Podobają Ci się wyraziste wzory, wobec których nikt nie przejdzie obojętnie? Prawdziwym hitem wśród panów oraz pań stały się rękawy. Chcesz w ten efektowny sposób przyozdobić swoją rękę? Studio 7 Sins Tattoo! oferujące tatuaże w Poznaniu przygotowało kompendium wiedzy na ten temat. Dowiedz się, czym jest rękaw, jak długo trwa jego wykonanie oraz, co należy wiedzieć przed jego zrobieniem. Poznaj również najciekawsze wzory damskie i męskie. Przeczytaj i zainspiruj się!

 

Czym jest tatuażowy rękaw?

Rękaw to specyficzny tatuaż, który pokrywa całą rękę. Rysunek swój początek ma na ramieniu, a koniec tuż przy nadgarstku. Niektórzy artyści tatuują również wierzch dłoni.

W branży tatuaże typu rękaw często dzieli się na:

 • pełny rękaw – rozciąga się od szczytu ramienia do nadgarstka,
 • pół rękaw – sięga od szczytu ramienia aż do łokcia,
 • ćwierć rękawa – od górnej części ramienia do połowy łokcia,
 • hikae – japońska odmiana, która obejmuje część klatki piersiowej i ciągnie się aż do łokcia lub nadgarstka.

Co należy zrobić przed wykonaniem rękawa?

Wykonanie tak dużego wzoru zajmuje dużo czasu, a gotowe dzieło przyciąga spojrzenia, dlatego bardzo ważne jest jego odpowiednie zaplanowanie.

Przed wykonaniem rękawa:

 • starannie dobierz artystę – taka ozdoba stanowi wyrafinowane dzieło sztuki, które dobry tatuażysta maluje niczym mural. Ostateczny efekt będzie więc zależał przede wszystkim od umiejętności twórcy, a nie jedynie motywu, który wybierzesz. Każdy wykonawca pracuje w nieco inny sposób, łączy ogólne zasady z własnymi metodami pracy i talentem,
 • przeanalizuj różne style – wolisz rysunki tradycyjne, japońskie, celtyckie, plemienne, a może tzw. nową szkołę lub subtelne akwarele? Przejrzyj się różnym obrazom, dobierz najbardziej odpowiadające Ci trendy i zdecyduj się na artystę, który właśnie w nich się specjalizuje,
 • dobierz tematykę malunku – najlepsze tatuaże odzwierciedlają charakter i osobowość osoby, która je nosi. Dobieraj wzory, wywołujące w Tobie szybsze bicie serca. Sceny z ulubionych filmów science-fiction, nawiązujące do ukochanej muzyki lub hobby? Wybór powinien być przede wszystkim zgodny z tym, co chcesz wyrazić,
 • zdecyduj się na kolorystykę – do wyboru pozostaje skala szarości, tatuaż czarno-biały lub kolorowy,
 • przedyskutuj z artystą ostateczny efekt, który chcesz uzyskać – opowiedz mu o swoich upodobaniach i niechęciach, a dobry tatuażysta na pewno przygotuje kilka wzorów odzwierciedlających Twoje pomysły.

wykonanie-rekawa

Jak długo trwa wykonanie całego rękawa?

Jest to bardzo wymagający tatuaż, dlatego średni czas na jego wykonanie zajmuje około 10-15 godzin. Czasami jednak znacznie się on wydłuża (nawet do ponad 80 godzin). Długość wykonania całego rękawa zależy przede wszystkim od jego wielkości oraz liczby detali składających się na wybrany wzór. Artyści bardzo często dzielą pracę na kilka (lub kilkanaście) kolejnych sesji. Zwykle trwają one od 3 do 6 godzin. Przerwy pomiędzy nimi trwają około 2 tygodnie, ale wszystko tak naprawdę zależy od organizmu i czasu gojenia się ciała.

Ciekawe wzory dla kobiet i mężczyzn

Profesjonalnie wykonane tatuaże typu rękaw prezentują się naprawdę wyjątkowo. Mogą stać się Twoją wizytówką i znakiem rozpoznawczym, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór motywu, który będzie dobrze współgrać z Twoimi zainteresowaniami oraz charakterem.

Damskie ręce mogą zdobić:

 • efektowne kompozycje kwiatowe – bardzo kobieco wyglądają zarówno motywy utrzymane w kolorystyce czarno-białej, jak i zachwycające feerią barw,
 • dzieła sztuki – idealne są fragmenty znanych obrazów czy rzeźb,
 • zwierzęta – subtelne ptaki lub motyle przypadną do gustu romantyczkom, a budzące grozę węże oplatające ramię nieco bardziej zadziornym paniom,
 • blackwork – połączenie geometrycznych kształtów z czarnym tuszem to prostota, która nigdy nie wychodzi z mody.

Mężczyźni najczęściej wybierają:

 • wzory japońskie,
 • motywy zwierzęce – dużym zainteresowaniem cieszą się wilki symbolizujące wolność,
 • kompozycje geometryczne – abstrakcyjne tatuaże w czarno-białej tonacji to prawdziwy hit,
 • biomechanikę – rysunki idealne dla miłośnikom science-fiction. Futurystyczna maszyneria połączona z elementami ludzkiej anatomii robi naprawdę nieodparte wrażenie.

Wybierz profesjonalne studio tatuażu w Poznaniu!

Spodobało Ci się piękno rękawów i chcesz zafundować sobie taką ozdobę na swoim ciele? Zapraszamy do studia tatuażu 7 Sins Tattoo. Dobry tatuażysta w Poznaniu z naszego zespołu potrafi stworzyć prawdziwe arcydzieła. Znajomość różnych technik, bogate doświadczenie poparte portfolio, idealnie sterylny sprzęt i profesjonalne wyposażenie lokalu oraz duża dawka kreatywności to cechy, którymi wyróżniamy się na tle konkurencji. Odwiedź nas – wspólnie zaplanujemy i stworzymy piękny tatuaż, podkreślający Twoją osobowość.