią dość indywidualną, szczególnie jeśli chodzi o zakrywanie dawnych dziarek. Zawsze najlepiej jest przyjść i skonsultować to na miejscu, opcjonalnie wszystko można ustalić mailowo.

Podsumowanie

Jak widzisz — brzydki tatuaż to nie koniec świata i można się go sukcesywnie pozbyć. Metod jest kilka, a któraś z pewnością pozwoli Ci pożegnać się z niechcianym koszmarkiem wbitym w skórę. Jako profesjonalne studio tatuażu w Poznaniu możemy stwierdzić, że widzieliśmy już wiele i ciężko nas zaskoczyć. Także, jeśli wstydzisz się swojego wzoru, nie skazuj się dłużej na dyskomfort, czy śmiech innych osób wpadnij do nas. Damy Twojej dziarce drugie życie!