Spis treści

Stworzenie rysunku na skórze wymaga czasu. Tatuowanie w zależności od skomplikowania wzoru może wynosić nawet kilkanaście godzin podczas jednej sesji. Taka perspektywa wydaje się dla niektórych nie do wytrzymania, a jednak chętnych na wykonanie tatuażu nie brakuje. Jak poradzić sobie ze żmudnym procesem oraz bólem? Co robić podczas siedzenia lub leżenia na fotelu tatuażysty? Poznaj wskazówki stworzone przez profesjonalistów z naszego studia.

Jak przygotować się do sesji?

Decyzja o zrobieniu tatuażu podjęta, a dobry tatuażysta, który go wykona, wybrany? Czas na wzór, który będzie zdobił Twoje ciało (prawdopodobnie) do końca życia. Warto pamiętać, że tylko niektóre rysunki będą gotowe po jednej wizycie w salonie. Jeśli decydujesz się na rękaw lub dziaranie większego obszaru ciała, cały proces może zająć nawet kilka miesięcy. Niektórzy latami zapełniają puste miejsca, powoli kontynuując motywy.

Dlaczego tatuowanie tak długo trwa? Przy rozległych i skomplikowanych wzorach tatuażysta rozkłada całość na kilka sesji – w przypadku rękawa jest ich średnio od 3 do 9. Przerwy między kolejnymi wizytami powinny trwać ok. 3 tygodni. Jest to czas na zagojenie i regenerację skóry.

Jeśli wiesz, że czeka Cię wiele godzin spędzonych w studio tatuażu, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu, dzięki któremu czas minie szybciej.

Zadbaj o nawodnienie i odżywienie!

Odpowiednio nawilżona skóra lepiej przyjmuje pigment oraz łatwiej się goi. Co najmniej tydzień przed wizytą w salonie stosuj kremy i balsamy. Zadbaj również o nawodnienie od wewnątrz poprzez picie dużej ilości wody.

Przed samą sesją zjedz porządny posiłek. Burczący brzuch to dyskomfort dla Ciebie, ale i dla tatuażysty. Warto zabrać ze sobą szybką przekąskę energetyczną, a także butelkę z wodą. Wówczas ryzyko, że poczujesz się słabo, będzie znacznie mniejsze.

Pamiętaj, że w trakcie tatuowania zapewne będziecie robić przerwy na mały posiłek lub wizyty w toalecie.

Załóż wygodne ubrania

Na fotelu możesz spędzić kilka długich godzin w różnych pozycjach. Załóż więc ubranie, które nie będzie krępowało Twoich ruchów, najlepiej wykonane z oddychających materiałów. Unikaj ubierania się w najlepsze jasne koszulki – ewentualnych plamek tuszu już nigdy nie usuniesz.

Dostosuj swój strój do tatuowanego miejsca. Gdy planujesz dziarę na udzie, wybierz krótkie spodenki lub bieliznę, w której czujesz się komfortowo.

W przypadku kobiet sprawdzi się stanik sportowy, który zapewnia swobodę, ale nie ogranicza dostępu do strategicznych części ciała.

przedłużająca się sesja

Przygotuj audiobooka albo ulubioną playlistę

Unikniesz nudy oraz myślenia o bólu, jeśli odwrócisz swoją uwagę od tatuowania. Niektórzy preferują rozmowy z tatuażystą. To dobry sposób na zabicie czasu, ale przy trudniejszych fragmentach wzoru może to rozpraszać artystę.

Najlepszym sposobem na przetrwanie wielogodzinnej sesji jest zanurzenie się w dobrej lekturze lub muzyce. Zabierz ze sobą słuchawki i przygotuj audiobook, płytę ulubionego artysty albo serial. Dzięki temu zrelaksujesz się i zapomnisz o bólu.

Czego nie robić w trakcie sesji?

Tatuowanie przypomina proces tworzenia dzieła sztuki. Ułatw sobie oraz tatuażyście tworzenie rysunku – w końcu obu stronom zależy, ale projekt wyszedł jak najlepiej.

Podczas sesji unikaj:

  • rozmów przez telefon – mogą naprawdę rozpraszać uwagę artysty;
  • wiercenia się – jeśli pozycja jest dla Ciebie bardzo niewygodna, powiedz o tym głośno, na pewno wspólnie z tatuażystą znajdziecie optymalne rozwiązanie;
  • niepotrzebnych przerw – nie przedłużaj już i tak długiej sesji wyjściami na papierosa czy sięganiem po telefon;
  • dotykania tatuażu – każda ingerencja w otwartą ranę zwiększa ryzyko zakażenia;
  • komentowania i poprawiania – wszelkie uwagi o wzorze powinny być omówione przed sesją.

Z naszymi poradami przetrwasz nawet najdłuższą sesję!

Tatuowanie nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Jednak można przygotować się tak, by sesja była, jak najbardziej znośna. Wykorzystaj nasze porady przy następnej wizycie w salonie. Pamiętaj, że pewien stopień dyskomfortu jest konieczny do wykonania dziary. Więcej informacji uzyskasz, zaglądając na naszą stronę internetową. Seven Sins Tattoo to profesjonalne studio tatuażu w Poznaniu. Dbamy o satysfakcję wszystkich klientów bez względu na długość sesji.