Od czego zależy cena tatuażu?

Stylowe tatuaże są bardzo modne. Stanowią ozdobę ciała, która podkreśli Twój wizerunek i pomoże Ci wyróżnić się z tłumu. Odpowiednio dobrany obraz może symbolizować cechy charakteru, relacje z innymi osobami, wyznawane wartości lub coś zupełnie innego. Jaka jest jednak cena tatuażu? Zanim wybierzesz konkretne studio i sprawdzisz podawany cennik, dowiedz się, co ma wpływ na ostateczny koszt zabiegu. Przeczytaj nasz artykuł, rozsądnie oceń stawki i skorzystaj z profesjonalnych usług.

 

Co składa się na cenę wykonania tatuażu?

Każde studio tatuażu ma swój własny cennik. Bardzo często nie są jednak podawane konkretne sumy, ale widełki. Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, że na cenę tatuażu wpływ ma wiele różnych czynników. Zupełnie inaczej zapłacisz, gdy chcesz wykonać kolorowy rękaw na całym ramieniu z misternym wzorem zawierającym wiele szczegółów do wykonania niż za dyskretny napis na nadgarstku zrobiony w całości czarnym tuszem. Przygotuj się także na to, że gotowe wzory są tańsze od indywidualnie przygotowywanych projektów.

Czas wykonania tatuażu a cena

Rysunek na Twojej skórze jest efektem trudu włożonego przez tatuatora. Proste napisy z powodzeniem można zrobić podczas jednej wizyty w salonie. Zupełnie inaczej wygląda tworzenie bardziej skomplikowanego projektu wymagającego użycia różnych technik.

Duże znaczenie ma także wielkość projektu. Ukończenie największych grafik może zająć nawet kilka tygodni czy miesięcy w zależności od możliwości i potrzeb klienta. Sesje zwykle trwają nawet do 8 godzin, ale ich dokładna długość jest ustalana indywidualnie, ponieważ poszczególni klienci mają różny próg wytrzymałości na ból (oraz cierpliwości). Na cenę tatuażu zawsze wpływ ma czas, który artysta musi poświęcić na przygotowanie swojego dzieła.

Kolor tatuażu a cena

Do wykonania malunku na skórze potrzebny jest dobrze pigmentowany tusz, który szybko nie wyblaknie i nie trzeba będzie go po kilku latach poprawiać. Cennik za tatuaż w czerni lub jednokolorowy różni się od tego w kolorze, jednak największe znaczenie na ostateczny koszt ma przede wszystkim ilość włożonej pracy w stworzenie dzieła. Na dodatkowy wydatek muszą przygotować się osoby, którym marzy się realistyczny obraz wymagający użycia wielu różnych odcieni (np. do stworzenia realistycznego odzwierciedlenia nieba czy fal oceanu).

Wzór tatuażu a cena

Czasami cena mniejszego tatuażu może być wyższa od tej za większy. Dlaczego? Na koszt wpływ ma bowiem nie tylko zużycie materiału, ale także wykończenia. Taka ozdoba pozostaje na ciele przez całe życie, dlatego musi prezentować się perfekcyjnie. Skomplikowane wzory wymagają dużej precyzji, ponieważ przy nich każda kreska ma znaczenie. Gdy podobają Ci się misterne motywy z dużą liczną drobnych szczegółów, przygotuj się na wyższe obciążenie finansowe. Tak samo należy traktować miejsca, w których skóra jest delikatniejsza, jak szyja, wierzch dłoni czy stopy. Wtedy tatuowanie jest wolniejsze i bardziej skrupulatne.

cena-tatuazuRenoma tatuatora a cena

Profesjonalne studio tatuażu cennik ustala także na podstawie renomy artystów. Początkujący tatuatorzy mają mniejsze doświadczenie, dlatego ich ceny najczęściej są niższe. Z czasem stają się oni specjalistami, dlatego za ich pracę zwykle trzeba zapłacić więcej. Wtedy nie tylko znają podstawowe techniki i potrafią dobrze odwzorowywać popularne motywy, ale i tworzą własne projekty. To pozwala zyskać niepowtarzalną ozdobę idealnie dopasowaną do swojego wizerunku.

Duże znaczenie ma bogate portfolio, które pokazuje potencjalnym klientom najlepsze tatuaże z dotychczasowego dorobku. To pomaga im ocenić jakość oraz indywidualny styl twórcy. Najlepsi wykonawcy są znani w branży i polecani przez osoby zadowolone ze współpracy.

Nie bez znaczenia jest także pozycja samego salonu. Prestiżowe studio tatuażu w dobrej lokalizacji ma inne ceny niż nieznana firma mieszcząca się np. w małej miejscowości. Najlepsze narzędzia i tusze, dbałość o idealnie sterylne warunki oraz dobrą atmosferę podczas zabiegów bezpośrednio przekładają się na stosowany cennik. W zamian klienci otrzymują gwarancję bezpieczeństwa i wysokiej jakości pracy oraz nie są narażeni na konieczność poprawek.

Warto także pamiętać, że na cenę tatuażu ma wpływ jakość wszelkich produktów i półproduktów wykorzystywanych w studio. Chodzi tutaj nie tylko o tusze, ale również o chemię do dezynfekcji powierzchni użytkowych, środki odkażające dla klientów, jakość cartridgy czy też maseł używanych w trakcie sesji oraz rodzaju opatrunku zakładanego na koniec sesji.

Wybierz 7 Sins Tattoo i zrób wymarzony tatuaż!

Marzysz o pięknym rysunku na ciele? Studio tatuażu 7 Sins Tattoo zaprasza do naszego oddziału w Poznaniu, Zielonej Górze i Żaganiu. Nasi artyści wykonują dzieła m.in. w stylu old i new school, neotraditional, realistycznym, trash polka czy miniature. Chcesz poznać cennik? Zapraszamy do kontaktu – pracownik wyjaśni Ci, w jaki sposób przygotowujemy szczegółowe wyceny.