Myślisz o przekłuciu ucha, ale nie wiesz, od czego zacząć? Jesteśmy to po to, żeby odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania. Oto co powinieneś rozważyć:

Poznaj opinie ekspertów w tej dziedzinie, dowiedź się jakie kolczyki wybierają klienci naszego studia w Poznaniu. Sam zdecyduj, która opcja jest odpowiednia dla ciebie.

Ucho, czyli najbardziej popularne miejsce piercingu

Tradycja przekłuwania uszu sięga czasów starożytnych Indii. Tzw. Karna Vedha, według medycyny ajurwedyjskiej, miała za zadanie wspomagać pracę organów wewnętrznych, a uszy przekłuwano już noworodkom. Być może dlatego ten typ piercingu jest dziś całkowicie społecznie akceptowalny. Obecnie uszy przekłuwane są głównie dla stylu. Dobrze dobrana biżuteria dodaje charakteru, bez względu na to, czy wybierzesz tradycyjne kolczyki w dolnych małżowinach uszu, czy też ekstrawagancki piercing.

Przejrzyj naszą galerię w ramach inspiracji, żeby przekonać się, że ucho to ogromne pole do popisu. Przekłucia tej części ciała to nie bez powodu najpopularniejsza usługa, jaką oferujemy. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, rana świetnie się goi, a wybór kolczyków do piercingu ucha, jest ogromny.
przekłucie-ucha

Poznaj najciekawsze rodzaje przekłuć

Ucho prezentuje przed tobą liczne opcje, począwszy od klasycznego przekłucia dolnych małżowin, poprzez skomplikowane aranżacje. Niektóre z ciekawych modeli, które proponujemy to:

  • labret – kolczyk do płatka ucha,
  • tragus – przekłucie chrząstki, która znajduje się najbliżej twarzy,
  • helix – przebicie górnej części chrząstki w uchu,
  • banan – kolczyk w postaci zakrzywionej sztangi,
  • surface bar – piercing skrawka ucha,
  • microdermal – powierzchniowe przekłucie ucha,
  • orbital – połączenie dwóch dziurek jednym kolczykiem,
  • snug – przebicie wewnętrznej chrząstki w połowie zewnętrznej krawędzi ucha,
  • daith – przekłucie wewnętrznej chrząstki ucha.

Możesz wybrać jedną z opcji lub zaprojektować aranżację, która stworzy ciekawą kompozycję z kilku rodzajów piercingu ucha. Ważne, żeby całość ze sobą dobrze współgrała pod względem wizualnym. Na naszej stronie, znajdziesz liczne inspiracje.

Proces gojenia – co warto wiedzieć?

Pomimo iż przekłucie jest szybkie i bezbolesne, to jednak o świeży piercing ucha trzeba odpowiednio zadbać. Proces gojenia zależy od stylu, na który się zdecydujesz. Założenie tradycyjnego kolczyka w płatku ucha wymaga 3-4 tygodni gojenia. Natomiast, regeneracja po piercingu typu tragus, czy orbital rozciąga się zwykle do około 6 miesięcy. Przy opcji industrial przygotuj się na 9-miesięczny proces gojenia.

Ważną decyzją jest wybór kolczyka, który znajdzie się w twoim uchu tuż po zabiegu przekłucia. Dobierz taki kształt, który jest wygodny i upewnij się, czy metal nie powoduje u ciebie alergii. Twój pierwszy kolczyk musi pozostać w uchu przez kilka pierwszych tygodni, aż do całkowitego wygojenia się rany. Natomiast, przez pierwsze 6 miesięcy po zagojeniu się piercingu, twoje ucho nie powinno pozostawać bez kolczyka dłużej niż 24 godziny. W przeciwnym razie otwór może się zamknąć. W przypadku przekłuwania chrząstki najlepiej koczyka nie ściągać nigdy. Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji piercingu ucha, odwiedź naszą stronę.

piercing-ucha-7sinstattooJak zadbać o świeże przekłucie

Po zabiegu otrzymasz od nas dokładne wytyczne, jak najlepiej zadbać o nowy piercing ucha. W większości przypadków nie zalecamy korzystania z basenu, solarium, czy sauny przez okres dwóch tygodni. Ważne jest, czyszczenie przekłutego miejsca solą fizjologiczną lub octeniseptem co najmniej trzy razy dziennie. Dodatkowo powinieneś też obrócić kolczyk o jeden pełny obrót przynajmniej trzy razy dziennie, unikać dotykania rany, zanim umyjesz ręce, a także uważać przy zakładaniu lub ściąganiu ubrań.

7 Sins Tattoo – studio tatuażu i piercingu

Nasze studio tatuażu i piercingu w Poznaniu tworzy grupa doświadczonych specjalistów. Jesteśmy tu po to, by krok po kroku przeprowadzić cię przez temat rodzajów piercingu ucha, pomóc ci wybrać najlepszą opcję, a także zagwarantować bezpieczny zabieg. Jeśli czujesz, że biżuteria w uchu to coś dla ciebie, odwiedź naszą stronę, poznaj zespół 7 Sins Tattoo, lokalizacje oraz usługi, które oferujemy.