Jak wybrać bezpieczne studio tatuażu?

Wybierając studio tatuażu należy rozważyć kilka kwestii. Najważniejsze oczywiście jest podejście do klienta, ponieważ każdy chce być traktowany z szacunkiem i na równi. Poza talentem artysty, komfortem osobistym, etc. niesamowicie ważne jest zadanie sobie pytania. Czy wybrane przeze mnie studio spełnia wszelkie wymogi sanitarne określane przez państwo? Czy jestem pewien, że w tym studio tatuażu mają na uwadze moje zdrowie i dobro? Nie bójcie się pytać jak w studio tatuażu dba się o spełnienie wszystkich zasad sanitarnych. Macie pełne prawo wiedzieć czy warunki są kompletnie sterylne, a więc czy otoczenie jest zupełnie bezpieczne i odkażone.

Dezynfekcja studio tatuażu.

W naszym studio tatuażu – Seven Sins Tattoo Poznań – stawiamy na dobro i zadowolenie klienta, a więc dokładamy wszelkich starań, aby studio było miejscem sterylnym i bezpiecznym. Wszystkie powierzchnie w naszym studio są dezynfekowane przeznaczonymi do tego preparatami. Znajdziecie u nas także dozowniki do płynu dezynfekującego skórę, aby po przekroczeniu progu studio oczyścić powierzchnię skóry z wszelkich zarazków. W ostatnim czasie zainwestowaliśmy w wasze i nasze bezpieczeństwo, a więc zakupiliśmy specjalne lampy do naszego studio tatuażu. Są to lampy bakterio-, wiruso- czy grzybobójcze często stosowane w prywatnych klinikach, aby zapewnić jak najlepsze warunki sanitarne. W skrócie – lampy te działają tak, że za pomocą światła uv dezynfekują pomieszczenia, a więc usuwają wszelkie bakterie, wirusy, etc z powietrza oraz powierzchni znajdujących się w studio. Zapewnią one w naszym studio większą sterylność niż przedtem.

Czy narzędzia pracy w studio zawsze powinny być sterylizowane?

Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna i brzmi : zdecydowanie tak. Jest to podstawowy warunek prawidłowego funkcjonowania szanującego się studio tatuażu. Dlaczego? Ponieważ sprzęt jakiego używa się w studio ma bezpośredni kontakt z ludzką skórą, czyli z żywą materią. Ponadto proces tatuowania jest tak naprawdę czynnością, która tworzy ranę. Dlatego właśnie niedopuszczalne jest unikanie sterylizacji, aby zaoszczędzić, itp. W tym celu w studio znajduje się autoklaw, który z pomocą wysokiej temperatury i ciśnienia oczyszcza sprzęt ze wszelkich drobnoustrojów. Poza tym, wszystkie igły, maszynki do golenia, kubeczki, etc. w studio tatuażu są jednorazowe i nie mają prawa zostać więcej użyte.

Jakie środki są stosowane do dezynfekcji?

Do dezynfekcji powierzchni w naszym studio używamy tylko sprawdzonych preparatów bakteriobójczych. Innych preparatów używa się do dezynfekcji skóry, aby jej nie przesuszyć lub uszkodzić. Oczywiście najpierw powierzchnie muszą zostać umyte lub wyczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń. Dopiero po dokładnym sprzątnięciu, można użyć środków dezynfekujących na powierzchniach mebli czy posadzkach.