Przed Tobą pierwsza dziara? Koniecznie przeczytaj ten tekst! Dowiesz się niemal wszystkiego na temat całego procesu, który zdecydowanie ułatwi współpracę, a być może nawet wpłynie na twoją decyzję.  Brak wiedzy na temat odpowiedniego przygotowania się, czy też samego tatuowania sprawia, że niektórzy mogą czuć się niepewnie i odwlekać decyzję o wbiciu wybranego wzoru w skórę. Po większą dawkę wiedzy lub nową dziarkę zapraszamy do naszego studio tatuaży w Poznaniu.

Przygotowanie miejsca do tatuażu

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jednak pielęgnacja skóry jest również istotna przed wykonaniem tatuażu, a nie tylko na etapie gojenia się. Warto zadbać o:

  • odpowiednie nawilżenie skóry, np. poprzez stosowanie balsamów nawilżających (jednak pamiętaj, aby ostatni raz natłuścić skórę minimum 12h przed rozpoczęciem sesji, a najlepiej około 24h)
  • niewystawianie skóry na słońce. Opalona skóra źle przyjmuje tusz. Tatuażysta może nawet odmówić wykonania sesji, jeśli odpowiednio nie zadbasz o tę kwestię.
  • depilację! Przed przyjściem do studia tatuażu powinieneś ogolić miejsce, w którym zaplanowałeś wzór. W ostateczności zrobią to na miejscu, gdyż gładka skóra jest koniecznością, aby tatuator mógł komfortowo pracować. Jednak w dobrym tonie jest przybycie na fotel, będąc w pełni przygotowanym do sesji.

Więcej szczegółowych informacji na temat przygotowania się do tatuażu przeczytasz tutaj.

Gdy już pojawisz się w salonie, artysta odkazi miejsce, które będzie ozdabiał. Sama ta czynność nie jest odczuwalna, nie towarzyszy jej dyskomfort. Jedynie zapach może niektórym nie odpowiadać, gdyż jest dość intensywny, jednakże szybko się ulatnia. Następnie, artysta przy użyciu kalki odbije projekt na Twoim ciele. To moment, w którym wspólnie ustalacie czy wielkość/miejsce/ułożenie w pełni Ci odpowiada. To ostatnia szansa na poprawki! Jeśli zaakceptujesz, masz chwilę dla siebie — to czas na przygotowanie narzędzi.

Jak powstaje tatuaż

Przygotowanie narzędzia do tatuowania

Po odbiciu wzoru tatuażysta pójdzie przygotować wszystkie narzędzia: maszynkę, jednorazowe igły, odpowiednie odcienie tuszu i cały osprzęt, który stworzy kontury i wypełnienie projektu. W zależności od miejsca, w którym pojawi się wzór, zostaniesz poproszony o położenie się na specjalnym łóżku, lub też opcjonalnie, abyś usiadł w komfortowej dla Ciebie i tatuażysty pozycji. Wykonując swoją dziarkę w profesjonalnym studio tatuażu, jak 7Sins w Poznaniu, masz pewność, że zostaną zapewnione wszelkie normy sanitarne i bezpieczeństwa. Stosowanie odpowiednich środków dezynfekujących i jednorazowych materiałów jest aktualnie absolutnym standardem, który utrzymywany jest w naszym studio od dnia otwarcia.

Tatuowanie

No to zaczynamy! Po przygotowaniu stanowiska i niezbędnych narzędzi pora na tatuowanie. W zależności od wybranego wzoru i miejsca ustalacie komfortową dla obu stron pozycję, po czym artysta przystępuje do pracy. W pierwszej kolejności wykonywany jest kontur, a dopiero w dalszej części wypełnienia, czy też cienie. Czas, jaki spędzisz na fotelu, jest uwarunkowany oczywiście wielkością tatuażu i ilością detali, jakie się w nim znajdują. Także drobny napis możesz mieć już w ciągu kilkunastu minut, natomiast wykonanie „rękawa” to już parę godzin, a prawdopodobnie nawet kilka sesji, które pozwolą zwieńczyć dzieło na satysfakcjonującym poziomie. Wiele zależy również od umiejętności tatuatora, dlatego też warto wybrać dobre studio tatuażu, którym jest z pewnością 7Sins w  Poznaniu.

Koniec tatuowania

Po trudnym czasie następuje finał. Przynosi to poczucie satysfakcji, ale niekiedy również ulgi — zwłaszcza osobom średnio odpornym na ból. To moment, w którym możesz zobaczyć swój nowy nabytek. To niezwykle przyjemna chwila, dla obu stron. Uwierzcie, artystę również cieszy widok zadowolonego klienta. Koniecznością jest również dezynfekcja tatuażu, po której masz ostatnią szansę, aby spojrzeć na projekt przed przykryciem go opatrunkiem. Są tutaj dwie szkoły: jedni tatuażyści nakładają wazelinę, oklejają ranę folią, aby zapobiec uszkodzeniom i następnie w domu samodzielnie pielęgnujesz skórę według wytycznych. Opcjonalnie możesz mieć założony 3-dniowy opatrunek, który nie wymaga dodatkowych działań, a jedynie zdjęcia, po upłynięciu trzeciej doby.