Szukasz sposobu, żeby podkreślić swoją osobowość i styl? Spraw sobie nowy kolczyk! Jedną z popularniejszych opcji jest piercing brwi, który doskonale wygląda bez względu na płeć. To efektowna ozdoba łuku brwiowego, którą zrobisz w studiu 7 Sins Tattoo w Poznaniu. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na przekłucie w tym miejscu? Poznaj najważniejsze informacje o rodzajach kolczyków, sposobach przekłucia i pielęgnacji!

 

Wyraź siebie kolczykiem w brwi

Dla wielu osób piercing to nie tylko ozdabianie ciała ciekawymi kolczykami. To znacznie więcej – sposób na wyrażenie siebie i podkreślenie swojej indywidualności. Nic dziwnego, że taką popularnością cieszą się przekłucia twarzy. W końcu widać je na pierwszy rzut oka. Jakie kolczyki wykonuje się najczęściej?

W studiu piercingowym 7 Sins Tattoo w Poznaniu chętnie wybieraną opcją są przekłucia w łuku brwiowym. Wyglądają efektownie, a przy tym są bardziej komfortowe od wielu innych, np. piercingu ust. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na nową ozdobę?

Jakie rodzaje przekłuć masz do wyboru?

W jaki sposób można przekłuć łuk brwiowy? Masz do wyboru kilka rodzajów piercingu brwi. Najczęściej kolczykowanie dzieli się na:

  • standard eyebrow – przekłucie pionowe, prostopadłe do łuku brwiowego, zwykle od zewnętrznej strony brwi (rzadziej od wewnętrznej lub na środku);
  • horizontal eyebrow – przekłucie poziome, wzdłuż linii brwi, najczęściej u góry i od zewnętrznej strony;
  • anti eyebrow – przekłucie równoległe do brwi, w większości przypadków znajduje się na kości policzkowej pod okiem.

Kolczyki idealne do piercingu

Banan, podkówka, kolec, kulka, kostka… To tylko niektóre z popularnych kolczyków, które doskonale wyglądają w łuku brwiowym. Obecnie masz do wyboru tysiące wzorów i ciekawych kolorów, dzięki czemu z łatwością wybierzesz idealną opcję dla siebie. Dobierz rodzaj do swojego przekłucia oraz stylu i upodobań – znajdziesz zarówno jednokolorowe kolczyki, jak i mieniące się, błyszczące czy nawet z cyrkoniami. Na rynku jest dostępna biżuteria wykonana z różnych materiałów, przede wszystkim srebra, złota, plastiku, stali chirurgicznej czy tytanu.

Porozmawiaj z piercerem z 7 Sins Tattoo w Poznaniu, który chętnie doradzi, jaki rodzaj ozdoby sprawdzi się w Twoim przypadku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć całą kolekcję kolczyków!

Piercing brwi krok po kroku

Jak wygląda przekłuwanie brwi? Przed zabiegiem miejsce jest dezynfekowane, a później najczęściej smarowane środkiem znieczulającym, by znacznie poprawić Twój komfort. Piercer ustala również dokładne miejsce przekłucia, stawiając w konkretnej lokalizacji kropkę. Dzięki temu kolczyk znajduje się dokładnie tam, gdzie chcesz.

W dobrych salonach, takich jak 7 Sins Tattoo, skóra jest przekłuwana jednorazową igłą, która zwiększa bezpieczeństwo zabiegu (w porównaniu do pistoletu) i zapewnia maksymalną precyzję. Najczęściej skóra wokół brwi zostaje przytrzymana zaciskiem, a po wykonaniu przekłucia od razu wkłada się kolczyk. Dobry piercer działa pewnie, nie szarpie, a dba o komfort na każdym etapie zabiegu.

piercing-7sinstattooPielęgnacja świeżego przekłucia

Co zrobić, aby piercing brwi dobrze i szybko się zagoił? Pamiętaj, żeby zawsze stosować się do wskazówek piercera, które poznasz od razu po wykonaniu przekłucia. Do najważniejszych zasad należą:

  • unikanie dotykania miejsca przekłucia i kolczyka, jeśli nie jest to absolutnie konieczne;
  • przemywanie piercingu 2-3 razy na dobę solą fizjologiczną lub delikatnym płynem dezynfekującym;
  • osuszanie miejsca wkłucia zawsze jednorazowym, papierowym ręcznikiem;
  • dbanie o zdrowy tryb życia, picie dużo wody, unikanie używek;
  • unikalnie opalania, solarium i kąpieli (przede wszystkim w basenie, jeziorze czy morzu).

Zwykle piercing brwi goi się maksymalnie 3-4 miesiące. Jeśli wciąż odczuwasz swędzenie, ból czy masz obrzęk, zgłoś się do salonu, gdzie uzyskasz dalsze wskazówki dotyczące pielęgnacji.

Marzysz o kolczyku w brwi? Zapraszamy do 7 Sins Tattoo!

Podoba Ci się piercing brwi? Chcesz przekłuć łuk brwiowy – w bezpieczny i sterylny sposób? Szukasz miejsca, w którym pracują tylko doświadczeni piercerzy, którzy profesjonalnie zajmą się ozdabianiem Twojego ciała? Wpadnij do studia piercingu 7 Sins Tattoo w Poznaniu! Zapewnij sobie precyzyjne i komfortowe przekłucie, dzięki któremu podkreślisz swój styl i wyjątkową osobowość!