Spis treści

Marzy Ci się tatuaż, który podkreśli Twoją nieco mroczną naturę? Lubisz wyjątkowo wyraziste wzory, które przyciągają wszystkie spojrzenia? Inspirujesz się trendami? A może znudziły Ci się dziary, które niegdyś wykonałeś, ale są one bardzo trudne do usunięcia i chciałbyś je w jakiś sposób ukryć? Blackwork tattoo, wykonywany przez nasz salon tatuażu w Poznaniu, świetnie sprawdzi się w każdej z tych ról. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj tę coraz bardziej popularną technikę.

Czym są tatuaże blackwork?

Blackwork tattoo, znany także jako blackout, inspirowany jest wzorami plemiennymi wykonywanymi przed setkami lat. Pierwotne ludy tworzyły tatuaże rytualne, które miały na celu m.in. ochronę przed złymi mocami, zapewnienie powodzenia czy podkreślenie roli, jaką pełniła dana osoba w hierarchii społeczności. Już wtedy skórę całkowicie wypełniano czarnym tuszem. Za propagatora współczesnego stylu blackwork uważa się Chestera Lee. Ten utalentowany artysta z Singapuru w 2016 roku zaczął polecać swoim klientom takie czarne rysunki jako sposób na zakamuflowanie niechcianych wzorów.

Już sama nazwa tej konwencji – blackwork, czyli „czarna robota” – określa najważniejszą cechę stylu. Tatuaże wykonuje się tylko czarnym tuszem. Ich głównym wyróżnikiem jest minimalizm i prostota. Tutaj nie ma miejsca na misterne malowanie linii i tworzenie szczegółów, układających się w dopracowany rysunek zachwycający realizmem czy kontrastowymi kolorami.

Tatuaże blackout najczęściej przybierają po prostu postać dużych „plam” pokrywających różne obszary ciała na czarno. Nieco rzadziej są to motywy geometryczne, etniczne czy tajskie. Doskonale komponują się z dotwork, czyli tatuażami z kropek oraz dziarami liniami, znanymi jako linework. Dobry tatuażysta z profesjonalnego salonu potrafi łączyć różnorodne style i tworzyć niepowtarzalne projekty, które podkreślą indywidualność ich właściciela.

W jakich miejscach zrobisz taką dziarę?

Surowe tatuaże blackwork najczęściej robi się na takich częściach ciała jak:

  • plecy,
  • klatka piersiowa,
  • nogi,
  • ramiona.

Jednak czarnym tuszem możesz pokryć także inne miejsca na swoim ciele. Wszystko zależy od preferencji, gustu i oczekiwań samego zainteresowanego, który chce w ten sposób ozdobić swoje ciało. W naszym studio tatuażu w Poznaniu coraz częściej klienci chcą wykorzystać wyraziste dziary blackwork w nieco subtelniejszy sposób. Duże zainteresowanie kobiet budzą np. bransolety wokół kostek, na udzie czy nadgarstku.

Zawsze jednak zalecamy, aby dobrze przemyśleć chęć zrobienia dziar tą techniką oraz staranny dobór części ciała, na które zostanie naniesiony rysunek. Tatuażu blackout praktycznie nie da się pokryć innym malowidłem, dlatego raz wykonany będzie już towarzyszył przez całe życie.

Tatuaż blackwork to doskonały sposób, aby ukryć tatuaże, które już Ci się nie podobają. Blackout to również ostatnia szansa na zakrycie tatuażu, który jest bardzo trudny do usunięcia, kiedy nie pomaga ani laser, ani kolejna próba przykrycia poprzedniego malunku.

projekt tatuażu

Najpierw konsultacja, później decyzja

Wbrew pozorom stworzenie rysunku blackwork nie jest takie proste. Gotowe dzieło prezentuje się minimalistycznie, ale jego przygotowanie wymaga ogromnej precyzji. Surowe linie i geometryczne wykończenia zrobi tylko naprawdę dobry tatuażysta z dużym doświadczeniem. Technika ta nie wymaga cieniowania za pomocą rozcieńczonego tuszu. Efekt przejść należy więc osiągnąć, stosując same kreski i kropki.

Marzy Ci się rysunek oparty na kontrastowej czerni? Nasz salon tatuażu w Poznaniu zaprasza na konsultacje. Doświadczony artysta opowie Ci, czym wyróżnia się ta technika, podpowie, jak wybrać wzór i gdzie najlepiej stworzyć rysunek. Wykorzystaj wiedzę profesjonalistów i postaw na dobre studio – nie rób dziary w ciemno!

Tatuaże blackwork początkiem nowych trendów?

Surowe tatuaże blackwork cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Czy mają szansę stać się początkiem nowych trendów? Coraz częściej twórcy czerń łączą z motywami kolorowymi. To sprawia, że ta prosta technika ma ogromną szansę na dalszy rozwój.

Dobry tatuażysta potrzebny od zaraz? Zapraszamy!

Podoba Ci się kontrastowa dziara utrzymana w konwencji blackwork? Interesuje Cię tatuażysta, który ma pewną rękę, talent i duże doświadczenie w swoim fachu? Seven Sins Tattoo to dobre studio tatuażu w Poznaniu, które zatrudnia najlepszych artystów. W komfortowych warunkach stworzymy dziarę, która idealnie wpisze się w Twoje oczekiwania. Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszego studia!