Portret-tatuaż: czy warto?

W świecie zdobienia ciała realizm znowu wraca do łask. Nie podobają Ci się psychodeliczne rysunki i niewiele znaczące abstrakcje? Możesz zdecydować się na coś całkowicie przeciwnego: tatuaż portret. Klienci studio 7 Sins Tatoo coraz częściej pytają o taką możliwość, dlatego dzisiaj postanowiliśmy wziąć pod lupę ten właśnie wzór. Poznaj zalety i wady portretów i dowiedz się, jak o nie dbać, aby zawsze dobrze się prezentowały. Sprawdź!

Z czego wynika popularność tatuaży w formie portretów?

Dobrze wykonany portret, to tatuaż, który może prezentować się niczym prawdziwe dzieło sztuki. Nie tylko stanie się oryginalną ozdobą ciała i elementem codziennego wizerunku, ale i może pomóc Ci wyrazić dokładnie to, co chcesz. Bardzo często jest wybierany portret bliskiej swemu sercu osoby. Taka dziara jest swoistym wyznaniem oraz manifestacją uczuć. Klienci do studio tatuażu przynoszą jednak nie tylko zdjęcia drugiej połówki. Dużo osób decyduje się wytatuować wizerunek swojego dziecka, ukochanej mamy czy babci. Czasami są to osoby, które już nie żyją, a wybranie takiego wzoru ma pokazać, że ten ktoś na zawsze pozostaje w naszym sercu.

Kolejnym trendem są tatuaże z portretami idoli. Wtedy pokazują zainteresowanie daną osobą, podkreślają jej wyjątkowość i stanowią rodzaj składanego jej hołdu. Prawdziwym hitem są dziary z Marylin Monroe, ale ludzie zamawiają również obrazy z innymi gwiazdami świata kina, muzyki, sportu. Pojawiają się również prośby o wytatuowanie polityków czy znanych społeczników.

Niektórzy decydują się na przeniesienie na ciało realistycznych wizerunków swoich domowych pupili (np. psów czy kotów).

Wady i zalety portretu-tatuażu

Profesjonalnie zrobiony tatuaż portret prezentuje się bardzo efektownie, ponieważ przypomina prawdziwy obraz namalowany na płótnie. Z tym, że podkład stanowi skóra, funkcję pędzla pełni igła, a farby zastępowane są tuszem. Dużą zaletą jest oryginalność dzieła. Gdy zdecydujesz się na rysunek wykonany na podstawie zdjęcia pochodzącego z Twojego prywatnego albumu, masz gwarancję, że nikt inny nie będzie miał na ciele podobnej ozdoby. Tego rodzaju dziara wygląda realistycznie, dlatego przez nikogo nie zostanie zinterpretowana na opak (co może grozić, gdy zdecydujesz się np. na abstrakcje). Przekaz jest doskonale czytelny i pozwoli Ci podkreślić dokładnie to, co chcesz (np. miłość, szacunek czy podziw).

Realizm jednocześnie jest zaletą i wadą tatuaży portretów. Dobór rysunku musi być naprawdę staranny. Po rozpadzie małżeństwa czy związku, podobizna dawnej miłości pozostanie bowiem z Tobą na zawsze. Zlikwidowanie dużej dziary jest bardzo trudne, a często nawet całkowicie niemożliwe. Należy także uważać na chwilowe trendy. Sportowiec, aktorka czy piosenkarka, która akurat jest na topie, szybko może odejść w zapomnienie. Wtedy pozostanie Ci pamiątka na skórze, która będzie budzić mieszane uczucia otoczenia.

Bardzo ważne jest również odpowiednie dobranie miejsca pod tatuaż. Portret dobrze prezentuje się w większym formacie. Gdy chcesz zrobić niewielki rysunek, wybierz prostszy motyw. Znaczenie ma także miejsce. Zrezygnuj z brzucha, ponieważ wystarczy przytyć lub schudnąć kilka kilogramów, aby skóra zupełnie się tutaj zmieniła, a wraz z nią Twoje malowidło. Najlepsze będą łopatki, plecy, ręka czy dłoń.

portret tatuazJak dbać o tatuaż?

Pamiętaj, że tatuaż w formie portretu jest bardzo realistyczny. Wystarczy drobna rysa czy zmiana, aby cały obraz stracił swoje przesłanie. Bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja podczas gojenia oraz po nim. Pamiętaj, aby zachować idealną higienę w czasie gojenia. Smaruj skórę specjalną maścią. Na co dzień dbaj o nawilżanie naskórka, aby kolory nie wyblakły.

Czym kierować się przy wyborze tatuatora?

Każdy portret wymaga odwzorowania wielu drobnych szczegółów, dlatego poradzi sobie z nim wyłącznie doświadczony tatuator. Tutaj każda kreska, linia, kolor czy kształt ma znaczenie, dlatego ważny jest talent. Zrezygnuj z robienia dziary w przypadkowym miejscu, aby zamiast wymarzonego arcydzieła nie wyszła karykatura.

Chcesz wiedzieć więcej? Zgłoś się do 7 Sins Tattoo

Spodobał Ci się pomysł przeniesienia zdjęcia na swoje ciało? Chcesz zafundować sobie idealny portret, który pomoże Ci wyrazić uczucia i będzie miał wartość sentymentalną? W studio tatuażu 7 Sins Tatoo czeka profesjonalny artysta, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszym zadaniem. Masz wątpliwości i chcesz skorzystać z fachowej porady? Zapraszamy do kontaktu – pomożemy Ci podjąć najlepszą decyzję.