Wykonanie tatuażu jest sztuką wymagającą fachowej wiedzy i umiejętności. Jeśli zostanie zrobiony w niewłaściwych warunkach i przez niewykwalifikowaną osobę, może dojść do niebezpiecznych powikłań. Najczęściej należą do nich zakażenia wirusowe oraz bakteryjne. Sprawdź, dlaczego warto postawić na profesjonalny salon tatuażu i jakie korzyści osiągniesz z wyboru właściwego studia.

Dobry salon tatuaży – dlaczego jest tak ważny?

Studio, w którym wykonywane są tatuaże, musi być przede wszystkim sterylne. Tatuowanie odbywa się poprzez serię nakłuć, dlatego sprawdzone studio tatuażu powinno być zaopatrzone w niezbędne środki dezynfekcji. Udając się do profesjonalisty, możesz mieć pewność, że cały proces przebiegnie bezpiecznie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ oddając się w ręce niedoświadczonego tatuatora, narażasz się na ryzyko wystąpienia niepożądanych powikłań po zabiegu. Należą do nich między innymi:

  • ostre stany zapalne objawiające się pieczeniem, zaczerwienieniem i obrzękiem naskórka, a także stanem ropnym,
  • infekcje wirusowe – do tych najniebezpieczniejszych zalicza się zarażenie wirusem HIV, HBV oraz HCV,
  • infekcje bakteryjne – wywoływane najczęściej przez gronkowce, paciorkowce, łupież rumieniowy itp.,
  • bliznowce przejawiające się zgrubiałym naskórkiem w obrębie miejsca zabiegowego, sprawiając, że tatuaż, zamiast zdobić ciało – oszpeci je.

Jak znaleźć sprawdzone studio tatuażu?

Przestrzeganie zasad sterylności nie jest jedyną cechą, jaką powinien wyróżniać się profesjonalny salon tatuażu. Ważny jest także zatrudniony w danym miejscu personel, którego zadaniem jest dobieranie odpowiednich tuszy, igieł itp. Nie bez znaczenia jest talent tatuatorów, który pozwala na realizację nawet najbardziej skomplikowanych motywów. Jeśli chcesz mieć pewność, że dokonasz właściwego wyboru, przed odwiedzeniem konkretnego studia, zapoznaj się z jego stroną internetową. Tam powinieneś znaleźć nie tylko najważniejsze informacje dotyczące załogi i tatuażystów, ale także galerię wykonanych do tej pory tatuaży.

Cennik, opinie… co jeszcze wziąć pod uwagę, wybierając salon tatuażu?

Jeśli zdecydujesz się na wykonanie tatuażu na skórze, musisz mieć świadomość, że pozostanie ona z Tobą przez całe życie. Dlatego kluczowe jest, aby znaleźć miejsce, które sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Wiele osób poza higieną w pierwszej kolejności zwraca uwagę na cenę tatuażu. Przyjęło się sądzić, że im wyższa, tym lepiej. W rzeczywistości koszty są uzależnione od wielu czynników takich jak rozmiar i stopień skomplikowania wzoru, zastosowana technika, czy ilość potrzebnych sesji. Jeśli jednak cennik przedstawiony przez studio tatuażu jest podejrzanie niski – zachowaj czujność.

Po czym jeszcze rozpoznasz dobry salon tatuażu? W dzisiejszych czasach ogromną moc mają opinie, które najczęściej są zamieszczane przez klientów w Internecie. To najprostszy sposób, abyś przekonał się, czy wybrane przez Ciebie miejsce jest godne zaufania. Polecani tatuatorzy zwykle mają na swoim koncie same pochlebne komentarze. Jeśli wyszukane studio nie cieszy się zbyt dobrymi ocenami, dla własnego bezpieczeństwa lepiej zrezygnuj z korzystania jego usług. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko czas i pieniądze, ale przede wszystkim nie narazisz się na utratę własnego zdrowia.

Podsumowanie

W profesjonalnym studio wykonanie tatuażu zawsze odbywa się w sterylnych warunkach, przy użyciu wysokiej jakości sprzętu. Co więcej, w takim salonie pracują doświadczeni i renomowani tatuatorzy, którzy na indywidualne życzenie są w stanie zaprojektować i przenieść na skórę każdy wzór. Jeśli szukasz miejsca, w którym spotkasz najlepszych artystów, odwiedź salon tatuażu Seven Sins Tattoo mieszczący się na poznańskiej Wildzie.