Lubisz wyróżniać się w tłumie i szukasz pomysłu na wyrazistą dziarę, która będzie dobrze widoczna? Rękaw doskonale sprawdzi się w tej roli. Jest efektowny, dlatego przyciąga uwagę i świetnie podkreśla oryginalny wizerunek. Jak jednak zaplanować rysunki, które będą spójne i staną się prawdziwym dziełem sztuki? Artyści ze studio tatuażu 7 Sins Tatoo posiadają duże doświadczenie w tej technice i dzielą się swoją wiedzą. Przeczytaj nasz wpis, zdobądź fachową wiedzę i ozdób swoje ciało dokładnie tak, jak chcesz.

Dlaczego warto dokładnie przemyśleć to, co umieścisz na rękawie?

Slave tatoo to całkowite pokrycie ręki rysunkiem. W ten sposób powstaje tatuaż, który do złudzenia przypomina rękaw. Jest to bardzo duży wzór, dlatego jego wykonanie wymaga wytrzymałości i cierpliwości. Najczęściej potrzeba co najmniej kilku wizyt w studio, aby całość była gotowa. Łącznie czas sesji może przekroczyć nawet 80 godzin.

Dokładnie przemyśl, co chcesz umieścić na rękawie, ponieważ grafika będzie duża i na pewno przez nikogo nie zostanie przeoczona. Warto dopracować kolory i kształty w taki sposób, aby ozdoba idealnie wpisywała się w Twój codzienny look. Nie musisz ślepo podążać za trendami, ponieważ dziara pozostanie na długie lata, a jej całkowite usunięcie jest praktycznie niemożliwe. Bardzo trudno jest także ją przykryć (zwłaszcza latem). Ważne, aby wybrany motyw był niepowtarzalny i dopasowany do Twojego charakteru. Dzięki temu będziesz z dumą go prezentować.

Określ styl, który najbardziej Ci się podoba

Przed wizytą w studio tatuażu wybierz styl, który najlepiej Ci odpowiada. W ten sposób unikniesz przypadkowego chaosu oraz elementów i kolorystyki, które zupełnie nie będą do siebie pasować.

Podoba Ci się minimalizm i chcesz sięgnąć do korzeni zdobienia ciała dziarami? Na pewno przypadnie Ci do gustu technika old school, która jest inspirowana dziełami marynarzy i żołnierzy. W takich rysunkach pojawiają się motywy patriotyczne (np. flagi), kotwice, statki, czaszki, serca otoczone grubymi czarnymi liniami.

Wolisz wzory w nowocześniejszym wydaniu? Stylistyka neotradycyjna wprowadza piękne kolory. Proste rysunki i czarne kontury są tutaj połączone z różnobarwnymi wypełnieniami, które sprawiają, że całość staje się bardziej żywa i radosna.

Popularny rękaw może również przybrać formę Trash Polka. To wersje bardzo odważne. W miejscu realistycznych malowideł pojawiają się grafiki z motywami abstrakcyjnymi. Wyróżnikiem tego trendu jest połączenie czerni z krwistą czerwienią.

Lubisz subtelniejsze dziary? Możesz zdecydować się na tatuaż w stylu watercolor. Tutaj tusz do złudzenia przypomina pociągnięcia pędzlem zanurzonym w wodnych farbkach.

rekaw tatuazKonsultuj się na bieżąco z tatuażystą

Wykonanie pięknego rękawa wymaga czasu, doświadczenia i dużego wyczucia estetycznego. Chcesz, żeby efekt był dokładnie taki, jak zamierzasz? Na bieżąco konsultuj się z tatuażystą, który podpowie Ci najlepsze rozwiązania. W studio 7 Sins Tatoo możesz liczyć na fachową pomoc i konsultacje. Nasz artysta opowie Ci, jak wygląda wykonywanie rękawa. Wspólnie z Tobą dobierze odpowiednie motywy i kolory oraz rozłoży pracę na pojedyncze sesje. Podpowie Ci także, jak dbać o rany, aby prawidłowo się goiły, a gotowa ozdoba długo idealnie się prezentowała.

Zaplanuj kolejność następnych tatuaży

Stworzenie jednolitego rękawa z wielu wcześniej zrobionych tatuaży jest możliwe, ale trudne. Najlepiej jest przygotować spójny projekt i po kolei wykonywać kolejne elementy na podstawie wstępnego szkicu. Najpierw trzeba stworzyć główne obrazy, a następnie pasujące do nich tło.

U pań świetnie prezentują się subtelniejsze wzory w delikatnych kolorach. Często wybierają one kwiaty i inne rośliny, zwierzęta, serca. Mężczyźni sięgają m.in. po motywy mitologiczne, marynarskie, religijne czy zwierzęce. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby inspirację zaczerpnąć np. ze świata popkultury czy filozofii.

Wykonaj swoją dziarę w 7 Sins Tattoo

Podoba Ci się rękaw i chcesz ozdobić rękę imponującym dziełem? Zapraszamy do 7 Sins Tatoo. W naszym studio tatuażu pracują artyści, którzy mają duże doświadczenie w wykonywaniu dziar w wielu różnych stylach. Pomożemy Ci przygotować autorski projekt, dzięki któremu podkreślisz swoją osobowość i wyróżnisz się w tłumie. Zadbamy również o fachowe wykonanie kolejnych rysunków w idealnie sterylnych warunkach i objaśnimy, jak o nie dbać. Sprawdź!