Kolczyki na twarzy to odważna ozdoba, która pozwala wyróżnić się z szarego tłumu. Dzięki możliwościom nowoczesnego piercingu możesz dopasować kolczyk do swojego stylu oraz zrobić przekłucie w miejscu na pierwszy rzut oka niewidocznym. Czy warto decydować się na piercing twarzy? Jakie masz opcje wyboru, jeśli chodzi o ten rodzaj ozdoby? Poznaj popularne i mniej typowe warianty przekłuć.

 

Najbardziej popularne miejsca na piercing

Piercing twarzy nie jest najnowszym sposobem na ozdobienie ciała. W niektórych kulturach plemiennych stanowił o atrakcyjności danej osoby czy podkreślał pozycję społeczną. Obecnie widoczne kolczyki w nosie czy brwi nikogo nie dziwią, a stały się wręcz modną ozdobą.

Zanim jednak zdecydujesz się na kolczyk w tym miejscu, zastanów się, czy to rodzaj piercingu dla Ciebie. Wciąż na niektórych stanowiskach pracy, np. związanych z obsługą klienta lub w szkołach, takie dekoracje ciała mogą przyczynić się do nieprzyjemnych sytuacji.

Kolejną kwestią do rozważenia, jest odporność na ból. Okolice twarzy są silnie unerwione, a przekłucie może powodować znaczny ból, zwłaszcza jeśli chodzi o język i jamę ustną. Jeśli mimo to, decydujesz się na piercing, oddaj się w ręce zawodowców. Profesjonalne studio tatuażu w Poznaniu SevenSinsTattoo wykonuje typowe i mniej popularne przekłucia również na twarzy.

W którym miejscu na twarzy zrobić kolczyk? Sprawdź, jakie masz możliwości.

Kolczyk w nosie – co warto wiedzieć?

Po piercingu uszu kolczyk w nosie jest najchętniej wybieraną ozdobą twarzy. Na kanwie grundge’owych trendów z lat 90. swojego czasu szczególnie popularne było przekłucie płatka nosa. Dziś salony oferują więcej metod piercingu, m.in.:

  • septum – przekłucie chrząstki przegrody nosowej;
  • nasallang – przekłucie obu nozdrzy i przegrody nosowej;
  • bridge – przekłucie skóry u nasady nosa, pomiędzy oczami.

Wymienione wyżej metody kolczykowania są dość bolesne i wykonywane najczęściej przy znieczuleniu miejscowym. Aby kolczyk przyjął się, a rana zagoiła, należy zadbać o prawidłową higienę, a więc przemywać miejsce roztworem soli fizjologicznej lub innym środkiem odkażającym.

Dowiedz się więcej o piercingu brwi

Przekłucie łuku brwiowego to popularna metoda na piercing zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Może być wykonana w pionie i poziomie. Podczas zabiegu wkłada się kolczyk typu banan – najlepiej wykonany z nieuczulającego tytanu. Po przekłuciu ważna jest pielęgnacja rany, która goi się w ciągu 3-4 miesięcy.

Ponieważ eyebrow piercing jest przekłuciem, które zazwyczaj odstaje od skóry, zwłaszcza jeśli nosisz podkowę lub sztangę, może być narażone na zaczepienie, np. o czapkę podczas jej zdejmowania. Pamiętaj o tym, zwłaszcza w okresie gojenia się rany.

eyebrow-piercing

Kolczyk w języku i na wardze

Kolczyki w obrębie jamy ustnej uznawane są za najbardziej bolesne przekłucia. Niekiedy stanowią dość dyskretne ozdoby podkreślające urodę lub służą jako narzędzie do zwiększenia erotycznych doznań. To obszar, w którym masz największe pole do wyboru, jeśli chodzi o miejsce i rodzaj przekłucia. Możesz zdecydować się m.in. na:

  • standard tongue – pionowe przekłucie języka;
  • venom – podwójne pionowe przekłucie języka;
  • tongue web – przekłucie wędzidełka pod językiem;
  • smiley – przekłucie wędzidełka pod górną wargą;
  • central labret, lowbret, madonna – to niektóre rodzaje przekłuć przechodzące przez wargi z różnych stron.

Inne nietypowe miejsca na kolczyk

Twarz dostarcza niemal nieograniczonej powierzchni do eksperymentowania z kolczykami. Oprócz „klasyków” w postaci przekłucia nosa czy warg, w studio tattoo i piercingu w Poznaniu możesz przekłuć również brodę, czoło czy policzki. W tym ostatnim przypadku do wyboru są dwie opcje piercingu. Jedna z nich zakłada przekłucie aż do jamy ustnej przez wszystkie tkanki. To bardziej inwazyjna metoda i może wiązać się z powikłaniami. Alternatywą jest przebicie się przez warstwę skóry, co skraca czas gojenia, jednak stwarza ryzyko migracji kolczyka.

Postaw na profesjonalne studio piercingu!

Kolczyk na twarzy? Czemu nie! Wybierz spośród wielu możliwości piercingu i umów się na konsultację z profesjonalnym piercerem. Masz pytania lub wątpliwości? Napisz do nas, a chętnie porozmawiamy i doradzimy najbezpieczniejszą opcję. Zapraszamy do profesjonalnego studio tatuażu i piercingu w Poznaniu.