Kochasz komiksy i animacje? Marzy Ci się połączenie wyrazistej czarnej kreski z bogactwem kolorów i nietuzinkowymi motywami zaczerpniętymi prosto z popkultury? Tatuaże new school na pewno przypadną Ci do gustu. Poznaj historię tego stylu, jego rodzaje i cechy charakterystyczne. Przeczytaj i dowiedz się, gdzie najlepiej wykonać wzór na ciele, aby doskonale się prezentować. Zdobądź sprawdzoną wiedzę i umów się do profesjonalnego studio na konsultację.

 

Kiedy narodził się styl new school?

Początki trendu sięgają końca ubiegłego wieku. Jest to odpowiedź artystów na tradycyjną szkołę tatuowania (old school). Wyraziste ciemne kontury uzupełnili oni o własną wizję piękna. Lata 80. i 90. XX wieku to okres ogromnego rozwoju animacji. Tworzone filmy i komiksy miały coraz wyższą jakość, a ich bohaterów często przenoszono do wirtualnego świata, gdzie stawali się postaciami, nad którymi czuwali zafascynowani gracze komputerowi.

To właśnie na tej kanwie wybił się nowy kierunek w tatuażu. Jego twórcą jest designer Ed Hardy, który w 2004 roku stworzył własną markę i zasłynął jako ojciec new school. Błyskawicznie zdobył on mnóstwo zwolenników, którzy chcieli (dzięki dziarom) podkreślić swój wyrazisty wizerunek i wyróżnić się spośród tłumu.

Jakie są odmiany new school?

Artyści zaczęli naśladować nową technikę, a z czasem tworzyć jej kolejne odmiany. Obecnie tatuaże w stylu new school przyjmują wiele różnych form. Wśród nich najpopularniejsze są kierunki:

  • nowe tradycje – jest to klasyczna odmiana tego trendu. Motywami są tutaj przede wszystkim zwierzęta i bohaterowie filmów animowanych,
  • ekstazy – odważne obrazy psychodeliczne, pełne ukrytych symboli, które każdy może interpretować nieco inaczej (w zależności od życiowych doświadczeń, wiedzy, charakteru i sposobu odczytywania świata),
  • kwasowy – malunki wykorzystujące żywe i nieoczywiste barwy, które tworzą szalone obrazy, wobec których nikt nie przejdzie obojętnie,
  • cyber punk – futurystyczne malowidła przedstawiające zmutowane postacie z kultowych gier komputerowych,
  • tzw. dziki styl – rysunki opierające się głównie na czcionkach graficznych.

Wielu wykonawców dopasowuje się także do indywidualnych oczekiwań swoich klientów i tworzy dzieła łączące elementy wielu z powyższych odmian.

Jakie są cechy charakterystyczne tego stylu?

Po czym można poznać tatuaże new school? Jest to wariacja na temat tradycyjnej szkoły i tak naprawdę nie ma tutaj ograniczeń. Wiele zależy od wyobraźni twórcy i zamawiającego, którzy wspólnie przygotowują projekt. Cechą charakterystyczną stylistyki jest przede wszystkim prostota fabuły oraz wykorzystanie intensywnych barw. Mocne kreski są bardzo dokładnie wypełniane, co pozwala uzyskać wysoką głębię i nietuzinkowe przejścia tonalne. W efekcie obrazy robią wrażenie trójwymiarowych i jeszcze bardziej rzeczywistych.

Artyści mogą improwizować. Mimo dużej swobody nurtu, styl new school najczęściej wykorzystuje wzory komiksowe, humorystyczne lub abstrakcyjne. W katalogach pojawiają się także propozycje oldschoolowe (m.in. serca, noże, sztylety, pin-up girls), ale w całkowicie nowej odsłonie. Nabierają one jaskrawych odcieni, mogą mieć nieco zmienione kształty czy przejścia tonalne wprowadzające do rysunków odrobinę szaleństwa. Często wybierane są także anioły, kamienie do gry czy karty tarota, futurystyczne kwiaty lub owady, zwierzęta krzyże, płomienie ognia oraz symbole zaczerpnięte z różnych kultur.

new-schoolGdzie najlepiej wykonać tatuaż w stylu new school?

Malunki niejednokrotnie są duże i przypominają ścienne graffiti. Mogą opowiadać całą historię – np. na rękawie sięgającym od ramienia do nadgarstka. W rzeczywistości nie istnieją jednak żadne ograniczenia, ponieważ tatuaże w stylu new school świetnie prezentują się niemal w każdym miejscu na ciele. Równie chętnie robią je kobiety, co mężczyźni.

Możesz je wykonać m.in. na:

  • ramieniu,
  • przedramieniu,
  • łydce,
  • plecach,
  • z boku ciała.

Chcesz tatuaż w stylu new school? Odwiedź 7 Sins Tattoo!

Spodobał Ci się nurt new school i chcesz zrobić sobie tatuaż, który podkreśli Twoją szaloną osobowość i nieokiełzane emocje? Odwiedź Studio 7 Sins Tattoo w Poznaniu. Nasi artyści posiadają ogromne pokłady wyobraźni, a swój talent wyrażają, tworząc coraz to nowsze projekty. Nowoczesne wyposażenie, idealna sterylność i przyjazna atmosfera pozwolą Ci wykonać wybrany rysunek. Zapraszamy na konsultacje – wspólnie dobierzemy motyw, który stanie się perfekcyjnym odbiciem Twojej natury.