Tatuaż neotradycyjny – czym się charakteryzuje?

Dostęp do coraz lepszych narzędzi oraz tuszów sprawia, że pojawiają się nowe techniki zdobienia ciała. Jedną z nich są tatuaże neotradycyjne, które stały się prawdziwym hitem. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wśród młodzieży, ale coraz częściej wybierają je także klienci w innym wieku. Czym charakteryzuje się ten styl? Przeczytaj i poznaj jego pochodzenie, wyróżniki oraz najpopularniejsze motywy. Zarezerwuj wizytę w dobrym studio, które pomoże Ci wybrać wzór idealnie dopasowany do Twojego wizerunku.

 

Skąd wywodzi się tatuaż neotradycyjny?

Zawodowych tatuażystów w coraz mniejszym stopniu ogranicza sprzęt czy słaba jakość pigmentów. Rozwój sprawił, że mogą oni tworzyć nawet najbardziej fantazyjne rysunki będące efektem ich wyobraźni i talentu oraz spełnieniem marzeń klientów. Jednym z bardzo popularnych trendów stał się tatuaż w stylu neotradycyjnym (znany także jako newschoolowy). Wywodzi się on od tradycyjnej techniki old school, która z czasem zaczęła wymagać odświeżenia i dopasowania do nowej rzeczywistości oraz rosnących wymogów. Dotychczasowe wzory nieco urozmaicono i zastosowano wypełniania wyrazistymi barwami, aby ozdoby jeszcze bardziej przyciągały uwagę oraz pozwalały swoim właścicielom wyróżniać się w tłumie.

Czym charakteryzuje się tatuaż neotradycyjny?

Modny tatuaż neotradycyjny wyróżnia się połączeniem mocnych kresek z bogatą kolorystyką. Ciemne kontury często nie są tutaj aż tak grube jak w oldschoolu, a barwniki stosowane do wypełnień mogą być dobierane na zasadzie kontrastów. Artyści dbają o tworzenie niepowtarzalnych projektów. Kunsztowne cieniowanie i płynne przejścia tonalne oraz gra świateł to cechy, które sprawiają, że malowidła na skórze robią wrażenie bardziej przestrzennych. Wykonanie wymaga jednak talentu, dlatego warto odwiedzić profesjonalne studio tatuażu, którego pracownicy mogą pochwalić się podobnymi realizacjami.

Takie dzieła podobają się nawet osobom, które nie przepadają za stylem tradycyjnym. Główna zasada przyjmuje, że centralny punkt zajmuje główny motyw, wokół którego twórca tworzy całą fabułę z mniejszych elementów. Ich zadaniem jest nie tylko rola tła, ale przede wszystkim podkreślenie wiodącej symboliki i umożliwienie jej odczytywania na wiele sposobów. Tatuaże neotradycyjne najczęściej są duże i wyraziste, ale nie jest to regułą, od której nie ma odstępstw. Mogą one także mieć wielkość zaciśniętej dłoni i stać się dyskretniejszą ozdobą ciała łatwą do ukrycia pod ubraniem. To pozwala dopasowywać swój image w zależności od sytuacji (np. nie eksponować dziary podczas rozmowy o pracę czy spotkań służbowych).

Jakie są najpopularniejsze motywy w tatuażu neotradycyjnym?

Jako główny motyw często wybierane są rysunki znane ze stylu old school. Mogą to być:

  • kwiaty lub inne rośliny,
  • zwierzęta,
  • owady (np. motyle),
  • twarze (dużą popularnością cieszą się pin-up girls),
  • serca (z napisem „MAMA”, inicjałami ukochanej osoby czy swojego dziecka),
  • noże lub pistolety,
  • sztylety,
  • flagi,
  • kotwice, statki.

W katalogach dominuje tematyka miłosna, morska oraz patriotyczna. Kolejną odmianą tatuaży neotradycyjnych są wzory zaczerpnięte z popkultury. Na skórę przenoszone są sceny ze znanych filmów i animacji, bohaterowie komiksów czy gier komputerowych. Postaci mogą przybierać postać futurystycznych obrazów w jaskrawych kolorach. Takie wzory na pewno przypadną do gustu odważnym i pewnym siebie osobom, które chcą podkreślić nutkę szaleństwa ukrytego w swojej duszy.

tatuaz-neotradycyjnyGdzie najlepiej wykonać tatuaż neotradycyjny?

Innowacyjne tatuaże w stylu neotradycyjnym często wykonywane są na rękach i nogach. Duże ozdoby mogą przybierać formę całego rękawa. Mniejsze wzory doskonale będą prezentować się na przedramieniu lub ramieniu, łydce, plecach, karku. Wybór miejsca tak naprawdę jest dowolny i zależy głównie od gustu osoby decydującej się na taką ozdobę oraz jej odporności na ból.

Szukasz studia tatuażu? Wybierz 7 Sins Tattoo!

Podoba Ci się styl neotradycyjny i marzysz o właśnie takiej ozdobie? Studio tatuażu w Poznaniu 7 Sins Tattoo! zaprasza na konsultację. Pomożemy Ci dobrać niepowtarzalną grafikę, dzięki której wyrazisz dokładnie to, co chcesz. Nasi doświadczeni artyści są otwarci na sugestie klienta, dlatego wspólnie przygotujemy indywidualny projekt, którego nie ma nikt inny. Poznaj nasz zespół i skorzystaj z profesjonalnej obsługi.