„Nowy rok, nowy tatuaż” – czy taka myśl choć na chwilę pojawiła Ci się w głowie? A może 2021 będzie dla Ciebie tym, kiedy po raz pierwszy ozdobisz swoje ciało? Każdy powód jest dobry, by odwiedzić nasze profesjonalne studio tatuażu w Poznaniu! Co jeśli nie masz pomysłu na wzór, który najlepiej pokreśli Twoją kobiecość? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę trendów na ten rok. Poznasz też ponadczasowe motywy, zawsze prezentujące się dobrze. Jesteś gotowa, by sprawdzić, jakie symbole stały się najmodniejsze? Zerknij do dalszej części artykułu i dowiedz się więcej!

Tegoroczne trendy w damskim tatuażu

Mit, że kobietom nie wypada się tatuować, już dawno upadł. Coraz więcej pań nosi na swojej skórze jakąś ozdobę – w mniej lub bardziej widocznym miejscu. Często nie jest to już drobny tatuaż ukrywany pod ubraniem, a raczej dość pokaźne projekty, obejmujące nawet kilka części ciała. Motywy, które najczęściej wybierają przedstawicielki płci pięknej, są zazwyczaj minimalistyczne i delikatne, podkreślające kobiecość. Istnieje też spora grupa dziewczyn decydujących się na odważniejsze wzory, np. rękawy lub malunki na całych plecach. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz symbol, który aktualnie jest na czasie, dobry tatuażysta zadba o to, by dzieło było niepowtarzalne. Dowiedz się więcej o trzech głównych nurtach wyznaczających trendy w tatuażu również i w tym roku.

Minimalizm rośnie w siłę

Marzysz o malunku na ciele, ale wolisz, żeby nie rzucał się zanadto w oczy? Delikatny wzór to wybór doskonały, zwłaszcza gdy jesteś osobą rozpoczynającą przygodę z tatuażami.

Zobacz, dlaczego warto postawić na prosty styl:

  • Będzie znakomity jako pierwszy tatuaż. Minimalistyczny symbol lub napis to bezpieczny wybór, jeśli chcesz zrobić pierwszą dziarę i boisz się postawić wszystko na jedną kartę.
  • Jest ultrakobiecy. Subtelny motyw umieszczony na nadgarstku, obojczyku lub kostce wygląda pięknie, a równocześnie nienachalnie.
  • Baza dla kolejnych malunków. Małą ozdobę łatwo wpleść w większe dzieło, jeśli kiedyś przyjdzie Ci na to ochota. Dobrze prezentuje się również w towarzystwie niezależnych wzorów.
  • Idealny na wspólny tatuaż. Niewielkie motywy są świetne, jeśli chcesz wytatuować sobie z bliską osobą symbol przyjaźni lub miłości. Drobny element będzie przypominał Ci o miłych chwilach w życiu.

Motywy fauny i flory

Kwiatowe i zwierzęce wzory to zdecydowany hit ostatnich lat wśród dziar wybieranych przez kobiety. W 2021 będzie podobnie, ponieważ tego rodzaju malunki są absolutnie ponadczasowe. Co więcej, łatwo dostosujesz je do swoich upodobań i wyobrażeń o tatuażu, który ma pokrywać Twoje ciało. Jeśli wolisz delikatne, nienachlane ozdoby – takie jak subtelny kwiat czy delikatna gałązka obsypana listkami – to wybór dla Ciebie. Marzenia o roślinnym rękawie zrealizujesz w profesjonalnym studio Seven Sins Tattoo, gdzie znajdziesz artystów wykonujących malunki na miarę dzieł sztuki. A co z motywami zwierzęcymi? Dzikie koty, lisy, jak również ukochany pupil, to bardzo dobra baza, by wyczarować w pełni indywidualny projekt, zdobiący Twoją skórę.

Wyrażanie siebie poprzez symbole

W życiu wielu kobiet duże znaczenie ma symbolika. Na pewno i Ty masz kilka znaków, które – nawet gdy nie są powszechnie znane – oznaczają dla Ciebie coś szczególnego. Powracając do ogólnie rozpoznawalnych motywów, popularnymi wzorami na tatuaż są serca i róże. Zarówno jeden, jak i drugi symbol można ująć na kilka sposobów, dzięki czemu obrazują wiele skrajnych emocji. Jeśli myślisz o podkreśleniu delikatności, romantyzmu i subtelności, pomyśl o wytatuowaniu anioła. Taki wzór może, choć nie musi kojarzyć się religijnie – wystarczy odpowiedni projekt, a mieszkaniec niebios zyska zupełnie inny charakter. Chcąc podkreślić zmienność swojej natury, rozważ motyw kobiety z twarzą pół-anioła, pół-diabła

Chcesz wykonać modny tatuaż? Zapraszamy do salonu!

Rozpoczęcie roku to najlepszy czas, byś wreszcie spełniła swoje najskrytsze marzenia. Jeśli myślisz o tym, by wytatuować sobie któryś z popularnych symboli, takich jak wspomniane serce czy znak nieskończoności, nie martw się, że będzie wyglądał jak wiele innych. Pamiętaj, że każdy tatuator w studio tatuażu Seven Sins Tattoo w Poznaniu zaprojektuje tatuaż tak, by nawet zwykły motyw zyskał artystyczny wymiar! Z chęcią zrealizujemy dla Ciebie również śmielsze projekty, np. wieloelementowe florystyczne malunki. Nie zwlekaj dłużej, odwiedź nas i umów się na sesję!