Stał się znakiem rozpoznawczym wielu gwiazd z amerykańską supermodelką Kylie Jenner na czele. Industrial piercing pozwala zyskać charakterystyczny efekt, dzięki zastosowaniu oryginalnego kolczyka w kształcie sztangi. Na czym dokładnie polega ta metoda, jak wygląda zabieg i ile trwa gojenie? Jaka biżuteria będzie najlepsza? Na blogu studio tatuażu 7 Sins Tattoo przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przeczytaj i rozwiej swoje wątpliwości.

Czym jest industrial piercing?

Terminem industrial piercing określa się jednego kolczyka o podłużnym kształcie umieszczonego w uchu z wykorzystaniem dwóch otworów rozmieszczonych naprzeciwko siebie. Tradycyjnie przekłucia robi się w górnej części chrząstki. Kolczyki można mocować pod różnymi kątami, uzyskując w ten sposób bardzo wyrazisty efekt.

Jest to dość skomplikowana technika, która wymaga dużej precyzji i umiejętności, dlatego warto wybrać profesjonalne studio. Warto wiedzieć, że nie każdy może wykonać tego typu ozdobę, ponieważ przeszkodą bywa anatomiczna budowa ucha. Zwykle jest to za bardzo wystająca grobelka lub płaski obrąbek małżowiny.

Jaki jest okres gojenia w industrial piercingu?

Wyjątkowo spektakularny industrial piercing wykonuje się w bardzo delikatnym miejscu, które jest silnie unerwione, dlatego musisz przygotować się na długi czas gojenia. Proces ten przeciętnie trwa od 3 do 6 miesięcy lub nawet do roku. Objawy mogą nasilać się i słabnąć podczas rekonwalescencji. Bardzo ważne jest restrykcyjne zachowanie zasad higieny i duża ostrożność.

Zastosuj się do ważnych zasad:

 • przemywaj przekłucie środkiem antyseptycznym,
 • uważaj, aby nie zahaczyć kolczyka włosami czy czapką,
 • przez około 3 miesiące zrezygnuj z noszenia słuchawek nausznych,
 • staraj się nie spać na stronie przekłucia,
 • bardzo często pierz poszewki na poduszki (najlepiej co 3 dni),
 • ostrożnie zakładaj okulary,
 • przez początkowy okres gojenia staraj się nie korzystać z basenu (do gojącego miejsca nie mogą przedostać się bakterie) oraz sauny.

piercingJak wygląda zabieg przekłuwania w industrial piercingu?

Zabieg należy wykonać bardzo starannie. Skorzystaj z oferty sprawdzonego studio piercingu, które posiada profesjonalne narzędzia i dba o ich dezynfekcję. Takie przekłucie uchodzi za jedno z bardziej bolesnych, ponieważ trzeba wykonać aż 2 otwory w chrząstce małżowiny, przez którą przechodzą liczne połączenia nerwowe. Wykonuje się go za pomocą igły, a nie pistoletu, który mógłby rozerwać skórę.

Przebieg zabiegu musi zostać dokładnie zaplanowany. Industrial piercing wymaga zrobienia nakłuć pod odpowiednim kątem. Prostym kolczykiem nie wolno połączyć dwóch oddzielnie wykonanych otworów, ponieważ tkanki mogą zostać wtedy zbyt mocno napięte.

Czasami anatomiczna budowa ucha uniemożliwia założenie prostej sztangi. Specjalista może zaproponować rozwiązanie alternatywne:

 • wygięcie sztangi pod kątem 90 stopni,
 • pionowe założenie biżuterii,
 • złożenie kolczyka z kilku elementów i dopasowanie go do kształtu małżowiny.

Wiele zależy od wyobraźni piercera, który podpowie Ci rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Jakie kolczyki będą najlepsze do industrial piercingu?

Modny industrial piercing pozwala zyskać bardzo oryginalny wygląd i podkreślić swój indywidualny styl nietuzinkową ozdobą. Jakie kolczyki wybrać? Podczas przekłuwania najlepsza będzie krótsza sztanga, która mniej narazi uszkodzoną skórę na zewnętrzne podrażnienia.

Po wygojeniu ucha, możesz zacząć eksperymentować z różną stylistyką. Ekonomicznym rozwiązaniem są sztangi z tytanu. Jest on polecany m.in. alergikom. W sprzedaży znajdziesz również duży wybór biżuterii srebrnej i złotej.

Sztangi do industrial piercingu mają różne:

 • rozmiary,
 • kształty nakrętek,
 • kolory (srebro, złoto klasyczne, białe, różowe czy nawet czarne),
 • wykończenia (np. w kształcie kokard, kwiatów, serduszek, krzyży, listków),
 • zdobienia (m.in. kamykami).

Obok prostych kolczyków dostępne są spiralne oraz wersje, które możesz ozdobić dodatkowymi nakrętkami. Chcesz zyskać bardzo wyrazisty efekt? Wybierz sztangę z zawieszonym na niej łańcuszkiem.

Chcesz wykonać industrial piercing? Zgłoś się do 7 Sins Tattoo!

Marzy Ci się podkreślenie swojego wizerunku dzięki wyjątkowym kolczykom w stylu industrial piercing? Studio tatuażu i piercingu 7 Sins Tattoo w Poznaniu zaprasza. Przekłucia wykonuje doświadczona piercerka, która wykorzystuje wyłącznie bardzo bezpieczny tytan G23, który nie rdzewieje i nie uczula. Nasza ekspertka dokładnie objaśni Ci, jak prawidłowo dbać o ranę, aby uniknąć zakażenia. Umów się na wizytę i spełnij swoje marzenie o modnej ozdobie.