Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia, czym jest tak zwany rękaw? W skrócie: to tatuaż, zajmujący powierzchnię ciała przynajmniej  od ramienia, aż po nadgarstek. Tworzy na ciele obszerny wzór, wizualnie przypominający wspomnianą część garderoby. Stąd też popularna nazwa, która na stałe przyjęła się już we frazeologii sztuki zdobienia skóry przy użyciu igły, tuszu i maszynki. Zastanawiasz się, ile trwa wykonanie takiego motywu? Interesuje Cię koszt? Planujesz zrobić go od podstaw? Może masz już kilka dziarek na ręku i chcesz je zgrabnie połączyć w estetycznie wyglądającą całość? Zapraszamy do naszego profesjonalnego studio tatuażu w Poznaniu na konsultacje i stworzenie arcydzieła godnego najlepszych artystów w mieście, a na ten czas  — zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym prawdopodobnie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Decyzja podjęta: będzie rękaw! Jednak ile to potrwa?

Realizując ambitny projekt, jakim jest wykonanie rękawa, warto poświęcić sporo czasu na sam projekt i ogólny zamysł. Komponując całość, należy uwzględnić wiele zmiennych, które wpłyną na efekt. Bywa też, że rękaw tworzy się dość spontanicznie. Zapada decyzja o pierwszym tatuażyku, potem następnym… I tak dalej i tak dalej… Aż w pewnym momencie zaczyna brakować miejsca na kolejne dziarki. Załóżmy jednak, że przychodzisz do nas niczym tabula rasa z hasłem: robimy rękaw! Z pewnością dobre studio tatuażu w Poznaniu, jakim jest Seven Sins, sprosta temu zadaniu na najwyższym poziomie.

Zacznijmy od najważniejszej rzeczy: musisz uzbroić się w cierpliwość. Nikt nie zrobi Ci tak obszernego wzoru w czasie jednej sesji, czy też tygodnia. Kontynuowanie pracy na spuchniętej skórze, pełnej świeżych ran jest niehumanitarne i stosujemy takich rozwiązań. Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów i nie dopuszczamy takich pomysłów realizacji.

Zazwyczaj jest to kilka mniejszych, kilkugodzinnych sesji. Niektóre rękawy tworzyliśmy na ciałach naszych klientów latami, a czasem wystarczą 2-3 miesiące regularnych spotkań. Wszystko zależy od determinacji klienta, jego pomysłu i chęci.

Przyjmuje się, że na rękaw potrzeba od 3 do 9 sesji, najlepiej wykonywanych w 3 tygodniowych odstępach. Czas ten pozwoli na wygojenie tatuażu z poprzedniej sesji i spokojne kontynuowanie Twojego przyszłego arcydzieła. Zapewniamy, że jest to sprawdzony i skuteczny sposób, pozwalający na bezpieczne zrealizowanie całego projektu, który z założenie jest wymagający, zarówno dla klienta, jak i również osoby robiącej tattoo. Zrób to dobrze i wpadaj do Poznania. Pomożemy Ci przejść przez cały ten proces, od zaprojektowania tatuażu, aż po przeniesienie go na Twoje ciało.

tatuaż na ręce

Co wpływa na czas wykonania rękawa?

Jak przy wykonaniu każdego innego rodzaju istnieje sporo różnych czynników, które wpływają na czas ukończenia projektu. Trzeba uwzględnić kilka zmiennych, takich jak:

  • stopień skomplikowania wzoru — im bardziej szczegółowy, tym dłużej będziesz musiał posiedzieć na naszym fotelu. Zupełnie inaczej tatuuje się prosty geometryczny wzór, a inaczej ten zawierający masę istotnych dla kompozycji detali. Tatuażysta z pewnością omówi z Tobą tę kwestię w trakcie planowania sesji.
  • styl tatuażu — również wpływa na czas trwania sesji. Z pewnością jednym z najbardziej wymagających i czasochłonnych prac są te zaaranżowane w nurcie realizmu. Zawierają dużo szczegółów i wymagają bardzo dużego nakładu pracy, jaką musi wykonać tatuażysta.
  • zdolności tatuatora — lata nauki, a przede wszystkim doświadczenia z pewnością przekładają się na szybszy finisz. Dlatego też warto zrobić tatuaż u profesjonalisty. Poznańska Wilda skupiła tych najwybitniejszych. Nie wierzysz? Sprawdź sam w 7Sins!
  • próg bólu — kwestia niezależna nawet od najwybitniejszego mistrza igły. Jeśli klient wytrzymuje na fotelu godzinę, sprawa będzie się pewnie rozciągać w czasie. Jednak są osoby, które wytrzymują nawet 7-8 godzin wbijania tuszu pod skórę. To ciężkie, męczące, jednak możliwe. I zdecydowanie skraca ilość niezbędnych sesji.
  • ilość kolorów — być może nie jakoś drastycznie, ale oczywiście może wpłynąć na ogólny czas wykonania sesji. Czarno-szarymotyw robi się z założenia szybciej, niż ten, w którym trzeba zastosować kilkanaście barw.