Poznaj 3 najbardziej popularne rodzaje piercingu języka

Jak wyróżnić się z tłumu i podkreślić swój indywidualny styl? Piercing języka będzie idealnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli marzysz o dyskretnej, ale jednocześnie efektownej ozdobie. Nie wiesz, jaki rodzaj piercingu wybrać? Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, jakie są najpopularniejsze rodzaje przekłuć języka. Wybierz idealny dla siebie i ruszaj na podbój świata!

 

Sposoby na kolczyk w języku

Kolczyk w języku zyskuje coraz większą popularność wśród osób w różnym wieku. Moda na przekłuwanie języka nie jest jednak wcale nowa. Tak naprawdę ma za sobą długą historię, która sięga nawet 3 tys. lat p.n.e. Wiadomo, że piercing tej części ciała był obecny m.in. w kulturze Majów i Azteków, a także starożytnej Europy.

Obecnie, piercing języka ma przede wszystkim wymiar estetyczny. Kolczyk stanowi urozmaicenie wizerunku i sprawia, że jest on bardziej wyrazisty. Kojarzysz przekłuwanie języka z błyszczącą kulką w jego centralnej części? Błąd! Tak naprawdę, istnieje wiele rodzajów piercingu tej części ciała, a kolczyk można umieścić w różnych miejscach na języku.

Standard tongue (pionowe przekłucie na środku języka) czy double tongue (podwójne przekłucie, jedno pod drugim) powoli ustępują miejsca innym rodzajom kolczyków w języku. Nasze studio piercingu w Poznaniu, 7 Sins Tattoo, wykonuje też znacznie oryginalniejsze przekłucia języka, a przeczytasz o nich poniżej.

Smiley piercing

Nazwa smiley piercing wcale nie jest przypadkowa. Kolczyk ten jest bowiem widoczny dopiero wtedy, kiedy się uśmiechniesz. Jak to możliwe? Przekłucie typu smiley wykonujemy w górnym wędzidełku – miejscu, które łączy górną wargę z górnymi dziąsłami. I dlatego, jest to jeden z dyskretniejszych rodzajów piercingu języka. Swoją ozdobę pokazujesz tylko w wybranych przez siebie momentach, a jeśli chcesz, może zostać zupełnie niewidoczna dla otoczenia.

Zanim zdecydujesz się na smiley piercing, sprawdź, czy przekłucie tego typu będzie dla Ciebie odpowiednie:

  • nie możesz nosić aparatu ortodontycznego,
  • anatomia wędzidełka musi być prawidłowa,
  • nie cierpisz na zapalenie lub choroby dziąseł.

Rodzaje kolczyków, które są najczęściej wybierane do smiley piercingu to podkówki, kółka i banany. Czy przekłucie tego typu boli? Wędzidełko jest mocno ukrwione, więc ból będzie odczuwalny. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie potrwa on długo, lecz dosłownie chwilkę.

Tongue frenulum piercing

Marzysz o czymś zupełnie awangardowym lub pragniesz nadać twarzy charakterystycznego wyglądu? W takim razie tongue frenulum piercing jest dla Ciebie! Co to takiego? Jest to inaczej przekłucie dolnego wędzidełka (umiejscowionego pod językiem). Inne nazwy tego rodzaju piercingu to tongue web lub frowney.

Do przekłucia typu frenulum piercing wykorzystuje się kolczyk typu banan (po wygojeniu można też użyć podkówki lub kółka). Jeśli wybierzesz właśnie ten rodzaj modnego przekłucia języka, pamiętaj o kilku sprawach:

  • przed piercingiem udaj się do dentysty na piaskowanie i skaling zębów,
  • dbaj o higienę jamy ustnej,
  • regularnie odwiedzaj dentystę w celu usuwania kamienia (taki efektowny piercing języka wymaga stałego kontrolowania stanu zębów i dziąseł).

kolczyki-do-piercingu-jezykaSnake eyes piercing

A gdyby tak Twój język przypominał oczy węża? Jeśli jesteś na “tak”, to wybierz snake eyes piercing. Tego rodzaju przekłucie jest wykonywane w poziomie, w okolicy czubka języka. Efekt wizualny jest niezwykły, co doskonale widać na mediach społecznościowych – coraz więcej osób decyduje się na snake eyes piercing i pokazuje swój nowy look na różnych kanałach.

Chcesz dołączyć do grona posiadaczy oczu węża na języku? Zapoznaj się wcześniej z kilkoma zasadami:

  • okres gojenia jest nieco dłuższy niż w przypadku klasycznych przekłuć i może wynosić nawet kilka miesięcy,
  • nie każdy język nadaje się do tego typu piercingu – skonsultuj się wcześniej ze specjalistą,
  • po przekłuciu stosuj się do wszystkich zaleceń – to ważne dla bezpieczeństwa.

7 Sins Tattoo w Poznaniu

Kolczyk w języku odmieni Twój wygląd i doda pewności siebie. Jeśli marzysz o takiej ozdobie, sprawdź nasze studio w Poznaniu i zaufaj najlepszym specjalistom od piercingu! Wykonujemy różne rodzaje przekłuć języka, za każdym razem dbając o bezpieczeństwo oraz komfort naszych klientów. Przekonaj się o tym i wyróżnij się z tłumu.