Przekłuwanie ciała nie wzbudza już takich emocji, jak jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy kolczyki były zarezerwowane raczej dla przedstawicieli charakterystycznych subkultur. Przebijanie uszu od zawsze cieszyło się dużą popularnością, natomiast ozdabianie innych obszarów miało niewielką grupę zwolenników. Dziś jest nieco inaczej i nikogo już nie dziwią przekłucia w niestandardowych miejscach, takich jak tragus, nostril czy labret. Marzysz o kolczyku, ale nie do końca wiesz, od czego zacząć? Doskonałe miejsce na pierwszy piercing to Seven Sins Tattoo w Poznaniu! Zobacz, co radzą nasi eksperci!

Piercing w studio tatuażu?

Jeśli wydaje Ci się to zastanawiające, że w celu założenia kolczyka kierujemy Cię do salonu tatuażu, nie obawiaj się! Wielu tatuatorów ma odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego typu zabiegów, więc możesz mieć pewność, że jesteś we właściwych rękach. Nasze profesjonalne studio tatuażu w Poznaniu zatrudnia doświadczoną piercerkę, która bezpiecznie i fachowo zajmie się przekłuciem wybranej przez Ciebie części ciała. To nieprawda, że w tym przypadku praktyka jest cenniejsza od wiedzy teoretycznej. Owszem, biegłość w wykonywaniu przekłuć i bogate portfolio są ogromną przewagą oraz znakiem rozpoznawczym dobrego piercera. Specjalistyczne szkolenia będą jednak niezbędne, aby poznać anatomiczną budowę ciała człowieka, zasady sterylizacji narzędzi lub nauczyć się reagować w sytuacjach niepożądanych. Na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając miejsce na pierwszy piercing?

Umów się na konsultację

O ile najpopularniejsze przekłucie płatków uszu jest prostym zabiegiem, niewymagającym wcześniejszej konsultacji, tak w przypadku innych części ciała warto umówić się na wstępną wizytę. Piercer oceni budowę anatomiczną miejsca, które chcesz przekłuć. Porozmawiasz z klientem o ewentualnych wątpliwościach czy o sposobie pielęgnacji. Dobry kontakt i porozumienie są szczególnie ważne w przypadku trudniejszych zabiegów. Potrzebne będzie też zaufanie i pewność, że wszystko odbywa się w bezpieczny i fachowy sposób. Podczas wizyty konsultacyjnej w salonie tatuażu w Poznaniu omówisz ze specjalistą swój pomysł, a on określi, czy Twoje marzenia są możliwe do zrealizowania i wskaże najlepsze rozwiązanie.

Wybrałeś salon tatuażu lub piercingu? Zwróć uwagę na sterylność

Konsultacja przed właściwym zabiegiem – piercingiem lub tatuażem – jest też okazją, aby dokładnie obejrzeć wybrane miejsce. Pamiętaj, że musi być w nim absolutnie czysto i żaden aspekt w obszarze higieny nie powinien budzić Twoich wątpliwości. Kluczowym elementem wyposażenia powinien być autoklaw do sterylizacji narzędzi. W Seven Sins Tattoo posiadamy jeden w najlepszych sprzętów tego typu, z którego korzystamy zarówno w salonie tatuażu, jak i w studio piercingu. W czasie pandemii przykładamy szczególną uwagę do zachowania wszelkich niezbędnych środków ostrożności. Dezynfekujemy nie tylko narzędzia, ale również wszystkie powierzchnie w pomieszczeniach. Lampy UV, regularne oczyszczanie powietrza oraz profesjonalne środki odkażające są u nas w codziennym użyciu. W trakcie zabiegów obowiązuje też bezwzględny zakaz palenia i jedzenia.

Wybór i zakup odpowiedniego kolczyka

W trosce o to, by rana po przekłuciu goiła się bezproblemowo i szybko, zalecamy Ci zakup kolczyka bezpośrednio w naszym poznańskim studiu tatuażu. Wszystkie dostępne u nas ozdoby wykonane są z tytanu G23, który nie uczula i nie rdzewieje. To ważne, by nie wybierać przypadkowych sztyftów – mogących zawierać domieszkę niklu lub chromu. Wiele osób reaguje na nie alergicznie, co powoduje komplikacje, a tych na pewno lepiej unikać. Dodatkowo piercer odpowiednio dopasuje ozdobę do przekłutego miejsca. Masz również pewność, że kolczyk będzie sterylny, dzięki czemu gojenie przebiegnie łagodnie, a Ty będziesz cieszyć się zmienionym wyglądem już chwilę po zabiegu.

Zapraszamy do Seven Sins Tattoo!

Jeśli szukasz właściwego miejsca na pierwszy lub kolejny piercing, Poznań czeka na Ciebie! Odwiedź nasz salon tatuażu Seven Sins Tattoo i spełnij swoje marzenie o kolczyku. Możesz liczyć nie tylko na fachową i bezpieczną usługę, ale również na profesjonalne doradztwo i wsparcie na etapie wyboru miejsca do przekłucia. Ozdób swoje ciało w Seven Sins Tattoo!