Szukasz pomysłu na subtelne ozdobienie swojego ciała? Bardzo popularny jest tatuaż na obojczyku. Często wybierają go panie, ponieważ można go pięknie wyeksponować w bluzkach i sukienkach z dekoltem. Co warto o nim wiedzieć? Przedstawiamy zalety oraz wady grafik wykonanych właśnie w tym miejscu. Podpowiadamy również, jakie motywy wybrać, aby doskonale się prezentować. Przeczytaj i zainspiruj się do stworzenia swojego własnego projektu.

 

Obojczyk jako chętnie wybierane miejsce na tatuaż

Stylowy tatuaż na obojczyku święci triumfy już od wielu sezonów. Odpowiednio dobrany jest modny, przyciąga spojrzenia i pozwala wyróżnić się w tłumie. Jego miłośniczkami są kobiety, którym zależy, aby malunek na skórze był delikatny, a jednocześnie dodawał seksapilu. Chcesz poczuć się bardzo powabnie i kusić lookiem femme fatale? Wystarczy, że dobierzesz ubranie z bardziej wyciętym dekoltem. Klasyczna mała czarna, bluzka typu hiszpanka z tajemniczo opuszczonymi na ramię rękawami, a może bikini w ulubionym kolorze? Twój tatuaż świetnie podkreśli imprezowy, plażowy czy casualowy outfit. Gdy zależy Ci na bardziej stonowanym wizerunku, wzór możesz bez problemu przysłonić koszulową bluzką i marynarką.

Zalety tatuażu na obojczyku

Zastanawiasz się, czy obojczyk jest dobrym wyborem? Profesjonalne studio tatuażu bardzo często poleca ten obszar ze względu na skórę, która tutaj nie ma tendencji do szybkiego rozciągania się. Dzięki temu projekt dobrze wygląda przez długie lata (nawet wtedy, gdy organizm zacznie produkować mniej kwasu hialuronowego, czego efektem staną się drobne zmarszczki, przesuszenie naskórka i pogorszenie kondycji skóry). Problemem nie będzie przytycie lub schudnięcie kilku (bądź kilkunastu) kilogramów. Kontury Twojej grafiki pozostaną wyraźne i nie straci ona swojego pierwotnego piękna.

Za zrobieniem tatuażu na obojczyku przemawia także:

  • dyskrecja – niejednoznaczny napis czy szalony wzór szybko ukryjesz pod ubraniem, dlatego nie musisz obawiać się, że dziara może zostać źle odebrana podczas rozmowy kwalifikacyjnej bądź innej oficjalnej okazji,
  • niepowtarzalność – wiele osób obawia się tatuowania obojczyków ze względu na pewien ból podczas zabiegu, dlatego znajdziesz się w gronie wybranych, którzy zdecydowali się na zabieg,
  • intrygujący charakter – obszar ten doskonale sprawdza się na niewielkie, typowo kobiece symbole.

tatuaz-na-obojczykuPomysły na tatuaż na obojczyku

W tym miejscu najlepiej wykonywać delikatne i niewielkie elementy. Możesz wybierać tonację czarno-białą lub zdecydować się na kolorowe ozdoby, ale staraj się unikać chaosu (najlepiej, gdy połączysz 2-3 barwy – np. czerń z czerwienią).

W środowisku za klasyki uchodzą motywy bogate w ukryte symbole:

  • jaskółki i inne szybujące ptaki – niezależność, miłość życia, wolność, odwaga potrzebna do pokonywania trudności,
  • serca – miłość, siła uczuć,
  • róże (mogą być zamknięte w sercu) – piękno, zaufanie, miłość i namiętność, nadzieja,
  • pióra – wolność i umiejętność przystosowania się do sytuacji,
  • motyle – odwaga, śmiałe dążenie do celu i wsłuchiwanie się we własne pragnienia,
  • gałązki, listki, kwiatowe girlandy – odniesienie do przyrody i jej naturalnego rytmu. Te misterne wzorki doskonale podkreślają dziewczęcy charakter,
  • księżyc – wyrafinowanie, duchowość i wiara w magię.

Bardzo ciekawe są także sentencje. Wszystko zależy od tego, co chcesz przekazać. Możesz wybrać napis po polsku, angielsku lub w innym języku czy umieścić ważną dla siebie datę bądź linię życia i inicjały ukochanej osoby.

Wybierz 7 sins tattoo i zrób sobie w naszym studio tatuaż!

Już wiesz, jaki wzór chcesz umieścić na obojczyku? Teraz wybierz sprawdzone studio tatuażu, które przeniesie Twój unikalny pomysł na skórę. 7 sins tattoo zaprasza! Nasz zespół łączy kreatywność i dużą szczyptę artystycznego szaleństwa z najwyższym profesjonalizmem wykonywania usług. Pracujemy najlepszymi narzędziami, w wielu technikach i stylach. Old school, realizm, a może new school? Bez problemu wykonamy każdy projekt.