Marzy Ci się wyjątkowa ozdoba ciała, która będzie przyciągać spojrzenia i pozwoli Ci wyrazić swoje pogląd lub emocje? Jedną z technik cieszących się dużym zainteresowaniem jest tatuaż realistyczny, który bardzo dokładnie odzwierciedla rzeczywistość. Co przesądza o popularności właśnie tej techniki i jakimi cechami charakteryzuje się wykonana dziara? Jak ją prawidłowo pielęgnować, by długo cieszyć się pięknem stworzonego obrazu? Podpowiadamy! Przeczytaj zanim odwiedzisz studio tatuażu i dokonasz ostatecznego wyboru.

 

Dlaczego tatuaże realistyczne są tak popularne?

Metoda ta zdobywa duże zainteresowanie, ponieważ pozwala stworzyć malunek idealnie dopasowany do indywidualnego stylu życia oraz charakteru. Czarno-biały lub kolorowy tatuaż realistyczny do złudzenia przypomina swój pierwowzór. Najczęściej wykonywany jest w oparciu o fotografię. Możesz uwiecznić na skórze wydarzenia i podniosłe chwile, które stały się przełomem w Twoim życiu.

Wiele osób wybiera wizerunki ważnych dla nich osób (np. partnera / partnerki czy dzieci), zamawia tatuaż z domowymi pupilami czy ukochanym zakątkiem, do którego zawsze chcą wracać. Artysta może przenieść na ciało również zdjęcia idola bądź motywy nawiązujące do hobby klienta.

Charakterystyka tatuaży realistycznych

Początki tej techniki sięgają połowy XIX wieku. Artyści zaczęli wtedy przygotowywać szczegółowe obrazy odbijające niczym w lustrze rzeczywiste postaci, miejsca i przedmioty. Wraz z rozwojem branży, nieco zmieniały się sposoby przygotowywania malunków. Jedno pozostało jednak niezmienne – dzieła te są efektowne i bardzo wyraźne.

Profesjonalnie wykonany tatuaż realistyczny kolorowy to propozycja idealna dla indywidualistów, którzy kochają odważne połączenia i lubią podkreślać swój własny styl. Wzory pełne wyrazistych barw przypadną do gustu każdemu optymiście, który na co dzień uśmiecha się do świata i ludzi wokół. Tatuaż realistyczny czarno-biały dobrze pasuje do bardziej poważnych i stonowanych motywów. Nieco mniej rzuca się w oczy, dlatego często wybierają go osobny, którym zależy na bardziej dyskretnej ozdobie.

Cechą charakterystyczną realizmu jest to, że rysunki są tworzone bez wykorzystania ciemnych i ostrych konturów znanych z tradycyjnych metod. Tatuator uzyskuje efekt poprzez nakładanie odpowiedniej liczby warstw. Praca wymaga jednak dużej dokładności, cierpliwości i talentu artystycznego, aby dobrze odwzorować mnóstwo drobnych szczegółów.

Modne tatuaże realistyczne to wersja 3D, która naśladuje sposób widzenia ludzkiego oka. Warstwy układają się w przestrzenny obraz – dzięki wykorzystaniu bliży i dali oraz gry światła i cienia. Dzięki temu gotowy obraz nabiera głębi i powstaje iluzja, że namalowane osoby, zwierzęta, kwiaty czy inne wzory unoszą się nad skórą.

tatuaz-realistycznyTatuaże realistyczne a ich trwałość

Panuje powszechne przekonanie mówiące, że taki tatuaż jest mniej trwały niż inne dziary. Czy jaśniejsze cieniowanie i brak wyraźnych konturów rzeczywiście jednak powoduje blaknięcie? Jasne linie rzeczywiście tracą ostrość szybciej niż ciemne. Największe znaczenie tak naprawdę ma jednak jakość wykorzystanych pigmentów, staranność wykonania i pielęgnacja, a nie jedynie sama technika.

Pielęgnacja tatuaży realistycznych

Pamiętaj, aby po zabiegu bardzo restrykcyjnie przestrzegać zasad higieny i dbać o gojący się tatuaż. Od Twojej dokładności, w dużej mierze, będzie zależał nie tylko czas potrzebny na dojście skóry do formy, ale także późniejsza trwałość rysunku. Przede wszystkim dbaj o to, aby nie eksponować nadmiernie swojej ozdoby na ostre promienie słoneczne, ponieważ niszczą one nawet wysokiej jakości tusz, który został prawidłowo nałożony.

Chcesz mieć tatuaż realistyczny? Przyjdź do 7 sins tattoo!

Zdecydowałeś się na tatuaż realistyczny kolorowy lub czarno-biały? Pamiętaj, że metoda ta wymaga dużego doświadczenia i talentu plastycznego pozwalającego odwzorować wszystkie elementy rzeczywistego obrazu. Studio tatuażu 7 sins tattoo zaprasza! Nasi artyści łączą kreatywność z fachową wiedzą i w przyjaznym otoczeniu wykonają dla Ciebie dowolnie wybrany rysunek. Jednorazowe narzędzia, najwyższa sterylność i fachowe porady na temat pielęgnacji zapewnią Ci idealny efekt oraz pełne bezpieczeństwo.