Bardzo często jest wybierany przez kobiety oraz mężczyzn, którzy decydują się na wykonanie pierwszej w swoim życiu dziary. Tatuaż na przedramieniu cieszy się ogromną popularnością. Co o tym przesądza? Dowiedz się, czym się charakteryzuje rysunek wykonany właśnie w tym miejscu i jak o niego dbać. Poznaj najpopularniejsze wzory damskie i męskie. Skorzystaj z naszych inspiracji i dobierz ozdobę idealnie dopasowaną do swojego charakteru oraz stylu!

 

Miejsce na tatuaż? Przedramię!

Chcesz ozdobić swoje ciało, ale nie wiesz, od którego miejsca zacząć? Zastanawiasz się nad zrobieniem ciekawego napisu, niewielkiego serduszka, róży lub innego motywu, ale obawiasz się, czy zabieg się uda i jak będzie prezentował się jego efekt? Doświadczeni artyści są zgodni: to właśnie tatuaż na przedramieniu jest pierwszym wyborem klientek i klientów odwiedzających profesjonalne studio. Dlaczego właśnie ta część ręki?

Jednym z podstawowych powodów wskazywanych zarówno przed tatuatorów, jak i osoby, które już wykonały ten charakterystyczny malunek, jest kwestia bólu towarzyszącego wprowadzaniu atramentu pod skórę. Wykonanie tutaj ozdoby najczęściej jest mniej bolesne niż tatuowanie pleców, łopatki, dłoni czy brzucha. Pamiętaj jednak, że wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnej sytuacji. Każdy człowiek ma bowiem swój własny próg bólu i to, co dla jednych będzie jedynie drobnym dyskomfortem, przez innych może być odebrane jako bardzo nieprzyjemne lub wręcz trudne do wytrzymania.

Znaczenie ma także rodzaj wybranej techniki, wykonywany wzór i jego wielkość. Niewielki tatuaż na przedramieniu składający się głównie z ciemnego konturu będzie o wiele mniej uciążliwy niż stworzenie realistycznego dzieła z wielu szczegółów. Taki obraz wymaga bowiem nakładania warstw, kolorowania różnymi odcieniami tuszu i cieniowania, aby uzyskać głębię i efekt przestrzenny.

Kolejnym powodem wpływającym na popularnością tatuowania przedramienia jest to, że wzór umieszczony w górnej części ręki łatwo można ukryć pod ubraniem. Niewielki motyw często jest niewidoczny już pod rękawkiem t-shirtu czy sukienki, a na większy wystarczy założyć koszulę, marynarkę bądź sweter. Jest to ważne głównie dla osób, które obawiają się, że dziara może zostać niekorzystnie odebrana przez ich aktualnego lub przyszłego pracodawcę bądź kontrahenta. Dyskretna ozdoba będzie wtedy jedynie elementem prywatnego wizerunku, a podczas służbowych spotkań stanie się niewidoczna.

Jak dbać o tatuaż na przedramieniu?

W pierwszych tygodniach delikatnie przemywaj jego okolice, zadbaj, aby pod skórę nie dostały się bakterie i zarazki. Zrezygnuj z basenu, sauny i solarium oraz chroń rękę przed ostrymi promieniami UV.

Stosuj specjalne kremy zalecone przez specjalistę. Gdy wybierzesz dobre studio tatuażu, jego pracownik poinformuje Cię o środkach ostrożności i zasadach prawidłowej pielęgnacji oraz poleci sprawdzone specyfiki.

tatuaz-na-przedramieniuNajpopularniejsze wzory tatuażu na przedramieniu dla kobiet

Kobiety najczęściej wybierają nieco mniejsze i bardziej subtelne malunki niż mężczyźni. Szukasz pomysłu na tatuaż na przedramieniu? Możesz wybrać m.in.:

  • napis – wybierz znaną sentencję w dowolnym języku, swoje życiowe motto, cytat z ulubionej piosenki, filmu czy książki,
  • wzór florystyczny – liście, gałązki, róże, lotosy lub inne rośliny podkreślą Twoją romantyczną naturę,
  • serca – możesz zdecydować się na same kontury lub rysunek wypełniony kolorem,
  • owady – szczególnie popularne są motyle i ważki.

Najpopularniejsze wzory tatuażu na przedramieniu dla mężczyzn

Oryginalne tatuaże przedramienia świetnie podkreślą Twoją męską naturę. Wśród modnych wzorów pojawiają się m.in.:

  • malunki geometryczne,
  • klepsydry lub zegary – symbol upływającego czasu,
  • zwierzęta – mężczyźni często decydują się na tygrysy i wilki,
  • mapy – idealne dla każdego wolnego ducha tęskniącego za wolnością i podróżami,
  • las – odzwierciedla moc natury.

Tatuaż na przedramieniu? Wybierz 7 sins tattoo!

Masz już wybrany idealny motyw dla siebie? Postaw na doświadczonego artystę, który przeniesie Twoją wizję na skórę i stworzy wyjątkową ozdobę. Studio tatuażu 7 sins tatoo w Poznaniu zaprasza! Profesjonalny sprzęt i wyposażenie łączymy z dużą dawką kreatywności, która pozwala nam sprawnie realizować nawet najbardziej niestandardowe projekty. Pracujemy wieloma różnymi technikami. Przyjdź i przekonaj się, że warto nam zaufać.