Jeśli zdecydowałeś się na tatuaż, musisz odpowiednio przygotować się do jego wykonania. W tym celu warto wcześniej odwiedzić wybrane studio tatuażu, zwłaszcza że konsultacje są w nim zwykle bezpłatne. W ten sposób nie tylko osobiście poznasz tatuatorów, ale także sprawdzisz warunki panujące w salonie. Sprawdź, o co zapytać podczas takiego spotkania i jakie korzyści dzięki temu osiągniesz.

Na czym dokładnie polegają konsultacje?

Przede wszystkim skupiają się na dokładnym omówieniu wybranego rodzaju tatuażu, jego wzoru, wielkości, umiejscowienia na ciele. Ważne jest, aby wszystko zostało wyraźnie ustalone, gdyż po wbiciu igły nie ma już możliwości naniesienia poprawek, zmiany motywu itp. Osoby decydujące się na permanentną ozdobę na skórze muszą mieć świadomość, że w pracy tatuażysty nie ma miejsca na spontaniczność. Dlatego zastanów się kilka razy nad tym, czy tatuaż jest rzeczywiście odpowiednią ozdobą dla Ciebie. Weź też pod uwagę część ciała, na której chcesz go umieścić. Pamiętaj, że tatuowanie niektórych obszarów jest bardziej bolesne. Dotyczy to zwłaszcza miejsc pokrytych cienką warstwą skóry i pozbawionych tkanki tłuszczowej.

O co warto zapytać w trakcie konsultacji?

Osoby, które odwiedzają studio tatuażu, najczęściej pytają o dostępne wzory, chociaż coraz większą popularnością cieszą się indywidualne projekty. Dzisiaj praktycznie każdy salon posiada obszerny katalog gotowych motywów, jednak trzeba pamiętać, że dobry tatuażysta jest w stanie wytatuować na ciele każdy obrazek. Wielu klientów podczas takiego spotkania chce także rozeznać się w kosztach zabiegu. Z reguły każde studio tatuażu ma swój własny cennik. Cena tatuażu zależy od wielu czynników, w tym między innymi od:

  • wielkości wzoru,
  • czasu wykonania,
  • stopnia szczegółowości motywu,
  • wybranej techniki itp.

W trakcie konsultacji dowiesz się też, w jaki sposób należy przygotować się do zrobienia tatuażu. Wskazówki udzielone przez tatuatora są ważne, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy decydujesz się na taką procedurę. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że przed zabiegiem należy zachować kilkudniową abstynencję od alkoholu, zrezygnować z opalania i wizyt w solarium. Tatuażysta powinien Cię także poinformować o przeciwwskazaniach do zrobienia ozdoby. Należą do nich przede wszystkim aktywne stany zapalne skóra oraz niektóre choroby: padaczka, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, choroby serca, zaburzenia psychiczne itp. Podczas konsultacji zostaną Ci też przekazane informacje, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja tatuażu.

Dlaczego jeszcze warto przyjść na konsultacje do studia tatuażu?

Spotkanie z tatuatorem to także doskonała okazja, aby osobiście przekonać się, jakie warunki panują w danym salonie. Na pewno kluczowe znaczenie w wyborze miejsca ma klimat i atmosfera. Nie zapomnij jednak, że profesjonalne studio tatuażu musi też dbać o sterylność i higieniczność podczas wykonywanych zabiegów. Dlatego zwróć uwagę, czy igły używane do tatuowania są jednorazowe. Sprawdź też, czy tatuator przed zabiegiem zmienia rękawiczki. Dowiedz się ponadto, czy w wybranym przez Ciebie miejscu znajduje się odpowiednia aparatura do sterylizacji narzędzi używanych podczas zabiegu.

Podsumowanie

Pierwsza wizyta w salonie tatuażu może być stresująca, jednak to jedyny sposób, aby poznać tatuażystę i warunki, w których pracuje. Profesjonalne studio powinno przywiązywać dużą wagę do komunikacji z klientem. Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca do wykonania permanentnej ozdoby na skórze, zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez Seven Sins Tattoo – salon tatuażu zlokalizowany na poznańskiej Wildzie. Już dziś umów się z nami na bezpłatną konsultację, podczas której dowiesz się, jak dokładnie wygląda zabieg oraz w jaki sposób się do niego przygotować.