Na samym początku chcemy zaznaczyć, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wykonywać tatuaż na bliźnie lub zakryć bliznę tatuażem. Jedyne o czym trzeba pamiętać to, to że blizny powinny dobrze się zagoić, co oznacza, że tatuaże na blizny tatuuje się co najmniej po dwóch latach od powstania blizny. Wynika z tego, że w przypadku nie zagojonych do końca blizn może dojść do rozlania się tuszu, złego gojenia lub innych powikłań. Przed wizytą w studio, warto odwiedzić dermatologa, aby ocenił stan skóry, jeśli nie macie pewności co do wieku zabliźnienia lub występują u was dodatkowo zmiany skórne. Nie jest to koniecznością, ale jeśli macie możliwość, to lepiej jest zapoznać się z opinią specjalisty, który stan skóry oceni najlepiej. Daje nam to lepsze rozpoznanie i ułatwia naszą współpracę. Zapraszamy do Seven Sins Tattoo

TATUAŻ NA BLIZNACH PO CIĘCIU

Jest to niestety nadal temat taboo, pomimo że tatuaże na bliznach po samookaleczeniu wykonuje się tak samo jak tatuaże na każdej innej bliźnie. Często osoby, które się okaleczały próbują ukryć blizny, głównie przed innymi ludźmi bądź aby w jakiś sposób zapomnieć o tym co się zrobiło. Najczęściej wynika to z braku edukacji społeczeństwa w kwestii zdrowia psychicznego, przez co ludzie często rzucają niestosowne komentarze w stronę okaleczonych osób. Coraz częściej jednak uwrażliwia się ludzi na ten temat, głównie w mediach społecznościowych, lecz niektórych jednostek nie da się zreformować z czym trzeba się liczyć.

KIEDY MOŻNA WYKONAĆ TATUAŻ NA BLIŹNIE?

Jeśli ktoś chce, żeby jego blizna została zakryta i skóra już odpowiednio się zregenerowała, to w Polsce istnieje wielu studio tatuaży, które się chętnie podejmą się pomocy w ukryciu niechcianej przeszłości. Trzeba jednak pamietać że blizna powinna być odpowiednio wygojona – to przynajmniej dwa lata. Warto dobrze rozważyć wybór wzoru jaki ma znaleźć się na ciele, ponieważ nie wszystkie tatuaże będą mogły dobrze zdobić Waszą skórę. Wynika to z rozmieszczenia blizn oraz efektu jaki chcecie osiągnąć. Jeżeli zależy Wam na całkowitym przykryciu blizny, to zazwyczaj lepiej sprawdzają się większe wzory, np. realistyczne lub neotradycyjne, lecz większy graficzny wzór również powinien się dobrze sprawdzić. Jeśli chcecie, aby mniejszy wzór znajdował się na bliznach, to oczywiście jest to wykonalne i najlepiej sprawdzi się graficzny ornament. Pamiętajcie, że tatuaże na bliznach nie muszą mieć żadnego znaczenia, jeżeli zależy Wam po prostu na wzorze, który estetycznie Wam odpowiada, to nie zastanawiajcie się dłużej. Natomiast w kwestii wzoru symbolizującego ważną dla Was rzecz, doprecyzujcie wszelkie szczegóły wraz z artystą, aby efekt końcowy był taki jaki sobie wymarzyliście.

TATUAŻ BLIZNA – CZYLI TATUAŻE SĄ DLA WSZYSTKICH

Nieważne jest czy jesteś młody lub stary, kobieta czy mężczyzna, masz blizny czy ich nie posiadasz. Tatuaż może mieć każdy, obecnie odchodzi się od stereotypów związanych ze światem tatuażu. Świat idzie do przodu tak samo jak obowiązujące na nim trendy czy przyjmowane standardy. W świecie tatuażu każdy może być sobą i wyrażać siebie poprzez tatuaże zdobiące ciało. Dlatego osoby z bliznami nie powinny obawiać się przed zrobieniem tatuażu. Artyści to też ludzie tak jak Wy i my, widzieli wiele rzeczy w swoim życiu, więc blizny nie są dla nich szokujące czy dziwne. Każde ciało wygląda inaczej, występują na nim rozstępy, zmiany skórne czy blizny, które są tematem tego posta. Studio tatuażu powinno stanowić dla wszystkich przyjazną i otwartą przestrzeń, w której każdy poczuje się dobrze i nie będzie się krępował lub wstydził. W końcu studio tatuażu funkcjonuje, aby każdy klient wychodził z niego zadowolony z dzieła na skórze, jakie od teraz będzie mu towarzyszyło przez kilka dobrych lat.

TATUAŻE BLIZNY – CZYLI PROCES REGENERACJI TATUAŻU NA BLIŹNIE

Jak wspominaliśmy wcześniej, jeśli rana nie zagoiła się do końca, to skutki będą widoczne podczas gojenia się tatuażu, dlatego zawsze informujcie tatuatora ile czasu faktycznie minęło od powstania blizny. Jeżeli w kwestii stanu blizn wszystko jest w porządku, wtedy tatuaże powinny goić się prawidłowo, tak jak wszystkie inne. Starsze blizny jednak lepiej przyjmują tusz niż te młodsze, nowsze, które mogą stawiać opór przed przyjęciem tuszu. Może to prowadzić do konieczności przeprowadzenia drugiej sesji lub naniesienia poprawek. Należy pamiętać, że tatuaże które się goją potrzebują dobrej opieki i dbania o nie. Tatuaże, o które się nie dba nigdy nie będą ostatecznie wyglądały tak, jakbyście tego chcieli. Dlaczego? Ponieważ tatuaże są nowo tworzonymi ranami, które potrzebują pomocy w regeneracji oraz ciągłego nawilżania. Dotyczy to wszystkich malowideł na skórze i w tym przypadku obecność lub brak blizny nie ma żadnego znaczenia, ponieważ opieka o nowe tattoo stanowi obowiązek każdego klienta.