Chcesz zdecydować się na modne, biżuteryjne ozdobienie swojego pępka? Zanim udasz się do profesjonalnego studio w Poznaniu, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Dowiesz się o rodzajach piercingu, które masz do wyboru. Nasi eksperci opisują przebieg zabiegu, wykonywanego przez doświadczonego, dobrego piercera. Poznaj zasady prawidłowej pielęgnacji gojącej się rany i sprawdź, jakie są przeciwwskazania do tego rodzaju przekłucia.

 

Rodzaje przekłuć w pępku – jaki masz wybór?

Czy wiesz, że w starożytności przekłuwanie ciała było uosobieniem męskości i odwagi? Egipscy faraonowie wierzyli, że kolczyk w pępku jest częścią rytuału, który pomaga w podróży z ziemi do nieba. Współcześnie, pępek jest drugą, tuż po płatkach uszu, najczęściej wybieraną lokalizacją piercingu. Na zabieg w studio tatuażu w Poznaniu decydują się najczęściej kobiety, którym zależy na efektownym upiększeniu ciała. Ten rodzaj dekorowania skóry wybrało już wiele gwiazd kina i estrady, takich jak: Beyonce, Janet Jackson, Normani, czy też Slash. Zanim dołączysz do szerokiego grona miłośników piercingu, wyjaśniamy jakie rodzaje przekłuć pępka masz do wyboru:

 • tradycyjne, najczęściej stosowane – pierścień przechodzi przez skórę nad pępkiem i sięga do jego wnętrza,
 • odwrócone – tatuażysta przebija miejsce poniżej pępka,
 • poziome – podwójne przekłucie za pomocą dwóch kolczyków,
 • wielokrotne – dowolna kombinacja, wykorzystująca więcej niż dwie zawieszki.

Zabieg przekłucia krok po kroku

Decydujesz się na ozdobienie pępka? Oddaj się w ręce doświadczonego artysty z profesjonalnego studio piercingu. W miejscu przekłucia znajdują się nerwy i naczynia krwionośne. Dlatego niewłaściwie wykonany zabieg może spowodować niebezpieczne dla zdrowia komplikacje. Klasyczny piercing, który przeprowadza piercer z Poznania, trwa około 20 minut. Piercer wykonuje kolejno zaplanowane czynności:

 1. Odkaża sprzęt i okolice pępka.
 2. Oznacza miejsce przekłucia za pomocą markera.
 3. Przebija skórę sterylną igłą i zakłada kolczyk.
 4. Oczyszcza powierzchnię wokół piercingu.
 5. Wyjaśnia, jak pielęgnować powierzchnię skóry objętą zabiegiem.

Warto wiedzieć, że wybrana przez Ciebie biżuteria pozostanie w pępku przynajmniej do momentu zagojenia się rany. Z tego względu polecamy kolczyki z materiałów, które nie zawierają niklu. Proponujemy szczególnie stal chirurgiczną, tytan i złoto. Taki wybór ułatwi pielęgnację, skróci czas rekonwalescencji i zmniejszy prawdopodobieństwo ewentualnych komplikacji.

piercing-pepkaPrzeciwwskazania do zabiegu

Nie masz pewności, czy przekłucie pępka jest dla Ciebie bezpieczne? Koniecznie zasięgnij porady u piercera z profesjonalnego studio w Poznaniu. Pamiętaj, że po zabiegu powstaje rana, która wymaga codziennej pielęgnacji. Każde naruszenie ciągłości skóry niesie ze sobą ryzyko infekcji. Dlatego warto wziąć pod uwagę przeciwwskazania, takie jak: ciąża, cukrzyca, skazy krwotoczne, czy też zaburzenia odporności. Swoją dolegliwość najlepiej skonsultuj z lekarzem.

Zasady pielęgnacji przekłucia

Przestrzeganie podstawowych reguł dotyczących pielęgnacji zapewnia ranie prawidłowe gojenie się. Rekonwalescencja może zająć trzy do sześciu miesięcy. Profesjonalny piercer ze studia tatuażu i piercingu w Poznaniu zaleca:

 • oczyszczanie rany kilka razy dziennie ciepłą wodą z dodatkiem hipoalergicznego mydła,
 • odkażanie roztworem soli bądź Octaniseptem,
 • delikatne osuszanie za pomocą ręcznika papierowego,
 • unikanie spania na brzuchu i noszenia obcisłych ubrań.

Sugerujemy także tymczasowo zrezygnować z pływania w basenie oraz z solarium. Radzimy zastosować zdrową dietę, unikać używek i więcej wypoczywać.

Zaufaj profesjonalnemu piercerowi z Poznania

Bez względu na to, jaki rodzaj piercingu wybierzesz, miej pewność, że uzyskasz profesjonalny efekt. Wybierz doświadczonego artystę, dbającego o wysoką jakość i higienę pracy. Studio tatuażu i piercingu 7sinstattoo jest najlepszym miejscem na przekłucie pępka w Poznaniu. Cały zabieg jest higieniczny a założenie biżuterii – precyzyjne. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na spotkanie z doświadczonym piercerem, lub odwiedź nas osobiście.