Szukasz pomysłu na nietuzinkową ozdobę, którą jednocześnie możesz łatwo ukryć w niektórych sytuacjach? Tongue web doskonale sprawdzi się w tej roli. Jest to jedno z przekłuć języka. Jak dokładnie wygląda tego rodzaju piercing? Dowiedz się, na czym polega ta technika, poznaj sprawdzone sposoby pielęgnacji i ewentualne powikłania, do których może dojść. Przeczytaj nasz artykuł, rozwiej swoje wątpliwości i odwiedź studio tatuażu i piercingu 7 Sins Tattoo, gdzie zyskasz profesjonalną usługę i wsparcie eksperta.

Czym jest tongue web?

Nazwa tongue web (Marley) odnosi się do przekłucia wędzidełka pod językiem. Kolczyk przechodzi przez otwór w błonie śluzowej. Takiego typu piercing jest ekstrawagancki, ale jednocześnie pozostaje niewidoczny na co dzień. Osoby postronne nie dostrzegą go na pierwszy rzut oka – nawet podczas mówienia. Aby się nim pochwalić, trzeba podnieść język. Dzięki temu doskonale sprawdzi się dla osób, które czasami chcą zaszaleć, lubią nietuzinkowe ozdoby i szukają pomysłu na ciekawe umieszczenie biżuterii, ale nie chcą emanować nią np. w pracy, podczas rozmów kwalifikacyjnych, służbowych spotkań i przy innych formalnych okazjach, gdy zbyt awangardowy wizerunek może być niemile widziany.

Dawniej tongue web był kojarzony z fanami mocnych brzmień, ponieważ często decydowali się na niego muzycy grający heavy metal. Obecnie chętnie wybierają go zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Do takiego piercingu mogą zostać wykorzystane kolczyki typu:

  • sztanga – biżuteria w lekko industrialnym stylu. Prosta linia zakończona jest z obu stron nakrętkami (odkręcane mogą być obie kulki lub tylko jedna),
  • kółeczko – standardowy okrąg zamknięty kuleczką,
  • banan – ozdoba w charakterystycznym kształcie, składająca się z przezroczystej kulki akrylowej i bioflexu (pręt).

Jak dbać o piercing tongue web?

Przekłuwanie wędzidełka języka jest niemal niebolesne, ponieważ tworzy go cieniutka błona. Wystarczy, że piercer chwyci ją szczypczykami i przebije, wykorzystując wenflon. Następnie igła jest zmieniana na wybraną biżuterię. Jednak gojenie się tongue web jest dość długie i bolesne, ponieważ rana umiejscowiona jest w jamie ustnej. Taka lokalizacja sprawia, że bywa ona mimowolnie cały czas podrażniania (podczas jedzenia, picia czy nawet połykania śliny).

Rekonwalescencja nie jest przyjemna i wymaga zachowania restrykcyjnej higieny. U niektórych osób pojawia się opuchlizna. Może utrudniać ona nie tylko jedzenie, ale także mówienie. Przez kilka dni po wizycie w studio piercingu zalecane jest stosowanie płynnej diety. Po zagojeniu się przekłucia, należy zachowywać restrykcyjną higienę polegającą na myciu zębów, dziąseł i języka miękką szczoteczką po każdym posiłku i płukaniu buzi antyseptycznym płynem.

tounge-webJakich błędów unikać przy pielęgnacji tongue web?

Kolczyk w wędzidełku języka czasami może doprowadzać do infekcji oraz powikłań. Zwykle są one jednak efektem nieprawidłowego wykonania piercingu. Czasami dochodzi wtedy do uszkodzeń i cofania się dziąseł, zniszczeń szkliwa czy nawet zapalenia całej jamy ustnej. Ryzyko minimalizuje założenie kolczyka z miękkiego i bezpiecznego materiału (silikon lub bioplast).

Podczas pielęgnacji tongue web należy unikać przede wszystkim:

  • stosowania zbyt twardej szczoteczki do zębów,
  • zbyt mocnego naciskania na przekłucie w czasie mycia języka,
  • zbyt rzadkiej lub niestarannej higieny jamy ustnej,
  • dotykania lub przesuwania kolczyka językiem czy palcami.

Gdzie wykonać piercing tongue web?

Warto wziąć pod uwagę, że tongue web wykonuje się w jamie ustnej, która jest w ciągłym ruchu. Miejsce to jest szczególnie podatne na infekcje, dlatego piercing warto wykonać w sprawdzonym miejscu. Fachowiec musi zachować idealną sterylność podczas zabiegu, wykorzystać jednorazowe narzędzia i sprawnie założyć biżuterię. Lepiej nie oszczędzać i nie decydować się na niesprawdzone salony, ponieważ efektem braku profesjonalizmu mogą stać się poważne konsekwencje zdrowotne.

Postaw na doświadczony zespół 7 Sins Tattoo

Chcesz wykonać tongue web i cieszyć się wyjątkową ozdobą pod językiem? Studio tatuażu i piercingu 7 Sins Tatoo z Poznania zaprasza. Nasz doświadczony zespół objaśni ci, na czym dokładnie polega ten zabieg, jak przebiega proces gojenia oraz jakie środki ostrożności należy zachować podczas codziennej pielęgnacji. Wspólnie dobierzemy bezpieczny i modny kolczyk. Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.