Podjąłeś decyzję: chcesz zrobić tatuaż. Wybrałeś konkretny wzór, ale nadal masz wątpliwości, jakie miejsce na ciele wybrać? Daj sobie czas i dobrze to przemyśl, zwłaszcza w przypadku pierwszego tatuażu. Brzmi to banalnie, ale wiele osób na fali początkowej ekscytacji zapomina, że taka ozdoba zostaje na ciele do końca życia. Jeśli chcesz wiedzieć, czym kierować się przy wyborze idealnego miejsca na dziarę, zapoznaj się z poradami prosto z profesjonalnego studia tatuażu w Poznaniu.


Wybierz dobrze, żebyś nie żałował


Jak wspominaliśmy wyżej, tatuaż będzie Twoim nieodłącznym towarzyszem. Oczywiście, są metody na usuwanie ozdób na ciele, jednak jest to bardzo bolesne – zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego portfela. Po co narażać się na nieprzyjemności, skoro od razu możesz podjąć właściwą decyzję? Daj sobie czas i przemyśl dokładnie, jaki styl podoba Ci się najbardziej, jaki wzór chciałbyś trwale uwiecznić na skórze oraz w jakim konkretnie miejscu chcesz go mieć. Jeśli jesteś na początku swojej drogi zawodowej, wybierz obszar, który łatwo zasłonisz ubraniem. Mimo że malunki na ciele są bardzo popularne i raczej nie robią już na nikim wrażenia, wciąż istnieją zawody, gdzie tatuaże nie są mile widziane. Każdy dobry tatuażysta z naszego studia w Poznaniu powie Ci, że…


Po pierwsze: bezpieczeństwo i rozsądek


Jesteś zafascynowany tatuażami i najchętniej wydziarałbyś się od stóp do głów? Stop! Czy to na pewno dobry kierunek? Umawiając się na pierwszą sesję, zdecyduj się raczej na mały wzór w łatwym do zakrycia miejscu. Zobaczysz, jak po czasie czujesz się z taką ozdobą, jak znosisz ból podczas tatuowania oraz jak przebiega u Ciebie proces gojenia. W naszym salonie tatuażu w Poznaniu nie jesteśmy zwolennikami dziarania „na pierwszy ogień” najtrudniejszych obszarów: głowy, szyi, wnętrza dłoni czy genitaliów. Podejmując decyzję o pierwszym tatuażu, przede wszystkim bądź rozsądny i mierz siły na zamiary. Jeśli spodoba Ci się ozdabianie ciała i okaże się to dla Ciebie bezpieczne, możesz realizować nawet najbardziej szalone projekty!


Miejsce na tatuaż a ból


Jeśli myślisz o swoim pierwszym tatuażu, na pewno obawiasz się bólu towarzyszącego dziaraniu. W sieci znajdziesz mnóstwo tzw. „mapek bólowych”, które pozwolą Ci się zorientować w najbardziej wrażliwych obszarach. Wszystko zależy jednak od indywidualnych predyspozycji. W miejscach, gdzie skóra jest grubsza, np. na ramionach, łydkach, zewnętrznych stronach ud czy przedramion, ból będzie zdecydowanie do wytrzymania. Tatuowanie innych części ciała może przynieść większy dyskomfort, natomiast za najbardziej nieprzyjemne uchodzą żebra, wnętrza ud, stopy i kostki, czy wnętrze łokci. Jeśli zdecydujesz się na tatuaż w Seven Sins Tattoo w Poznaniu, zapytaj o możliwość zastosowania miejscowego znieczulenia pod postacią maści lub żelu. Tatuator oceni, czy w Twoim przypadku jest to możliwe i poleci właściwy preparat.


Dopasuj wzór do miejsca na ciele

Pamiętaj, że wybór wzoru i miejsca, które chcesz wytatuować, to dopiero połowa sukcesu. Warto zastanowić się również, czy Twój wymarzony motyw pasuje do danego obszaru ciała i czy będzie dobrze z nim współgrał. Każdy dobry tatuażysta oceni, czy wybrany przez Ciebie rozmiar dziary pasuje do konkretnego miejsca, czy będzie dobrze układał się w ruchu. Musisz mieć świadomość, że im bardziej szczegółowy malunek, tym większy powinien być jego rozmiar, by duża liczba detali nie zlała się w nieestetyczną całość. Nie bój się pytać i prosić o poradę – dzieło zostanie z Tobą już na zawsze, więc warto rozwiać ewentualne wątpliwości na początku. Jeśli nie jesteś pewien, czy będziesz czuł się dobrze z tatuażem w wybranym miejscu, wytnij wzór, przyklej na ciało i zobacz, czy Twoje wyobrażenia są zgodne z rzeczywistością.


Zdecydowany? Zapraszamy do naszego salonu!


Ozdoby na ciele to świetny sposób na wyrażenie siebie, szczególnie wtedy, gdy dziara naprawdę do Ciebie pasuje i odzwierciedla, co Ci w duszy gra. Jeśli tylko jesteś pewny swojej decyzji i zadbasz o bezpieczeństwo, możesz bawić się do woli i zdobić swoje ciało dowolnymi motywami. W profesjonalnym studiu tatuażu Seven Sins Tattoo w Poznaniu chętnie Ci w tym pomożemy! Wpadnij do nas koniecznie!