Tatuaż na ramieniu – co warto wiedzieć?

Wykonywane już w czasach starożytnych tatuaże od zawsze spełniały wiele różnych funkcji – od przekazywania informacji, aż po bycie ozdobą czy symbolem. Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na jego umiejscowienie jest ramię. Jeśli rozważasz wykonanie swojego pierwszego tatuażu, to zapoznaj się z naszym poradnikiem, z którego dowiesz się, gdzie najlepiej go wykonać, jakie wzory wykonywane są przez nas w studio, na czym polega pielęgnacja świeżego wzoru oraz sprawdzisz nasz cennik.

 

Ramię: doskonały wybór na pierwszy tatuaż

Tatuaże wykonywane są obecnie praktycznie na każdej części ciała, łącznie z gałkami ocznymi, dziąsłami czy na wewnętrznej stronie dłoni. Każde z tych miejsc wiąże się jednak z innym poziomem bólu odczuwanego w trakcie wykonywania wzoru. Artyści często doradzają, jaką część ciała najlepiej wybrać na swoje pierwsze spotkanie z igłą. Wśród polecanych miejsc często pojawiają się plecy oraz ramię. To właśnie w takich miejscach odczuwany ból jest łagodniejszy, a także dobrze eksponują się tam wzory.

Czy tatuaż na ramieniu boli?

Jednym z często zadawanych pytań jest to, czy wzór wykonywany na ramieniu boli. Wykonywanie tatuażu polega na wprowadzeniu tuszu pod skórę, co zawsze wiąże się w pewnym stopniu z odczuwaniem bólu czy dyskomfortu. Jest to także kwestia osobista – każda osoba charakteryzuje się bowiem inną odpornością na ból i to, co dla jednych jest nie do wytrzymania, dla innych będzie zaledwie drobną uciążliwością. Planując zapis do studia tatuażu, należy jednak założyć, że jego wykonywanie będzie wiązało się z bólem. Ramię jest określanie jako jedno z mniej bolesnych miejsc, w przeciwieństwie na przykład do klatki piersiowej, pach czy zgięcia kolana.

Wzory i inspiracje od 7sinstattoo

Nasze studio tatuażu oferuje wiele oryginalnych, dopracowanych wzorów wykonywanych w zróżnicowanych estetykach. Dla nas najważniejsze jest jednak dopasowanie rysunku do Twojego gustu i osobowości. Chcemy przede wszystkim oddać na kalce to, co jest dla Ciebie ważne i piękne. Wykonanie wzoru zawsze poprzedza więc konsultacja z osobą zainteresowaną wykonaniem tatuażu. W naszym studiu wykonujemy wzory w różnych stylach, między innymi:

Pielęgnacja świeżego tatuażu

Warto pamiętać, że powstawanie nowego tatuażu nie kończy się tylko na wykonaniu wzoru i wizycie w studiu. To także proces gojenia i pielęgnacji naniesionego wzoru, który jest przecież świeżą raną. Pielęgnacja świeżego rysunku na skórze jest bardzo istotna – jeżeli zostanie ona niewłaściwie przeprowadzona czy zaniedbana, może wpłynąć na ostateczny wygląd wzoru na skórze. Należy więc przede wszystkim dbać o prawidłowe nawilżenie tego miejsca. Tatuator z pewnością nałoży tam opatrunek, jednak w domu powinno się przemywać skórę mydłem antybakteryjnym w tym miejscu dwa razy dziennie oraz smarować ją odpowiednim środkiem nawilżającym. Zazwyczaj tego typu produkty zakupić można od razu po wykonaniu wzoru w studiu. Wówczas masz pewność, że korzystasz z odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.

7sinstattooRamię, a może cały rękaw?

Często mówi się, że ozdabianie skóry wzorami uzależnia i coś w tym jest – wiele osób po wykonaniu pierwszego tatuażu wraca po więcej! Jednak pierwsze spotkanie z igłą dla większości oznacza pojedynczy wzór, często nie za duży. Niektórzy za to od razu stawiają na rysunki, pokrywające znaczną część skóry, a nawet na wykonanie całego rękawa. W przypadku takiej opcji należy pamiętać o dokładnym przemyśleniu pomysłu – wykonywanie rękawa z pewnością zajmie więcej niż jedną sesję, jest o wiele droższe – warto w takim przypadku dokładnie sprawdzić cennik studia – a także jest o wiele bardziej wyczerpującym fizycznie doświadczeniem niż niewielki wzór na ramieniu. Spójne estetycznie, starannie wykonane rękawy z całą pewnością kuszą w portfolio wielu artystów, jednak należy się do nich przygotować i przemyśleć, czy to jest dobra decyzja w przypadku pierwszego rysunku na skórze.

Postaw na profesjonalne studio tatuażu

Wykonywanie wzoru na skórze to ingerencja w nią, w wyniku której powstaje rana. Dlatego warto wybrać profesjonalne miejsce, które zapewni w trakcie sesji odpowiednie warunki sanitarne. Zapraszamy do naszego studia tatuażu w Poznaniu oraz do zapoznania się z cennikiem usług – razem z pewnością stworzymy wyjątkowy wzór, który będzie doskonale prezentował się na skórze!