Jesteś „tatuażowym wyjadaczem” i myślisz, że już nic Cię nie zaskoczy? Być może się mylisz. Słyszałeś o technice ozdabiania ciała zwanej „freehand”? Jeśli szukasz nowych doznań i chciałbyś zrobić sobie kolejną dziarę, pomyśl nad tą metodą. Musisz jednak być absolutnie pewien swojej decyzji, ponieważ efekt końcowy jest najczęściej nieprzewidywalny. Oddajesz się całkowicie w ręce artysty i pozwalasz mu puścić wodze fantazji. Brzmi dobrze? Opowiemy Ci, jak robimy takie tatuaże na Wildzie!

Czym dokładnie jest freehand?

Technika tatuowania „z wolnej ręki” to wyższy poziom wtajemniczenia w sztuce ozdabiania ciała. Tradycyjnie, wybrany wzór jest przenoszony na skórę za pomocą kalki i przed przyłożeniem maszynki można go jeszcze dowolnie modyfikować i poprawiać. Freehand zakłada projektowanie motywu bezpośrednio na skórze. Dobry tatuażysta (polecamy naszych artystów z Poznania!) specjalizujący się w tej metodzie za pomocą markera nanosi ogólny zarys, lecz reszta pozostaje już w sferze improwizacji. Musisz być przygotowany na wszystko, ponieważ dzieło zobaczysz i ocenisz dopiero wtedy, gdy znajdzie się na Twoim ciele. Zanim zdecydujesz się na freehand, przeczytaj kilka porad od doświadczonych profesjonalistów.

Wzajemne zaufanie to podstawa

To oczywiste, że każdy potencjalny właściciel tatuażu powinien bardzo dobrze przemyśleć tę decyzję. O ile w przypadku tradycyjnych dziar, masz możliwość, by się wycofać lub całkowicie zmienić projekt po obejrzeniu wizualizacji, tak decydując się na freehand, musisz całkowicie zaufać artyście. Artysta – to słowo klucz. Nie każdy tatuator specjalizuje się w tej dziedzinie. Wymaga ona wielu lat doświadczenia i ponadprzeciętnych zdolności. W naszym studio tatuażu w Poznaniu znajdziesz takie talenty! Cennik usługi ustalany jest indywidualnie, ponieważ początkowo trudno powiedzieć, jak daleko zawiedzie Was wyobraźnia! Jeśli złapiesz nić porozumienia z tatuażystą i pozwolisz mu swobodnie działać, możesz być pewien, że będziesz nosić na swoim ciele prawdziwe dzieło sztuki.

Komu polecamy tę metodę?

Technika freehand cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników dziar, przed którymi tatuaż nie ma już żadnych tajemnic. Raczej nie polecamy tej metody osobom dopiero początkującym. Pierwszy wzór najlepiej dokładnie zaplanować, by uniknąć przykrej niespodzianki, gdy okaże się, że ozdoba nie pasuje do Twoich wyobrażeń. Jeśli jesteś jednak prawdziwym miłośnikiem i chciałbyś doświadczyć czegoś zupełnie nowego, zapraszamy na Wildę! Nieprzewidywalność i zaskakujący efekt sprawią, że spojrzysz na ozdabianie ciała z zupełnie innej perspektywy. Konieczne jest, byś wykazał się pełnym zaufaniem względem tatuującego. Musisz lubić jego styl i poczuć, że macie ze sobą coś wspólnego. Wówczas bez problemu się dogadacie, a tatuator zrozumie Twoje potrzeby i ogólną wizję. Wtedy nie pozostaje Ci nic innego, jak oddać się w jego ręce i wyjść od nas z nowym malunkiem na ciele!

Kto w naszym salonie wykona taki tatuaż?

Być może idea freehand jest Ci bliska i szukasz kogoś, kto wykona na Twojej skórze małe arcydzieło? Dobrze trafiłeś! W naszej ekipie Seven Sins Tattoo w Poznaniu mamy naprawdę dobrych tatuażystów, którzy dzięki swojej wieloletniej pracy i determinacji doszli do perfekcji w ozdabianiu ciała. Wykonując improwizowaną dziarę, nie ma miejsca na zawahanie się. Konieczna jest biegłość od strony technicznej, ale przede wszystkim ogromna wyobraźnia przestrzenna i zmysł artystyczny. Tylko nieliczni czują się na siłach, by tworzyć wielowymiarowe projekty bez wcześniejszego przygotowania. Prace naszych utalentowanych tatuatorów mówią same za siebie – ciekawa kreska i nieoczywiste detale składają się na przepiękne wzory, które właściciel będzie nosił dumnie na swoim ciele przez długie lata.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy!

Jeśli podąża za Tobą myśl o wykonaniu tatuażu techniką freehand, ale wciąż masz wątpliwości, napisz do nas lub wpadnij, gdy będziesz w okolicy! To również doskonała okazja, by obejrzeć nasze poznańskie studio i poznać tatuażystów. Sprawdź, z kim połączy Cię nić porozumienia. Być może wśród nas jest ktoś, kto wykona dla Ciebie wymarzoną dziarę? Odwiedź Seven Sins Tattoo i przekonaj się!