Tatuaże anime – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Kochasz japońskie kreskówki? A może poszukujesz pomysłu na nietuzinkową dziarę? Poznaj tatuaż anime, który obejmuje charakterystyczne rysunki inspirowane postaciami z kultowych filmów animowanych. Mogą one przybierać formy całych rękawów lub niewielkich wzorów. Dzisiaj na naszym blogu przedstawiamy właśnie tę technikę. Przeczytaj i dowiedz się, czym się ona wyróżnia oraz co przesądza o jej popularności. Poznaj także dzieła artysty z naszego studio tatuażu w Poznaniu, który specjalizuje się właśnie w tym stylu.

Charakterystyka tatuażu anime

Wyrazisty tatuaż anime to malowidła zaczerpnięte z japońskich animacji przepełnionych naturą oraz miejscowymi legendami i wierzeniami. Ich cechą wspólną jest inspiracja postaciami z kreskówek, których nie sposób pomylić z żadną inną stylistyką. Bohaterowie rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni mają duże oczy, wyraziste rysy twarzy oraz odpowiednio cieniowane włosy, dzięki czemu prezentują się nieco magicznie. Artyści przenoszą tę stylistykę na rysunki tworzone na skórze swoich klientów. Tatuaże anime mogą zostać wykonane w tonacji czarno-białej lub kolorowymi tuszami. Te pierwsze są mocniejsze, nieco mroczne. Dodatek soczystych barw powinien przypaść do gustu osobom, które chcą, aby ich dziara przyciągała spojrzenia.

Warto wiedzieć, że gatunek ten to nie tylko historie dla dzieci, ale także opowieści z elementami przygody, komedie, science fiction, romanse, erotyki (hentai) czy dramaty.

Tatuaż anime a tatuaż manga

Powszechnie pojęcia te bywają czasami mylone. Tatuaż manga to motywy z japońskich komiksów, które czyta się od prawej do lewej strony. W takich tomach najczęściej królują czarno-białe rysunki. Manga jest wschodnią sztuką i dobrem narodowym Japończyków.

W jej obrębie wyróżnia się m.in. komiksy dla:

  • dzieci – kodomo,
  • dziewczyn – shojo,
  • chłopców – shonen,
  • dorosłych – seinen,
  • kobiet – josei.

Modny tatuaż anime przedstawia postaci oraz wydarzenia zaczerpnięte z seriali i filmów animowanych emitowanych m.in. w TV czy na platformach streamingowych. W Japonii często kręci się je na podstawie mang, ale nie każdy scenariusz musi być oparty na komiksie.

Skąd wzięła się tak duża popularność tatuaży anime?

Ogromne zainteresowanie tatuażami anime to efekt ich oryginalności i bogatego wzornictwa. Takie rysunki bardzo często wybierają miłośnicy japońskich animacji, które stały się już kultowe. Na „Dragon Ball”, „Cardcaptor Sakura”, „Księżniczce Mononoke”, „Pokemonach” czy „Czarodziejce z Księżyca” wychowało się już całe pokolenie. Wielu z nich poszukuje inspiracji do wzorów, którymi może przyozdobić skórę właśnie w swoich ukochanych tytułach z dzieciństwa. Młodsi często wybierają zaś postaci z nowszych produkcji – m.in. z „Naruto”, „Shakugan no Shan” czy „Fullmetal Alchemist”. To sprawia, że po takie motywy chętnie sięgają osoby w różnym wieku – zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Zaletą anime jest także ich różnorodność. To nie tylko postaci, ale także elementy nawiązujące do konkretnej serii czy po prostu styl rysunku zaczerpnięty z japońskich dzieł. Wtedy tatuaż może być całkowicie autorskim projektem, a nie kalką z ulubionego komiksu czy filmu.

Takie malowidła są niepowtarzalne i bardzo wyraźne, dlatego na pewno nie pozostaną niezauważone. Pozwalają podkreślić swój własny image, wyróżnić się w tłumie i dodać sobie pewności siebie. Można stworzyć z nich cały rękaw lub wybrać jedynie pojedynczą postać czy wzorek i umieścić je w dowolnym miejscu.

Tatuaż anime? Zgłoś się do Valentina Markgrafa!

Pamiętaj, że tatuaż anime powinien wykonać artysta, który ma duże doświadczenie w tej technice. Tylko on będzie w stanie odtworzyć wygląd danej postaci i jej cechy charakterystyczne. Szukasz wykonawcy? Zgłoś się do Valentina Markgrafa ze studio tatuażu w Poznaniu, który już od dawna jest zainteresowany pracą w tym stylu. Profesjonalnie rozwija ją od ponad 3 lat, pracując w kolorze oraz czerni i bieli. Jego specjalnością są portrety dziewczyn z anime oraz sceny erotyczne w czarno-białej tonacji z dodatkiem jednej lub dwóch barw.

Wybierz Valentina Markgrafa z 7 Sins Tattoo i ciesz się z wyjątkowego tatuażu anime!

Chcesz wykonać tatuaż anime? 7 Sins Tattoo zaprasza. Dzieła w tej technice tworzy nasz doświadczony artysta kochający japońskie animacje. Odwiedź profil Valentina Markgrafa na Instagramie, gdzie znajdziesz wiele zdjęć dziar zachwycających dokładnością wykonania. Przejrzyj galerię, poszukaj inspiracji, odwiedź nasze studio w Poznaniu i zyskaj wymarzony rysunek, który podkreśli Twój niepowtarzalny styl.