Spis treści

Podobają Ci się niepowtarzalne wzory, które wymykają się wszelkim konwenansom? Ładna dziara kojarzy Ci się z mocnymi akcentami i ekspresywnością, a delikatne połączenie kresek i cieniowań to zupełnie nie Twoja bajka? Poznaj styl Trash Polka, który charakteryzuje się wyrazistym tatuażem, wybijającym się na tle swojej bezpośredniej konkurencji. Przeczytaj nasz artykuł, poznaj cechy charakterystyczne tej konwencji i zdecyduj, czy taki malunek ma szansę podbić Twoje serce!

Początki stylu Trash Polka

Trash Polka to stylistyka wywodząca się z niemieckiego klubu Buena Vista Tattoo. Te pełne świeżości rysunki wymyślił duet utalentowanych artystów, kochających eksperymentować i przełamywać dobrze znane konwencje – Simone Pfaff i Volko Merschky. Połączyli oni klasyczne, pełne realizmu obrazy z dużą dawką abstrakcjonizmu. Tak powstały wielopłaszczyznowe tatuaże, gdzie rzeczywistość przenika się z fantazyjnymi smugami oraz cytatami.

Utalentowani niemieccy tatuażyści twierdzą, że styl, który stworzyli to swoisty kolaż symbolizujący przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wyjątkowy duet realizmu z tzw. śmieciami (z ang. trash oznacza „śmieci”) to odzwierciedlenie człowieczeństwa i technologii. W tatuażu Trash Polka tak naprawdę można poszukiwać wielu ukrytych znaczeń, w których przeciwieństwa raz wzajemnie się przyciągają, by już po chwili zacząć się odpychać.

Główne wyróżniki tych tatuaży

Ozdoby ciała utrzymane w klimacie Trash Polka to duże i bardzo odważne wzory, które powinny przypaść do gustu przede wszystkim osobom pewnym siebie oraz swoich atutów. Gwarantujemy, że taka dziara na pewno zostanie zauważona, a Ty w każdym miejscu będziesz wyróżniać się z tłumu. Z tego powodu nasze studio tatuażu w Poznaniu poleca je kobietom i mężczyznom, którzy nie boją się podkreślać swojej osobowości, wychodzić przed szereg i eksperymentować z wizerunkiem.

Każdy tatuaż typu Trash Polka wykonywany jest za pomocą ściśle określonych kolorów. Wykorzystuje się tutaj mocną czerń, kontrastową czerwień oraz neutralną szarość. Malowidła utrzymane są w realistycznej konwencji. Na skórę mogą zostać przeniesione motywy roślinne, zwierzęce, a także ludzie, krajobrazy czy wybrane przedmioty.

Stanowią one jedynie surowe tło, które dobry tatuażysta zmienia w swoją własną wizję. Bardzo ważne jest umiejętne cieniowanie w taki sposób, aby zyskać rozmazane smugi. Całość najczęściej uzupełniana jest o cytaty, które dopełniają przesłanie grafiki. Napisy zwykle są wykonywane rzadko używanymi czcionkami, co sprawia, że gotowe dzieła stają się jeszcze bardziej niecodzienne.

Całość nabiera wielopłaszczyznowego charakteru. Tatuaże Trash Polka są niczym dramatyczny kolaż, który powstaje z połączenia wielu pozornie niepasujących do siebie elementów.

salon tatuażu pielęgnacja

Trash Polka – czy wymaga szczególnej pielęgnacji?

Dzieła wykonane techniką Trash Polka to misterne układanki składające się z wielu cienkich linii, delikatnych przejść barw i dużej ilości detali. To sprawia, że tego typu tatuaż zaczyna szybciej blaknąć niż inne dziary. Z tego powodu warto zadbać o jego prawidłową pielęgnację. Nasz salon tatuażu w Poznaniu podchodzi kompleksowo do każdego klienta, dlatego zawsze dokładnie wyjaśniamy, jak prawidłowo dbać o malunek na skórze.

Chcesz umówić się na sesję w studio tatuażu? Zacznij od konsultacji

Zastanawiasz się nad tatuażem typu Trash Polka, ale nie jesteś do końca pewien swojej decyzji? Zapraszamy na konsultacje z naszym doświadczonym tatuatorem! W studiu tatuażu w Poznaniu opowiemy Ci, czym wyróżnia się ta technika, jak przebiega wykonywanie rysunku oraz jaki efekt możesz uzyskać. Wspólnie możemy dobrać wzór, który dobrze będzie pasował do Twojego wizerunku. Przekażemy Ci także dokładne wskazówki, jak powinieneś pielęgnować swój tatuaż. Odpowiemy także na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.

Rozważasz wykonanie dziary w Poznaniu? Odwiedź 7sinstattoo!

Chcesz wykonać odważną dziarę w Poznaniu i poszukujesz dobrego tatuażysty, który poradzi sobie z każdym wyzwaniem? Seven Sins Tattoo to salon, w którym pracują doświadczeni artyści specjalizujący się w wielu różnych technikach. Wykonujemy także dzieła inspirowane stylistyką Trash Polka. Odwiedź nasze studio tatuażu w Poznaniu i zaufaj profesjonalistom w swojej branży.