Profesjonaliści podkreślają, że tatuaż nie powinien być dziełem przypadku, a starannie przemyślaną decyzją. Nierzadko osoby planujące zrobienie dziary doskonale wiedzą jak ma wyglądać ich nowy rysunek. Wielu klientów salonów tatuażu potrzebuje jednak inspiracji. Gdzie jej szukać i o czym należy pamiętać, decydując się na wzór, który nosi już ktoś inny? Poznaj nasze wskazówki, które pomogą Ci znaleźć idealną dziarę dla siebie.

Spis treści

Chcesz zrobić tatuaż, ale nie wiesz jaki?

Treść tatuażu na ogół jest ściśle związana z celem jego wykonania. Wiedząc, dlaczego decydujesz się na dziarę, łatwiej znajdziesz wymarzony wzór. Być może chcesz upamiętnić jakieś wydarzenie? Może rysunek ma być związany z konkretną pasją lub ulubioną postacią z popkultury? Wiele osób traktuje tatuaże bardzo symbolicznie, a każdy wzór ma dla nich szczególne znaczenie. Dla innych, z kolei, jest to przede wszystkim dekoracja, mająca dawać spójny i estetyczny efekt.

Kolejnym punktem, na który warto zwrócić uwagę, jest miejsce wykonania dziary. Tatuujesz się po raz pierwszy? Chcesz zaoszczędzić sobie bólu? Może planujesz zakryć szpecącą bliznę na ciele? W takiej sytuacji rysunek możesz dopasować do anatomii ciała.

Pamiętaj, że, nawet jeśli masz już swój pomysł na dziarę, po konsultacji w salonie tatuażu koncepcja może ulec zmianie lub uszczegółowieniu.

Znajdź styl, w którym chcesz zrobić tatuaż

Jeśli dopiero wkraczasz w tatuatorskiego świata, warto rozeznać się wśród stylów dziar. Wybór danej techniki oraz designu pomoże Ci w ostatecznym dobraniu wzoru.

Najpopularniejsze style to m.in.:

  • tradycyjny – zwany inaczej oldschoolowym. To styl, który zapoczątkował znane współcześnie tatuaże. Wyróżnia się mocnym konturem i prostą symboliką;
  • newschool – to odświeżona wersja klasycznych dziar. Te same motywy zyskały więcej detali, pojawia się tu również cieniowanie;
  • dotwork i linework – style te wyróżnia technika wykonania. Dotwork to wzory powstałe z małych, położonych blisko siebie kropek. W linework najważniejsza jest linia, a rysunki przypominają szkice cienkopisem;
  • biomechanika – coś dla miłośników sf i steampunku. Dzięki trójwymiarowemu efektowi możesz zamienić swoją rękę w kończynę androida;
  • geometryczny – to minimalistyczne wzory przedstawiające proste figury lub rysunki inspirowane geometrią;
  • blackwork – charakterystyczne dziary wykonane nierozcieńczonym czarnym tuszem, mogą tworzyć rozległe, całkowicie zaczernione tło.

Zainspiruj się dziarami innych!

Gdy nie wiesz jeszcze, jaką dziarę zrobić, poszukaj inspiracji, przeglądając zdjęcia innych oraz bazy wzorów. Doskonałym źródłem natchnienia jest Internet. Znajdziesz tam masę pomysłów zarówno dla artystów, jak i osób poszukujących idealnego wzoru. Sprawdź galerię oraz Instagram naszego salonu tattoo w Poznaniu, 7sinstatoo.

Przeglądając zdjęcia, łatwo jest jednak wpaść w pułapkę nieskończonego wyszukiwania. Mnogość inspiracji, jakie oferuje Internet, może przytłoczyć. Jeśli nie chcesz spędzić miesięcy na przeglądaniu wzorów, dobrze jest ograniczyć się do kilku najlepszych i skonsultować je u profesjonalisty.

Uważaj również, by nie kierować się zbytnio aktualnymi trendami. Moda szybko przemija, a dziary zostaną na długie lata.

tattoo-poznan-wilda

Postaw na projekt u profesjonalnego tatuażysty

Alternatywą dla samodzielnego poszukiwania wzoru, jest zdanie się na doświadczenie i talent tatuatora. Profesjonalista chętnie weźmie pod uwagę Twoje oczekiwania pod względem rysunku i stworzy dla Ciebie unikatową dziarę.

Decydując się na autorskie dzieło zaprojektowane przez profesjonalistę, weź pod uwagę kwestie związane z prawami autorskimi. Przy udostępnianiu wizerunku, np. na social media, może pojawić się problem z ich naruszalnością. Dodatkowo rozważ, czy zależy Ci, by tatuaż był jedyny w swoim rodzaju, a więc niepowtarzany na innych klientach. W obu przypadkach dobrze jest przed przystąpieniem do dziarania dokładnie omówić, a nawet spisać najważniejsze aspekty w prostej umowie.

Skontaktuj się z 7sinstattoo już dziś!

Wybór wzoru na kolejną dziarę wymaga czasu do namysłu. Pamiętaj, że nie warto decydować się na dany rysunek w przypływie emocji. Tatuaż pozostanie na długo, a jego pozbycie się lub przykrycie może być problematyczne. Już dziś umów się na konsultację do naszego salonu tatuażu 7sintattoo w Poznaniu i sprawdź nasz cennik. Wykonujemy tanio wzory w popularnych stylach oraz oryginalne rysunki na życzenie naszych klientów.