Choć od dłuższego czasu tatuaże nie budzą już w społeczeństwie większych emocji, dziary na szyi wciąż należą do tych mniej popularnych. Nic dziwnego, raczej trudno jest je ukryć, a ozdoby widoczne na ciele nie wszędzie są równie mile widziane. Nie trzeba od razu decydować się na rozbudowany motyw na przedniej części szyi. Być może na początek zadowoli Cię drobny tatuaż z boku.

Jeśli jednak marzysz o prawdziwym arcydziele, które będzie widać z daleka i potrzebne Ci do tego celu dobre studio tatuażu, to Seven Sins Tattoo w Poznaniu jest miejscem, którego szukasz! Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się wydziarać swoją szyję!

Tatuaż zawsze widoczny?

Miej na uwadze, że trwałe ozdoby na tej części ciała są bardzo mocnym akcentem i raczej trudno będzie je zakamuflować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Mimo że na przestrzeni ostatnich lat wydzierane ręce czy pojedyncze malunki na ciele nikogo już nie szokują, szyja nadal jest miejscem dość specyficznym. Zanim zdecydujesz się na taki krok, pomyśl, czy nie wpłynie to na Twoją sytuację zawodową. Niestety, nie we wszystkich środowiskach tatuaże są akceptowalne – zwłaszcza w tak charakterystycznych obszarach.

Z drugiej strony na tego typu dziarę decydują się najczęściej osoby, dla których to nie pierwsza przygoda z ozdabianiem ciała. Kompromisem może być malunek na karku – będzie on mniej widoczny, więc kobiety bez problemu zakryją go włosami.

Czujesz, że tatuaż na szyi to coś dla Ciebie? Zanim go zrobisz, poznaj kilka rad prosto z salonu tatuażu w Poznaniu!

Konsultacja z tatuatorem

Decydując się na dziarę wokół szyi, daj sobie czas, by wszystko dobrze przemyśleć. Po pierwsze niezbędna jest wstępna wizyta w dobrym studiu tatuażu, dlatego zapraszamy do Poznania! Podczas szczegółowej konsultacji z tatuatorem omówisz projekt oraz czas trwania sesji. Artysta pomoże Ci dobrać wzór tak, aby pasował do anatomicznej budowy Twojej szyi. To obszar, który będzie w ciągłym ruchu. Skóra się marszczy, skręca – szkic i usytuowanie tatuażu musi to uwzględniać.

Jeśli zdecydujesz się na dość rozbudowany i szczegółowy motyw, najprawdopodobniej będziesz musiał umówić się na więcej niż jedno spotkanie. Polecamy takie rozwiązanie szczególnie w sytuacji, gdy masz niski próg bólu i trudno Ci wytrzymać długotrwały dyskomfort.

Wybierz modny wzór

Dość popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, jest ostatnio ozdabianie boków szyi pojedynczymi symbolami. Takie wzory wyglądają subtelnie i nawet jeśli są widoczne, nie przykuwają nadmiernie uwagi. Dziewczyny z łatwością ukryją takie tatuaże we włosach. Zupełnie inaczej będzie w przypadku rozbudowanego malunku na przedniej części szyi – który zazwyczaj obejmuje też znaczny obszar dekoltu. Tutaj królują motywy florystyczne, dobrze wyglądające nawet w ruchu. Graficzne wzory w różnych konfiguracjach to propozycja uniwersalna, więc przypadnie do gustu obu płciom. Mężczyźni dość często decydują się na wytatuowanie w tym miejscu zwierząt w stylu realistycznym – np. wilka czy jastrzębia. Ponadczasowym motywem są też czaszki – zarówno w bardziej kobiecym, jak i męskim wydaniu.

Czy tatuaż na szyi boli?

Wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnego progu bólu. Jeśli jesteś bardzo wrażliwy, konieczne będzie rozłożenie sesji na więcej spotkań. Tego typu tatuaże mają u nas w Poznaniu indywidualny cennik – ustalany bezpośrednio z tatuatorem. To on zdecyduje, ilu wizyt wymaga stworzenie wymarzonego dzieła sztuki. Osoby oswojone z procesem tatuowania na pewno będą w stanie wytrzymać dłużej i przezwyciężyć ból.

Chcemy zaznaczyć, że gojenie dziar na szyi jest dość nieprzyjemne. Niemożliwe przecież, by utrzymywać ją zupełnie nieruchomo. Licz się z tym, że czas, w którym Twoja skóra dojdzie do siebie, może być zdecydowanie dłuższy niż w przypadku innych części ciała.

Decyzja podjęta? Zapraszamy do salonu!

Lubimy wyzwania i nietypowe tatuaże. Chętnie wykonamy na Twojej szyi coś absolutnie wyjątkowego! Jeśli w trakcie czytania artykułu nasunęły Ci się jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami. W salonie tatuażu Seven Sins Tattoo w Poznaniu możesz liczyć na fachową poradę i przyjacielską atmosferę. Później nie pozostaje nam nic innego, jak zabrać się do pracy i spełnić Twoje marzenie o artystycznej dziarze na szyi!