Podejmujesz poważną decyzję, jaką jest wykonanie tatuażu? Kojąca kąpiel w wannie jest elementem Twojego codziennego rytuału? Jeśli tak, zapoznaj się cennymi poradami tatuażysty z profesjonalnego studio w Poznaniu. Dowiesz się, jak pielęgnować świeżą dziarę, aby nie straciła na jakości. Sprawdź, kiedy możesz wziąć pierwszy prysznic i kąpiel. Poznaj zalecenia dotyczące właściwej pielęgnacji gojącej się rany.

 

Pielęgnacja po świeżym tatuażu

Tuż po zakończeniu sesji, tatuażysta ze studio zabandażuje świeżą dziarę. Artysta poinformuje Cię, kiedy możesz zdjąć opatrunek i udzieli szczegółowych wskazówek dotyczących higieny otwartej rany. Teraz to od Ciebie zależy, czy Twoje piękne dzieło sztuki pozostanie na długo estetyczne i efektowne. Dzięki właściwej pielęgnacji tatuażu unikniesz podrażniania wrażliwego miejsca, infekcji bakteryjnej oraz stanu zapalnego skóry.

Dlaczego kąpiel nie jest wskazana?

Ważne jest, aby otwarta rana pozostawała sucha, wolna od zanieczyszczeń i w miarę możliwości sterylna. Zalecamy unikać długotrwałego namaczania podczas kąpieli w wannie lub basenie. W wodzie mogą znajdować się bakterie, które łatwo dostają się przez skórę, pozbawioną warstwy ochronnej. Poza tym gorąca woda i para może podrażnić wrażliwe miejsce, spowodować rozszerzenie porów oraz rozbić pigment. Podstawowe środki ostrożności są konieczne, aby atrament związał się, rana w pełni zagoiła, a dziara zachowała intensywną kolorystykę na długo.

Niektórzy artyści zalecają, aby odczekać po zabiegu 24 godziny. Inni natomiast uważają, że można wziąć kąpiel zaraz po zabiegu. Decyzję pomoże Ci podjąć profesjonalista ze studio tatuażu 7sinstattoo w Poznaniu. Weźmie on pod uwagę wielkość grafiki i ilość zastosowanego tuszu. Radzimy, aby szczególnie zadbać o szczelne zabezpieczenie regenerującej się skóry przed gorącą wodą, silnymi kosmetykami myjącymi oraz zanieczyszczeniami. Gdy już strup uformuje się, stwardnieje i odpadnie, możesz mieć pewność, że otwarta rana się zagoiła. Możesz wtedy bez obaw powrócić do codziennego rytuału relaksujących kąpieli.

Krótki i chłodny prysznic

Jeśli świeża dziara została zabezpieczona wodoodpornym opatrunkiem, możesz wziąć szybki, chłodny prysznic zaraz po zabiegu w salonie tatuażu. Ostrożnie usuń pozostałości maści, krwi i osocza. Nie kieruj strumienia wody bezpośrednio na ranę. Proponujemy codziennie przemywać tatuaż za pomocą letniej wody z delikatnym, hipoalergicznym mydłem antybakteryjnym. Najlepiej jest zaopatrzyć się w kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji dziar. Pozostawia on naskórek nawilżony i niepodrażniony. Zrezygnuj z szorstkiej gąbki i myjki, które mogą być źródłem drobnoustrojów. Zalecamy wybrać prysznic zamiast ryzykownej kąpieli na cały okres rekonwalescencji.

Jak osuszyć skórę z tatuażem

Po umyciu nowego tatuażu należy ostrożnie i dokładnie osuszyć go za pomocą jednorazowego ręcznika papierowego. Zrezygnuj ze zwykłego ręcznika kąpielowego. Pamiętaj, aby nie pocierać wrażliwego miejsca. Możesz także pozwolić skórze wyschnąć samoistnie.

pielegnacja-studio-tattooKosmetyki do pielęgnacji tatuażu

Po osuszeniu rany nałóż cienką warstwę maści przeciwbakteryjnej, przeznaczonej do pielęgnacji dziar. Profesjonaliści z dobrego studio tatuażu w Poznaniu szczególnie polecają preparaty naturalne, wolne od syntetycznych składników, zawierające cenne ekstrakty z roślin oraz olejki, które łagodzą podrażnienia i wspierają proces gojenia się. Po pewnym czasie możesz kosmetyk antybakteryjny zamienić na krem lub balsam organiczny, który zadba o miękkość Twojej skóry. Nawilżona, będzie mniej swędzieć.

Tatuaż należy zawsze chronić przed promieniami UV. Mogą one doprowadzić do wyblaknięcia pięknej grafiki. Planujesz przebywać na słońcu przez dłuższy czas? Zastosuj silny krem przeciwsłoneczny. Dzięki niemu Twoja dziara zachowa idealny wygląd przez wiele lat.

Profesjonalne studio tatuażu w Poznaniu

Utrzymanie świeżego tatuażu w idealnej kondycji może wydać Ci się trudnym zadaniem, ze względu na środki ostrożności, które zalecamy podjąć. Sugerujemy jednak zadbać o gojącą się skórę, aby później cieszyć się efektowną, trwałą grafiką, wykonaną przez dobrego tatuażystę ze studia w Poznaniu. Twoja nowa, wymarzona dziara jest warta tymczasowej rezygnacji z kąpieli i podjęcia niewielkich zmian w codziennej rutynie.