Podjęcie decyzji o wykonaniu tatuażu powinna zawsze być dojrzała i przemyślana. Szanujemy spontaniczne decyzje, jednak zdecydowanie bardziej popieramy te, które poparte były, choć krótką racjonalną refleksją. To nie naklejka z gumy czy chipsów. To ozdoba, która już dożywotnio będzie Ci towarzyszyć – chyba że zdecydujesz się na laserowy zabieg usunięcia wątpliwej klasy dzieła bądź cover, który zakryje go po wsze czasy. Postaramy się tu wymienić kilka kwestii, które warto wiedzieć na temat tatuaży. Jedne będą oczywiste, inne może skłonią Was do przemyśleń. Jednak jako dobrze prosperujące, profesjonalne studio w Poznaniu – wierzymy, że nasi klienci są świadomi rzeczy, którymi pragniemy się z Wami podzielić. Oto lista rzeczy, które warto wiedzieć przed umówieniem się na pierwszą sesję.

Tatuaż powinien być przemyślaną decyzją

Decyzja na temat samego podjęcia tatuażu i wybór wzoru są niezwykle istotne. Kwestia niby oczywista, banalna, wręcz tendencyjna, ale… Warto o niej wspomnieć. Zanim zdecydujesz się na konkretny wzór, dobrze go przemyśl. Nie kieruj się modą, nie szukaj wzoru na Pintereście. Dziarka to nie kolor ścian w salonie, który zmienisz w przyszłym sezonie, gdy się znudzi. Oczywiście po latach można robić covery, usunąć niechciany tatoo laserem, tylko po co?

Pierwszy tatuaż co warto wiedzieć

Najlepiej, aby Twój pomysł na tatuaż współgrał ze stylem artysty

Nasza rada: jeśli marzy Ci się hiperrealistyczny motyw, nie udawaj się do tatuażysty specjalizującego się w stylu cartoon, i na odwrót. Ważne, aby obie strony czuły wzór, który ma wylądować na skórze. Oczywiście bywają wszechstronni artyści, którzy poprawnie wykonają każdy motyw. Jednak zazwyczaj każdy się w czymś czuje najlepiej. Po wybraniu motywu postaraj się znaleźć tatuatora, którego kreska Ci odpowiada w innych jego pracach i najlepiej wspólnie stwórzcie Wasz projekt od podstaw. Dobre studio tatuażu, jak nasze 7Sins Tatoo w Poznaniu, zatrudnia różnorodnych artystów właśnie po to, abyś miał szansę dopasować swoją wizję do stylu i predyspozycji osoby, która przeniesie wzór na skórę.

Tatuaż boli. Czasem bardzo.

Jeśli masz wyjątkowo niski próg bólu, mdlejesz na zastrzykach, masz awersję do igieł i zastanawiasz się, czy wytrzymasz sesję  – to są wystarczające powody, aby przemyśleć, czy tatuowanie jest dla Ciebie. A może nawet, abyś odpuścił. Z pewnością całkiem ważną kwestią jest również wybór miejsca, gdyż od niego w bardzo dużym stopniu zależy intensywność odczuwania bólu i dyskomfortu. Zapewne, jeśli zapytasz osobę, która miała robione kolano, stopę czy żebra będzie miała zgoła odmienne zdanie na temat intensywności bólu niż ktoś, kto tatuował łydkę lub ramię. Zawsze warto założyć, że będzie to związane z dużym dyskomfortem, który wraz z długością sesji jest stale pogłębiany, gdyż skóra staję się coraz wrażliwsza. Musisz być na to przygotowany.

Tatuowanie jest sztuką, a skóra to nie kartka

Musisz mieć świadomość, że skóra to nie płaska powierzchnia. Tatuaż „pracuje”, zmienia się wraz z układem ciała i biegiem czasu. Nie wszystko, co świetnie prezentuje się na kartce, dobrze będzie wyglądało na ciele. Tutaj pojawia kwestia zdolności artysty – profesjonalista doskonale będzie wiedział jaki wzór i gdzie można umieścić, aby prezentował się korzystnie. Zaufaj swojemu tatuażyście. Jeśli artysta sugeruje zmiany we wzorze, użycie innego koloru, bądź proponuje inne miejsce, niż wybrałeś – to tylko dlatego, że wie, co mówi.

Na tatuażu nie powinno się oszczędzać. Kropka.

Gratulujemy osobom, które idą wykonać „tatuażyk” za flaszkę u ziomka. Tylko nie wiemy, czy odwagi, czy… głupoty. Wybaczcie, ale to trafne określenie. Zachowanie sterylnych warunków, użycie dobrej jakości sprzętu i tuszu – kosztuje. I nie ma tu dyskusji. Jeśli interesuje Cię wykonanie tatuażu w Poznaniu i aktualny cennik – skontaktuj się bezpośrednio z naszym studiem. Koszt tatuażu jest uzależniony od wielkości, wybranych i użytych kolorów, czy też od długości trwania sesji. To inwestycja, która będzie Ci towarzyszyć do końca życia. Dlatego sądzimy, że lepiej jest odłożyć większą sumę i poczekać z wykonaniem dziarki niż zrobić ją po kosztach i żałować.