Chcesz wyrazić swój indywidualizm i zyskać niepowtarzalną dekorację ciała? Sposobem na to może być wizyta w studio tatuażu, gdzie Twoja skóra zostanie ozdobiona wybranym przez Ciebie motywem graficznym. Wcale nie musi być to rozbudowany i skomplikowany projekt. Ogromną popularnością cieszą się tatuaże minimalistyczne – subtelne, nienachalne i stylowe. Sprawdź, czym się charakteryzują i dlaczego warto wykonać je w 7 Sins Tatoo!

Moda na minimalistyczne tatuaże – skąd się wzięła?

Mimo rosnącej świadomości dotyczącej różnorodności i zwiększającej się tolerancji wciąż jeszcze można spotkać opinie, że tatuaże na ciele są kontrowersyjne, a mając je, trudniej jest znaleźć pracę, wzbudzić zaufanie w kontakcie z klientem czy zaprezentować się schludnie i profesjonalnie w wymagających tego sytuacjach. Minimalistyczne wzory stanowią zatem kompromis pomiędzy chęcią wyrażenia swojego indywidualizmu a wpisania w obowiązujące normy w środowisku zawodowym czy społecznym. Jednocześnie są niezwykle modne i zachwycają artyzmem! Przyjrzyjmy się im bliżej.

Czym charakteryzuje się tatuaż minimalistyczny?

Istnieje kilka wyróżniających go cech. Jest on:

  • dyskretny – nie rzuca się w oczy, a w dodatku z łatwością zakryjesz go w razie potrzeby,
  • uniwersalny – charakteryzuje się prostymi konturami i można wykonać go na różnych obszarach ciała,
  • mały – zajmuje niewielką powierzchnię, więc wykonasz ich kilka w rozmaitych miejscach, jeśli na przykład nie potrafisz zdecydować się na jeden wzór.

Pamiętaj jednak, że tatuaże minimalistyczne wcale nie muszą być nudne i – odpowiednio zaprojektowane i precyzyjnie naniesione na skórę – zachwycą stopniem dopracowania szczegółów oraz będą oryginalną ozdobą Twojego ciała.

tatuaz-monimalistyczny-na-nodzeDlaczego warto postawić na minimalistyczny tatuaż?

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim – jest znacznie tańsze niż skomplikowany i rozbudowany projekt wykonywany na dużym obszarze skóry. Tatuaż minimalistyczny można też z łatwością ukryć nie tylko pod ubraniem, lecz także zakryć włosami, elementami biżuterii czy makijażem. Ma to znaczenie zwłaszcza dla osób pracujących w zawodach wymagających kontaktu z klientami i w trakcie wydarzeń, podczas których liczy się neutralna prezencja. Co więcej, mały wzór bez problemu przerobisz na inny – nasze studio tatuażu ma w tym spore doświadczenie, więc jeśli dotychczasowy motyw Ci się znudził lub przestał być aktualny, w 7 Sins Tattoo poddamy go metamorfozie i nieco odmienimy.

Stawiając na minimalistyczne tatuaże, zyskujesz możliwość eksperymentowania z różnymi wzorami i nie musisz ograniczać się do jednego. Na Twoim ciele zmieścisz kilka małych motywów symbolizujących to, co dla Ciebie ważne, w dyskretny sposób. Takie projekty dotyczą najczęściej:

  • wewnętrznych stron nadgarstka,
  • kostek u nóg,
  • łydek,
  • przedramion i ramion,
  • obszarów za uszami,
  • miejsc ukrywanych pod ubraniami – brzucha, klatki piersiowej, pośladków.

Odważniejsze osoby decydują się na umieszczenie małych tatuaży na dłoniach lub twarzy, często można dostrzec je również na stopach.

Jakie są najpopularniejsze motywy na tatuaż minimalistyczny?

To nieograniczone pole do popisu zarówno dla Ciebie i Twojej fantazji, jak i tatuatora wykonującego wzór. Motyw może nawiązywać do indywidualnych zainteresowań czy doświadczeń, a jego znaczenie będziesz rozumiał wyłącznie Ty i osoby z najbliższego otoczenia. Data, symbol, drobny element nie rzucają się w oczy, dając jednocześnie świadomość obecności tego niepowtarzalnego znaku na ciele. Wśród popularnych propozycji znajdują się kwiaty, motyle, serduszka, ptaki i inne zwierzęta, motywy roślinne, litery lub cyfry. Takie tatuaże są małe, więc wykonywane szybciej, co nie tylko wpływa na ich niższą cenę, lecz także na ograniczenie bólu podczas tatuowania.

Marzy Ci się tatuaż minimalistyczny? Wybierz się do 7 Sins Tattoo

Chcesz zrobić pierwszy tatuaż na swoim ciele i obawiasz się bólu? A może preferujesz dyskretne motywy, które w subtelny sposób ozdobią Twoją skórę? Tatuaż minimalistyczny to strzał w dziesiątkę w takich sytuacjach! Nasze studio tatuażu 7 Sins Tattoo zaprasza do zapoznania z galerią dotychczasowych realizacji – przeglądnij je, zainspiruj się i wybierz wzór dla siebie. Nie masz pomysłu na projekt? Nic nie szkodzi! Nasi doświadczeni tatuatorzy z pewnością doradzą Ci ciekawe propozycje.