Ile dłoni i ludzi, tyle pomysłów na to co z nimi zrobić. Tatuaż zdobiący dłonie jest nietypową kwestią, ponieważ ludzie nie zbyt często się na to decydują. Jednak z czasem zbiera on coraz większe rzesze fanów na całym świecie. Wzór na dłoni jest unikatową i piękną ozdobą ciała, nadaje on właścicielowi oryginalności oraz stanowi dodatek do codziennych stylizacji. Jeżeli lubisz się wyróżniać i nie brakuje Ci odwagi, aby zdecydować się na tatuowanie dłoni, to ten artykuł jest przeznaczony dla Ciebie. Dowiesz się wadach jak i zaletach zdobienia dłoni oraz uzyskasz wszelkie informacje, które powinieneś poznać przed podjęciem decyzji o tatuażu. Natomiast jeżeli z jakichś przyczyn nie możesz mieć tatuażu na dłoni, rozważ tatuaż na palcu, ponieważ jest mniej widoczny i zazwyczaj bardziej subtelny.

TATUAŻE DŁONI

Możesz spotkać się z tatuażami na wewnętrznej i zewnętrznej stronie dłoni, całej dłoni lub jedynie na palcu. Jest to typ tatuaży, które budzą kontrowersje oraz przyciągają do siebie automatycznie uwagę. Mogą być delikatne, mroczne lub pełne kolorów i z pazurem. Wszystko to zależy od wybranego przez Ciebie stylu i artysty, który dany tatuaż ma wykonać na Twojej skórze. Dłoń jest świetnym miejscem na tatuaż, który będzie coś symbolizował lub znaczył, ponieważ znajduje się w bardzo widocznym miejscu. W ten sposób można wyrazić swoją osobowość lub osobisty manifest przeciwko ograniczeniom. Oczywiście zdobienia dłoni nie muszą mieć absolutnie żadnego znaczenia. Nie ma nic złego w decydowaniu się na motyw, tylko i wyłącznie kierując się swoimi upodobaniami oraz gustem. Partnerzy lub znajomi często decydują się na pasujące do siebie wzory lub w pewien sposób łączące się ze sobą.

Pomimo, że jest to niesamowicie efektowny sposób na przyozdobienie swojego ciała, to należy mieć na uwadze, że wiąże się z tym także kilka trudniejszych tematów. Po pierwsze jest to bardzo delikatne i wrażliwe na ból miejsce. Trzeba liczyć się z tym, że tatuowanie w tym przypadku może być bardzo bolesnym procesem i często potrzebne są dwie sesje zamiast jednej, aby nie przemęczać klienta. Jeżeli jednak nie jest straszny Ci ból, to pomyśl o tym, że dłoń nieustannie jest nastawiona na otarcia, skaleczenia, etc. Wynika z tego, że tatuaż na dłoni nie zależnie od wzorów ulega ścieraniu i musi zostać poprawiony, aby nie stracił swojego uroku. Poprawki takie są wymagane głównie ze względów estetycznych. Natomiast motywy tatuowane na palcach ścierają się najszybciej, ponieważ są najbardziej narażone przez wykonywanie codziennych czynności. Decydując się na tatuowanie dłoni każdy liczy się z tym, że bardzo trudno jest ukryć takie zdobienie na co dzień, a także nie łatwym jest wykonanie cover up’u tattoo dłoni. Dlatego warto dobrze przemyśleć kwestię takiego tattoo, szczególnie że nadal w wielu miejscach pracy wymagane jest zakrycie lub brak tatuaży na ciele. Wynika z tego, że na decyzję o tatuażach ma bardzo wiele różnych czynników, ale to nie powinno przeszkodzić Wam w zdobyciu własnego, wymarzonego dzieła sztuki na skórze.

TATUAŻ NA DŁONI KOBIET

Damski tattoo może stanowić element ozdobny niczym biżuteria, a nawet może ją zastąpić. Wzory na dłoni są szczególnie popularne wśród bardziej odważnych kobiet lub takich, które lepiej znoszą ból. Dlaczego? Ponieważ dłonie są miejscem, które ma bardzo małą warstwę tłuszczu i mięśni, a więc skórę od kości oddziela bardzo cienka warstwa. W przypadku tatuaży na palcach wygląda to trochę inaczej, ponieważ są mniejsze i proces tatuowania staje się automatycznie krótszy, dlatego kobiety częściej decydują się na tatuaże na palcu. Jednak jak wspominaliśmy wcześniej takie tattoo bardzo szybko się ściera, więc poprawki są wymagane dość często.

Kobiety najczęściej decydują się na neotradycyjne wzory ze względu na kolorystykę jaka im towarzyszy oraz to, że mają bardzo szeroki wachlarz motywów, które mogą zostać wytatuowane. Kolejnym bardzo częstym wyborem są orientalne lub kwiatowe ornamenty, ponieważ są delikatne, subtelne i dość eleganckie. Często tatuaże na dłoni dodają kobietom więcej pewności siebie po udanej i bolesnej sesji. Nawiązując do wcześniej omawianych znaczeń, tatuaże damskie są bardzo często są małe i symboliczne, jeśli miejscem wykonania są palce. Jest to idealne miejsce na mały, lecz ważny dla danej osoby symbol, liczbę czy element, który przywodzi na myśl piękne wspomnienia. Ostatnimi czasy, głównie wśród kobiet, rośnie tendencja do wykonywania matching tattoos na palcach czy nadgarstkach. Zazwyczaj są to spontanicznie, wymyślone na wakacjach wzory, które przypomną o niesamowitych chwilach, jakie zostały właśnie przeżyte. Pomimo, że jest to świetna pamiątka, warto najpierw sprawdzić studio, które zostanie odwiedzone, aby mieć pewność, że tatuaże zostaną wykonane jak najlepiej. Kilka kliknięć w telefonie, może pomóc Wam w zdobyciu idealnego tattoo.

Wszelkie pozostałe informacje, które są Ci potrzebne uzyskasz w naszym studio tatuażu. podczas konsultacji lub przed umówioną sesją, ponieważ artysta jest osobą, która wyjaśni wszystko najlepiej. Jeżeli masz jakieś obawy lub nie jesteś do końca pewien co do wzoru, warto o tym wspomnieć artyście, abyście oboje byli zadowoleni z efektu końcowego. Pamiętaj, że tatuaż będzie z Tobą przez bardzo długie lata, więc ważne jest, aby został wykonany dokładnie tak jak sobie to wymarzyłeś.